MojAndroid

Na obľúbenú video službu sa valí jedna vlna za druhou. Aktuálne sa takmer celý svet pozerá na to, ako sa vyvinie spor spoločnosti ByteDance, ktorá TikTok vlastní, s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

TikTok je údajne pre USA bezpečnostným rizikom a pokiaľ ho v krajine nebude viesť americká spoločnosť, dostane jednoducho stopku. Preto by mala služba v USA prejsť pod krídla Microsoftu, ktorý odkúpi jej americkú časť. Pripomíname, že aplikácia má v USA viac ako 100 miliónov používateľov.

TikTok má ďalší bezpečnostný problém

Teraz sa prevalil ďalší bezpečnostný problém. Podľa webu Android Authority zbieral TikTok MAC adresy používateľov s Androidom. Aj napriek tomu, že Google má vstavaný prepracovaný nástroj na sledovanie ochrany súkromia. Ten aplikácia nejakým spôsobom obišla. Malo sa tak diať do 18. novembra minulého roka. Spoločnosť tvrdí, že aktuálna verzia aplikácie už MAC adresy nezbiera a používatelia môžu byť pokojní.

TikTok

Aplikácia na túto skutočnosť svojich používateľov nijako neupozornila, nedala im na výber, takže používatelia o tom nemohli vedieť. Už pri prvom spustení aplikácie na novom zariadení TikTok pozbieral všetky údaje o používateľoch a ihneď ich prepojil s nástrojmi na sledovanie správania. Toto zistenie prišlo pravdepodobne v tom najhoršom čase, keďže spor s USA ešte neskončil.

TikTok údajne nie je jediný s podobnými praktikami. Odhaduje sa, že viac ako jedno percento všetkých aplikácií v obchode Google Play zbiera MAC adresy používateľov.

Náš tip
Vojna USA s TikTokom a WeChat môže mať ďalekosiahle následky
12.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+