MojAndroid

TikTok vo svete už používa niekoľko miliónov používateľov. Po novom táto nová sociálna sieť bude dostupná aj na zariadeniach s Android TV. Avšak je tu jeden háčik Kým aplikácia sa už dá stiahnuť z Obchodu Play, ten vám to však nemusí dovoliť. Aplikácia TikTok je totiž spúšťaná regionálne a tak zrejme chvíľu potrvá, kým príde aj k nám.

TikTok pre Android TV

TikTok na Android TV: Rovnaké prostredie, na ktoré ste zvyknutí

Áno, dizajn TikToku na TV sa fundamentálne nelíši od toho na mobile. Videá sú (bohužiaľ) prehrávané vo vertikálnom zobrazení a máte tu aj svoju časovú os, po ktorej môžete scrollovať podobne, ako na mobile.

Krátke videá TikToku sú zábavné, originálne a kreatívne. Odteraz postupne prinášame tento zábavný obsah do vašej televízie. Či už ste fanúšikmi športu, nadšencami domácich miláčikov alebo hľadáte iba pobavenie, na TikToku si každý nájde to svoje. Stačí sa len dívať, zaoberať sa tým, čo sa vám páči, preskočiť, čo sa vám nepáči, a nájdete tu nekonečný prúd krátkych videí, ktoré sú prispôsobené presne pre vás. Všetko z pohodlia vášho gauča.

Prihlasovanie je veľmi jednoduché, stačí vám naskenovať QR kód cez mobil alebo zadať kód z obrazovky, spomína GizmoChina.

Spojené štáty napríklad hlásia, že tam TikTok zatiaľ stále nie je dostupný na zariadeniach s Android TV. Odlišné výsledky však môžete očakávať od inštalácie na Chromecast, spomína XDA.

Samotný TikTok sa k dostupnosti nevyjadril a tak nie je jasné, kde, kedy alebo kto bude môcť TikTok inštalovať. Možno stačí počkať len pár dní a celý svet si ho bude môcť užívať aj na Android TV.

Avšak pozor, TikTok je stále ešte miestami nevyladená platforma, hlavne čo sa bezpečnosti týka. Len za posledný pol rok sme písali minimálne o dvoch škandáloch s bezpečnosťou. Jeden, týkajúci sa zberu MAC adries už nie je aktuálny, avšak zber iných údajov je problém až natoľko, že TikTok bol vyzvaný na súd aj 12-ročným dievčaťom.

Náš tip
Platforma Android TV dostáva aktualizáciu na Android 11

TikTok
TikTok
Developer: TikTok Pte. Ltd.
Price: To be announced
  • TikTok Screenshot
  • TikTok Screenshot
  • TikTok Screenshot
  • TikTok Screenshot
  • TikTok Screenshot
  • TikTok Screenshot
  • TikTok Screenshot
  • TikTok Screenshot
  • TikTok Screenshot

4.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+