MojAndroid

Predstavenie prvých SMART Paušálov od O2 bolo len nedávno a už tu máme ďalšie. Operátor to urobil vo veľkom štýle, o novinkách sme sa dozvedeli prostredníctvom virtuálnej tlačovej konferencie. Nové paušály sú drahšie, ponúkajú neobmedzené volania a SMS správy, no čo je dôležitejšie, aj neobmedzené dátovanie.

Pôvodné SMART paušály
Pôvodné SMART paušály

Ceny paušálov začínajú na 40 eurách. Neobmedzené dáta budú k dispozícii pre všetky z nich, líšiť sa budú najmä rýchlosťou. Titánový paušál ponúkne neobmedzené dáta s rýchlosťou 10 Mb/s, Platinový paušál 20 Mb/s a Diamantový paušál bude mať rýchlosť neobmedzenú.

Titánový paušál Platinový paušál Diamantový paušál
Volania Neobmedzené Neobmedzené Neobmedzené
SMS a MMS Neobmedzené Neobmedzené Neobmedzené
Dáta Neobmedzené (10 Mb/s upload aj download)

Po prečerpaní 100 GB dát zníženie rýchlosti na 2 Mb/s download a 1 Mb/s upload

Neobmedzené (20 Mb/s upload aj download)

Po prečerpaní 100 GB dát zníženie rýchlosti na 2 Mb/s download a 1 Mb/s upload

Neobmedzené ( 73 Mb/s download, 25 Mb/s upload)

Po prečerpaní 100 GB dát zníženie rýchlosti na 2 Mb/s download a 1 Mb/s upload

Dotácia na zariadenie 180 € 300 € 360 €
Aplikácie s predplatným 1 (v prípade nevyužitia dotácie 2) 2 (v prípade nevyužitia dotácie 3) 2 (v prípade nevyužitia dotácie 3)
Mesačný poplatok 40 € 50 € 60 €

Nové O2 paušály sú k dispozícii od dnešného dňa.

K novým paušálom, ako aj k tým starým, je možné vybrať si predplatné HBO Go, Tidal, O2 TV, Denník N alebo Sme. Diamantový a Platinový paušál ponúknu dve aplikácie s predplatným, Titánový len jednu. V prípade, že zákazník nevyužije možnosť vybrať si dotované zariadenie, môže si namiesto neho vybrať predplatné. To znamená, že tí, ktorí si zakúpia Diamantový alebo Platinový paušál, môžu mať až 3 predplatné, zákazníci s Titánovým paušálom dve.

Nove smart pausaly
Nové SMART paušály

„Dátová spotreba zákazníkov rastie významným tempom, a podobne rastú aj ich nároky na objem dát a kvalitu siete. Za posledných 5 rokov narástla dátová spotreba našich zákazníkov viac ako päťnásobne. Typický zákazník doteraz najvyššieho paušálu zároveň využíva dve predplatné prémiových aplikácií a  minie desiatky GB dát mesačne. Nastal preto čas predstaviť paušál s nekonečnými dátami,“ 

Igor Tóth, riaditeľ marketingu O2

Operátor dodáva, že množstvo dát je naozaj neobmedzené, no v rámci zachovania komfortného využívania mobilných služieb si bude uplatňovať limit 100 GB. Po jeho presiahnutí sa rýchlosť zníži na 2 Mb/s pre download a 1 Mb/s pre upload. Maximálna rýchlosť sa opäť obnoví po začiatku ďalšieho fakturačného obdobia.

Limity dát v EÚ (roaming)

Limity dát v EÚ budú podľa pravidiel regulácie, to znamená, že od 19 GB pri titánovom paušále až do 30 GB pri diamantovom. Pri paušále bez hardvéru to bude až od 22 GB a viac.

O2 SMART Paušál

O2 Dobré dáta

O2 od dnešného dňa daruje 10 GB balík dát tým svojim zákazníkom, ktorí sa v tejto mimoriadnej situácii správajú zodpovedne a zostávajú doma. V rámci Dobrých dát budú mať zákazníci O2 možnosť splniť 4 výzvy, pričom za odmenu môžu získať v každej výzve až 10 GB dát. Ide o výzvy z oblastí Učíme sa spolu, Hýbeme sa, Myslíme na starších a Podporujeme umelcov. Viac informácií o kampani O2 Dobré dáta nájdete na stránkach operátora.

V rámci Dobrých dát budú môcť zákazníci splniť 4 výzvy, za ktoré získajú ďalších 10 GB dát:

Učíme sa spolu
10 GB dát získajú zákazníci, ktorí nahrajú fotku domáceho učenia svojich detí.

Hýbeme sa
10 GB dát získa každý, kto nahrá na kampaňovú stránku video s napodobnením tanečných krokov Laciho Strikea, či si zacvičí s Matejom Tóthom.

Myslíme na starších
O2 vyzýva všetkých, aby potešili telefonátom alebo videohovorom svojich rodičov či starých rodičov. Každý, kto nahrá na www.dobredata.o2.sk fotku hovoru, získa taktiež balík 10 GB dát.

Podporujeme umelcov
Ak budeme počúvať slovenskú hudbu, pomôžeme slovenským umelcov. Ak nahrá poslucháč screenshot svojho playlistu na Tidali, Spotify alebo Youtube, získa rovnako 10 GB dát.

Ak jeden zákazník splní všetky 4 výzvy, získa až 40 GB dát. Tie nemusí využiť sám, môže ich aj darovať. Dáta zo splnenej výzvy je možné čerpať 1 mesiac.

O2 SMART Paušály vs konkurencia

Neobmedzený dátový paušál ponúka už druhý mesiac aj Telekom. Spočiatku malo ísť o mesačné testovanie, no kvôli koronavírusu sa operátor rozhodol ponuku predĺžiť aj na mesiac apríl. Zákazníci môžu čerpať až 1000 GB dát, a to v rámci ktoréhokoľvek paušálu ÁNO.

O2 Telekom 4ka Orange

4ka je jediným operátorom, ktorý ponúka neobmedzený dátový paušál dlhodobo. Zákazníci môžu v rámci jedného mesiaca minúť 300 GB dát vo vlastnej 4G sieti alebo v 3G sieti obchodného partnera. Mesačný poplatok za takýto paušál je 20 (22 eur) a okrem dát sú k dispozícii aj neobmedzené hovory a SMS správy.

Pomoc počas krízy, piaty operátor a 5G

Počas krízy koronavírusu naši operátori pomáhajú. Do ponuky pridali rôzne TV programy, filmy, dáta či SMS navyše. Chcú tak pomôcť tým, ktorí musia zostať doma, aby sa trochu zabavili. Operátorov sme sa preto pýtali, ako sa zmenilo využívanie ich služieb počas karantény, naše postrehy si môžete prečítať v článku Operátori rozdávajú dáta. Ako sa mení využívanie služieb počas karantény?

Konkurenčný boj sa bude vyostrovať, len nedávno totiž bolo oznámené, že na Slovensko mieri piaty mobilný operátor. A tiež sme zvedaví na to, ako sa situácia vyvinie v súvislosti so zavádzaním sietí 5G, pretože výberové konanie už bolo spustené.

Náš tip
Rok 2020 bude rokom 5G. Koľko 5G smartfónov sa už vo svete predalo?
15.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+