MojAndroid

Instagram vyvíja novú funkciu, vďaka ktorej sa aplikácia bude podobať na platformu TikTok – vertikálne príbehy. Dnes používatelia prezerajú príbehy klepnutím nabok alebo vodorovným potiahnutím prsta. Túto funkciu Instagram prevzal zo služby Snapchat, no časy sa odvtedy zmenili.

Vertikálne príbehy si všimol používateľ Twitteru Alessandro Paluzzi, ktorý funkciu objavil v zdrojovom kóde aplikácie Instagram.

Snímka obrazovky, ktorú zdieľal na Twitteri zobrazuje jednoduché používateľské rozhranie s textom, ktorý hovorí: „Teraz môžete prechádzať príbehy posunutím nahor a nadol“. Pod týmto textom sa nachádza veľké modré tlačidlo s popisom „Vertikálne príbehy“.

Instagram pre portál TechCrunch potvrdil, že táto funkcia sa pripravuje, ale momentálne nie je zverejnená.

“Toto je skorý prototyp a momentálne sa na Instagrame netestuje,” povedal hovorca spoločnosti pre portál.

Najprv Reels, teraz vertikálne príbehy. Zmení sa Instagram na kópiu TikToku?

Vertikálne potiahnutie prstom je v mnohých ohľadoch prirodzenejšie ako horizontálne posúvanie. Je to koniec koncov spôsob, akým si prezeráme väčšinu webov a aplikácií.

Tento prototyp sa samozrejme nikdy nemusí dostať do finálnej verzie aplikácie, no jeho existencia naznačuje, že Instagram sa silno snaží konkurovať TikToku. O to sa už pokúša s funkciou Reels, ktorú tlačí do popredia nie len pomocou algoritmu, ale aj zmien v dizajne aplikácie.

Ak by sa táto funkcia dostala do finálnej verzie aplikácie, mohlo by to značiť zmenu, ktorou si Instagram možno prejde. Platforma by sa potenciálne mohla odkloniť od statickejšieho obsahu, akým sú fotografie a príspevky zdieľané vo Feede. Vertikálne príbehy by pravdepodobne boli zamerané na videá a nie obrázky.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
TikTok vás už zabaví aj na Android TV

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+