MojAndroid
 • O2 predstavilo úplne nový SMART Paušál s neobmedzenými volaniami, SMS a MMS už od najnižšieho tarifu
 • Zákazníci dostanú k dátam aj prístup do aplikácií HBO GO, Tidal, spravodajských webov SME a Denníka N či aplikácie O2 TV podľa svojho výberu
 • Nová ponuka platí od zajtra, 5. novembra 2019

O2 prináša nový koncept paušálov, pretože si myslí, že nastal čas na zmenu pohľadu na to, čo dokáže moderný mobilný paušál ponúknuť. Tak, ako sa menia preferencie a potreby zákazníkov, je nevyhnutné, aby sa zmenili aj paušály. Preto neobmedzené volania, SMS a MMS budú v nových O2 Smart paušáloch samozrejmosťou a do pozornosti sa dostanú dáta a ich využitie. Podľa O2 nastal čas, aby si zákazník k svojmu smartfónu mohol vybrať aj paušál, ktorý je tiež “smart”.

Predstavenie to bolo naozaj veľkolepé. Okrem toho, že bežal live stream (ktorý ste si mohli pozrieť aj na našom webe), medzi spíkrami bolo viacero známych osobností.

Zaujímaví spíkri

Na začiatku vystúpil Sajfa, ktorý spomínal, ako začínal. Dostal sa k internetu a začal vytvárať obsah na YouTube a na Instagrame.

Jakub Goda si myslel, že v budúcnosti nebudeme potrebovať klasických novinárov. Budú bloggeri, rôzni influenceri a podobne. Nakoniec zistil, že bez nich to nepôjde.

Branči Kováč porozprával o svojej minulosti a ako začínal s hudbou. Spomenul streamovaciu službu Tidal, ktorú aj osobne používa. Vyzdvihol možnosť mať všetku hudbu sveta ako na dlani v smartfóne, práve prostredníctvom streamovacích služieb, ktoré sú samozrejme platené.

Zdena Studenková porozprávala o službe HBO GO. O tom, aké to bolo náročné, musela vedieť scenár naspamäť (nie len svoj) a že musela aj celý diel točiť sama. Dokonca dostala asistentku, čo bol zaujímavý zážitok.

Nakoniec vystúpil Igor Tóth, marketingový riaditeľ O2 Slovensko. Rozprával o paušáloch O2, o tom, ako sa paušály menili a prispôsobovali požiadavkám zákazníkov a samozrejme aj konkurencii. Dáta boli spočiatku nepodstatné, zákazníci ich nevyžadovali. Trh sa však mení a dáta sú momentálne jednou z najdôležitejších súčastí paušálov.

Vedeli ste, že:

 • 75 % času na mobile trávime v aplikáciách
 • Najvyužívanejšie komunikačné aplikácie O2 zákazníkov sú Messenger, WhatsApp a Viber
 • 75 % používateľov používa aplikáciu Gmail
 • Najpopulárnejšou navigáciou spomedzi appiek sú Google Mapy a Waze
 • Najsťahovanejšie aplikácie na svete sú WhatsApp, Messenger, TikTok, Facebook, Instagram
 • Už 1,5 % svetových dát spotrebúva TikTok
 • Až 25 % dát spotrebúva len aplikácia YouTube
 • Až 50 % dát spotrebúvajú len 3 aplikácie – YouTube, Facebook a Instagram

O2 SMART Paušál: Absolútna novinka

Úplne nový paušál bude ponúkať už od najnižšej úrovne tarifu neobmedzené volania, SMS a MMS. Štatistiky hovoria o tom, že až polovicu dát spotrebujú Facebook, Instagram a YouTube.

O2 prináša 10 GB extra dát na tieto služby v rámci O2 SMART Paušálu:

 • Facebook
 • Messenger
 • Instagram
 • WhatsApp
 • Viber
 • Gmail
 • Waze
 • Google Maps
 • YouTube
 • TikTok

Týchto 10 GB dát bude v rámci paušálu oddelených od ostatných predplatených dát. To znamená, že používaním týchto služieb miniete len dáta, ktoré sú na ne určené. Vašich predplatených dát sa to týkať nebude.

Zákazníci okrem toho získajú aj predplatné na prémiové aplikácie, vybrať si môžu jednu z týchto:

 • HBO GO
 • TIdal
 • SME
 • Denník N

Predplatné na prémiové aplikácie je k dispozícii od strieborného paušálu, ku každému paušálu je možné mať aktivované jedno predplatné prémiovej aplikácie. Platinový paušál ponúkne až dve prémiové aplikácie a ich predplatné.

