MojAndroid

Google tento týždeň vydal novú verziu systému Android pre platformu Android TV. Informuje o tom priamo na oficiálnom blogu.

Novinka prichádza prakticky 9 mesiacov po vydaní aktualizácie na Android 10, pričom prináša niekoľko zaujímavých vylepšení. Po vizuálnej stránke sa toto príliš veľa nezmení, výraznejšie zmeny ale prebiehajú v pozadí.

Nový operačný systém je prirodzene orientovaný pre využívanie na televízoroch, takže sa primárne zameriava na prácu s multimédiami. Na druhú stranu, veľká časť zo základných funkcií, ktoré sú súčasťou Android 11 prichádzajú aj na operačný systém pre TV.

Náš tip
Radosť: Nový operátor štartuje už dnes, dozvedeli sme sa všetky informácie

Optimalizácia výkonu a lepšia podpora médií

Google spomína napríklad vylepšený pamäťový manažment, zlepšenia výkonu, prepracované funkcie orientované na súkromie a ochranu osobných údajov. Funkcie, ktoré sú orientované na smartfóny a nemajú zmysel pre televízory, budú chýbať.

Android TV Xiaomi Mi Box S TV box

Veľké vylepšenia mali prebehnúť aj v oblasti podpory, respektíve spracovania, mediálneho obsahu. Ide o podporu Auto Low Latency Mode (ALLM), dekódovanie médií s nízkou latenciou, nový framework Tuner Framework. K tomu sa pripája aj vylepšená podpora pre herné ovládače – gamepady.

Nástroje pre vývojárov v Android TV 11

Okrem toho sa viacerých noviniek dočkali aj vývojári. Dostali napríklad nový testovací režim, ktorý im má umožniť rýchlejšie otestovať svoje aplikácie v reálnom čase.

Všeobecne boli spomenuté aj nové vývojárske nástroje a vylepšená bude aj podpora pre samotný hardvér zariadení – LED, mikrofóny a ďalšie súčasti.

Google uvádza, že OEM partneri budú v najbližších mesiacoch pracovať na nasadení novej verzie platformy Android TV pre svoje zariadenia. Používatelia, ktorí vlastnia ADT-3 Developer Kit však môžu aktualizáciu očakávať už počas týchto dní.

24.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+