MojAndroid

Čas v karanténe sa nám snažia spríjemniť a uľahčiť aj slovenskí operátori, ktorí bezplatne rozširujú svoju ponuku či rozdávajú bonusové dáta. Od Telekomu najnovšie prichádza predĺženie pôvodnej akcie a Orange ponúka záložný internet v prípade, ak vám vypadne pevné pripojenie.

Predĺžená ponuka a nový kanál

Po uzatvorení škôl a sprísnení opatrení sa Telekom ešte v prvej polovici marca rozhodol sprístupniť viacero televíznych kanálov zadarmo pre všetkých zákazníkov s Magio TV, resp. Magio Sat. Akcia mala trvať mesiac, do 13. apríla, no operátor sa ju rozhodol predĺžiť. Po novom preto platí až do konca apríla.

Orientovaná je ako na deti, tak aj na dospelých, pričom prípadný pobyt doma vám môžu spríjemniť hudobné či dokumentárne kanály. Detského diváka poteší Ťuki TV, Duck TV či Nick Jr., dospelých zase FilmBox Premium či FilmBox Extra, ktorý ako jeden z mála vysiela s priestorovým zvukom vo formáte Dolby Digital. Z hudobných kanálov na vás čakajú MTV dance, MTV hits a MTV Rock, a z dokumentárnych BBC Earth, ktorý najnovšie dopĺňa aj Spektrum HD.

Pre tých, ktorí využívajú Magio TV, operátor pripravil niekoľko bezplatných filmov v rámci vlastnej videopožičovne. Konkrétne ide o Bane Kráľa Šalamúna 1. a 2. diel, Dartagnanova dcéra 1. a 2. diel, Neverníci, Nepohodlný svedok, Posledný výkrik, Únos AirForce One 1. a 2. a V oku Hurikánu. Ponuku pritom ďalej rozšírili o niekoľko českých a slovenských filmov, vrátane LOVEnie či Úsmevy smutných mužov.

Telekom sa ľudí snaží podporiť aj inak – názov svojej siete dočasne premenoval.

Záložný internet od Orange

Oranžový operátor už pomáha svojim zákazníkom v čase koronavírusu. Napríklad Orange ponúka dáta zadarmo pre svojich zákazníkov. Teraz prichádza s novou, pomerne zaujímavou ponukou, ktorá zase chce uľahčiť situáciu tým, ktorí majú problémy so svojim pevným internetom. Ak vám totiž vypadne štandardná internetová služba, firma vám zadarmo poskytne mobilné dáta s objemom 10 GB. Služba záložný internet je dostupná oddnes a stanovený objem dát vám bude platiť 48 hodín. Pre aktiváciu stačí zavolať na zákaznícku linku 905, kde výpadok nahlásite, operátor situáciu overí a dáta vám bezplatne aktivuje. Ak výpadok nie je vyriešený do 48 hodín, môžete zažiadať o opätovnú aktiváciu.

Aktivácia je možná týmito spôsobmi:

  • do Wi-Fi modemu so SIM kartou. Takýto modem je možné zakúpiť za jednorázovú sumu 39 € alebo na splátky.
  • na vlastné mobilné telefónne číslo, prípadne čísla na faktúre. Ak teda máte na jednej faktúre viacero SIM kariet – maximálne desať – pre každú bude dostupných 10 GB dát.
  • na samostatnú SIM kartu, ktorú si môžete aktivovať za 2 €. Táto možnosť dáva zmysel v prípade, ak Orange nevyužívate ako mobilného operátora.
Náš tip
Operátori rozdávajú dáta. Ako sa mení využívanie služieb počas karantény?
9.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+