MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť na svete sa rozhodla, že používateľom zruší možnosť nastaviť si namiesto profilovej fotografie krátke video. Na svojom Twitteri o tom informoval Matt Navarra, ktorý v súvislosti s touto novinkou zverejnil aj zaujímavý screenshot. Profilové videá na Facebooku onedlho končia.

Screenshot pochádza priamo z Facebooku a informuje o tom, že profilové videá automaticky zmiznú už 7. februára. Pokiaľ si používateľ dovtedy video nezmení za novú profilovú fotografiu, použije sa jeho titulný obrázok.

Toto upozornenie sa podľa portálu Androidheadlines objavuje len tým používateľom, ktorých sa táto novinka týka. Teda tým, ktorí používajú profilové video namiesto fotografie. Odstránenie profilových videí sme mohli tak trochu očakávať.

Facebook totiž už pred nejakým časom nahrávanie profilových videí zakázal. Tí, ktorí mali profilové video nastavené ešte predtým, ho môžu používať dodnes, avšak len do 7. februára. Vtedy zmizne úplne. Facebook sa k tejto téme zatiaľ oficiálne nevyjadril a dôvod odstránenia profilových videí nijako nekomentoval.

Profilové videá tu boli 7 rokov

Funkcia bola dostupná už od roku 2015, čiže 7 rokov. Na Slovensko sa profilové videá s dĺžkou 7 sekúnd dostali neskôr, našich čitateľov sme o tom informovali v marci 2016. Spoločnosť dúfala, že sa funkcia stane populárnou, no v skutočnosti ju používalo len malé percento používateľov. Toto bude pravdepodobne hlavným dôvodom jej odstránenia.

Ak patríte medzi tých, ktorí profilové videá používali a mali ich nastavených už viacero, stále máte možnosť pozrieť si ich históriu. Presný postup nájdete na stránkach pomocníka Facebooku.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
Náš tip
Ako si nastaviť, čo sa stane s vašim Facebook, Google a Apple účtom po smrti?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+