MojAndroid

Nový virtuálny mobilný operátor, ktorého má na svedomí operátor O2, je oficiálne realitou. SIM kartu je možné objednať cez aplikáciu, ktorá je k dispozícii v Google Play a v App Store. Operátor chystá aplikáciu aj pre Huawei AppGallery, objaviť by sa mala v priebehu pár mesiacov.

Radosť
Radosť
Developer: O2 Slovakia, s.r.o.
Price: Free
  • Radosť Screenshot
  • Radosť Screenshot
  • Radosť Screenshot
  • Radosť Screenshot
  • Radosť Screenshot
  • Radosť Screenshot
  • Radosť Screenshot
  • Radosť Screenshot

FUP a maximálna rýchlosť sťahovania

Najviac nás zaujímal limit prenesených dát v rámci programu Nekonečná radosť, ktorý je stanovený na 100 GB. Po prekročení tohto limitu je rýchlosť znížená na 2 Mb/s pre download a 1 Mb/s pre upload. Maximálna rýchlosť (download aj upload) je 10 Mb/s pre všetky programy v 3G aj 4G sieti.

Radosť: Nový operátor už spustil svoj web

Nový operátor Radosť, ktorý je pod taktovkou O2, už oficiálne funguje. Len pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli, že sa niečo chystá.

Programy operátora Radosť
Programy operátora Radosť

V čase informovania o novom operátorovi web radost.digital ešte nefungoval. Teraz je všetko inak a ponuku nového operátora si môžete pozrieť priamo na jeho webe. Neskôr by do obchodu Google Play mala pribudnúť aj aplikácia.

Na webe sa momentálne nachádzajú len informácie, o ktorých už vieme. Operátor chce byť predovšetkým digitálny – zákazník vybaví všetko pomocou aplikácie alebo webu. Stále bohužiaľ nepoznáme presný dátum, kedy sa operátor Radosť oficiálne pridá medzi ostatných. Malo by sa tak udiať v októbri.

Radosť: Nový slovenský operátor láka na neobmedzené dáta za 20 eur

Nový operátor Radosť bude na Slovensku fungovať pod taktovkou operátora O2. Podobných hráčov na trhu majú Telekom (Juro) aj Orange (Funfón). Práve týmto dvom operátorom bude chcieť Radosť konkurovať. O2 už jedným virtuálnym operátorom disponuje (Tesco Mobile).

Náš tip
Porovnali sme dátové paušály pre študentov na jeseň 2020

Radosť operátor

Operátor ponúkne vlastnú aplikáciu, ktorá sa už včera na nejaký čas objavila v obchode Google Play. Dnes sme ju tam už nenašli, pravdepodobne sa onedlho opäť objaví. Hlavnú ponuku by mali zaobstarať tri balíčky:

Telefonovanie (zdieľané s SMS) SMS (zdieľané s hovormi) Dáta Cena na 30 dní
Malá Radosť 100 100 2 GB 5 €
Veľká Radosť 200 200 8 GB 10 €
Nekonečná Radosť Neobmedzené Neobmedzené Neobmedzené 20 €

Silnou stránkou nového operátora bude jeho pokrytie, pretože bude využívať siete O2. A práve modrý operátor disponuje najlepším pokrytím 4G sieťou (až 97,4 % obyvateľstva SR). Podrobnejšie porovnanie pokrytia jednotlivých slovenských operátorov nájdete v článku 4G (LTE) sieť na Slovensku: Ktorý operátor má najlepšie pokrytie?

Veľmi zaujímavou a atraktívnou ponukou bude možnosť vyskúšať si neobmedzené volania, SMS a dáta na prvých 7 dní úplne zadarmo.

radosť operátor

Radosť: Dáta a volania navyše

Zákazníci za minútu hovoru nad rámec programu zaplatia 5 centov za minútu. To isté platí aj pre SMS správy, jedna bude stáť tiež 5 centov. Ak budú potrebovať viac dát, 1 GB ich vyjde na rovné dve eurá. Aktivácia služby je dostupná priamo cez mobil a nechýba ani možnosť automatickej obnovy programu po pridaní platobnej karty.

Náš tip
Opýtali sme sa šéfa Samsungu: Toto sú odpovede na najčastejšie kladené otázky

24.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+