MojAndroid

Facebook zavádza do svojej aplikácie Messenger  funkciu, ktorá upozorní, že niekto urobil screenshot vašej vzájomnej konverzácie. Mala by byť súčasťou jej novej aktualizácie. Informáciu o novinke priniesol portál DailyRecord.

Nová funkcia funguje v šifrovanej verzii aplikácie Messenger

Mark Zuckerberg, CEO materskej spoločnosti Facebooku Meta, tento týždeň oznámil sériu aktualizácií šifrovanej verzie aplikácie Messenger. Zmeny nebudú mať vplyv na nezašifrovanú verziu aplikácie. Spoločnosť napríklad pridáva GIF obrázky, nálepky a reakcie pre šifrované konverzácie. Najväčšia novinka sa však týka tzv. miznúcich správ.

Dlhšiu dobu už totiž Messenger umožňuje nastaviť si, aby sa odoslaná správa v konverzácii po ubehnutí vybranej doby automaticky zmazala. Druhá strana si však takúto konverzáciu mohla uchovať pomocou snímky obrazovky. V rámci nových zmien budú môcť používatelia teraz dostať upozornenie, ak niekto takýto screenshot miznúcej správy urobí.

Mohlo by vás zaujímať:

✅ Pozor na túto nebezpečnú aplikáciu, dokáže ukradnúť citlivé údaje
✅ Google sa mal spojiť s Facebookom, aby ovplyvňovali cenu reklamy
✅ Najlepšie Samsung mobily na začiatku roka 2022

Ľudia môžu túto funkciu používať prostredníctvom funkcie „tajnej konverzácie“ v aplikácii Messenger, ktorá je podobná šifrovaným správam odosielaným cez WhatsApp. Facebook novinkou reaguje aj na konkurenčný Snapchat, ktorý odosiela upozornenia na snímky obrazovky miznúcich správ a obrázkov už dlhšiu dobu.

Facebook sa po kritike zabezpečenia svojich produktov snaží masívne investovať do funkcií, ktoré majú priniesť väčšie súkromie ich používateľom. Za posledné dva roky do nich pridal end-to-end šifrovanie záloh, hlasových hovorov a videohovorov. V ďalších rokoch chce priniesť ďalšie vylepšenia zabezpečenia, ktorými by mohol v bezpečnosti konkurovať Signalu alebo Telegramu.

Messenger
Messenger
Price: Free
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot

Náš tip
HBO Max príde už v marci. Ako získať najvýhodnejšiu cenu predplatného?

4.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+