 • Predplatné na prémiové služby je v rámci vybraných služieb. Príklad: Ak má zákazník Zlatý SMART Paušál, vyberie si 3 aplikácie, pre ktoré má 10 GB dát. 1 z toho bude prémiová (s predplatným)

“Začína sa nová éra nahliadania na to, čo dokáže mobilný paušál svojmu používateľovi ponúknuť. Ako je v O2 zvykom, pri tvorbe produktov dbáme najmä na hodnotu, ktorú si zákazník od nás odnesie. Preto prichádzame s novými O2 Smart paušálmi, ktoré prinášajú viac, ako by ste od operátora očakávali.”

Igor Tóth, riaditeľ marketingu O2

 BielyModrýStriebornýZlatýPlatinový
Cena15 eur20 eur25 eur30 eur50 eur
Volania, SMS a MMSNeobmedzenéNeobmedzenéNeobmedzenéNeobmedzenéNeobmedzené
Množstvo dát0 GB1 GB3 GB10 GB25 GB
Dáta navyše0 GB10 GB na 1 aplikáciu20 GB na 2 aplikácie30 GB na 3 aplikácie40 GB na 4 aplikácie

Nová ponuka paušálov od O2 bude k dispozícii už od zajtra, 5. novembra 2019. Na našom webe ste si mohli pozrieť aj livestream z predstavenia nových paušálov.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Giuseppe

  Toto je tak maximálne trapas roka ak nie rokov 🤣 Na jednu dve tri aplikácie, im tam dobre j..e. Čo tam dobre hulia v o2???? Dochádza im asi kyslík 😉

  • William Joseph Batson

   Totálny prepadák. Namiesto toho, aby dali do existujúcich paušálov viac dát, tak vyrobia takúto pičádu a myslia si že zachránili svet.. Smutné, veľmi veľmi smutné..

 • Peter Kmec

  Otázky na redakciu:
  – Platia aj pri týchto paušáloch rovnaké podmienky ako pri ostatných, t.j. že bude možné dané služby bezplatne využívať aj na území ČR?
  – Budú sa nespotrebované dáta vrámci paušálu (nepočítam odčlenené dáta pre vybrané aplikácie) prenášať rovnako, ako je to súčasných paušáloch?

  Podľa mňa celkom podstatné (aspoň pre mňa) veci, na ktoré som nenašiel odpoveď. Čiže ak sa jej dočkám od Vás, budem povďačný…

  • Giuseppe

   Nad týmto hádam normálny človek ani uvažovať nebude, že si to dá 🤣 Ešte, že nemám obmedzené dáta v celej EU ale ľutujem že ľudia na túto ponuku naletia 😎

   • Peter Kmec

    Uvažovať nad tým uvažujem za vyššie uvedených podmienok. A vysvetlím aj prečo:
    – 85% času z roka trávim v ČR, no striedavo-oblačno využívam telefón aj na SK, no hlavne je to 50/50 pri komunikácii s českými a slovenskými číslami. O2 SK je jediný na trhu (ako českom tak i slovenskom), kto sa absolútne nestará do toho, či paušál využívam na Slovensku alebo v ČR, pretože stále platí “V Českej republike ako na Slovensku”. České O2 toto nemá -> v podstate žiadny český operátor mi za 490Kč (20€) neumožní komunikovať so slovenskými číslami koľko len chcem -> proste každý operátor a tým pádom aj paušál v ČR si účtuje poplatky mimo paušál pri volaní na zahraničné čísla -> nezahŕňa ich vrámci paušálu -> čiže čokoľvek z ponuky v ČR musím vylúčiť.
    – Rovnako ako vyššie napísané je to aj u nás. Áno, slovenskí operátori ponúkajú volania do zahraničia vrámci paušálov, ale nie je to neobmedzené ako to má O2 v ČR. Je tam nejaký limit v priebehu kvartálu (u iných v priebehu mesiaca), ktorý je možný využiť v zahraničí a tým pádom pre mňa nepoužiteľné.
    – Dáta vo veľkom nepotrebujem. Kdekoľvek kam prídem je wifi (doma, práca, proste všade). Na navigovanie počas jazdy bohato stačí aj malý objem dát.
    – Áno, som veľmi špecifický, a jeden z extrémne mála, zákazník, ale proste v mojich špecifických podmienkach je O2 skutočne jediné, ktoré mi vyhovuje bez toho, aby som musel robiť nejaké obštrukcie okolo paušálu (ako napríklad, keď prídem na Slovensko, tak volať doma cez noc niekomu na Slovensku – len bežia minúty hovoru – aby sa vyrovnal počet minút doma a v zahraničí, ako je to v prípade Telekomu…)

  • Miro

   Na tieto otázky s istotou odpovedať nevieme, opýtame sa priamo v O2 a doplníme :)

   • Peter Kmec

    Ďakujem veľmi pekne za získanie odpovede :)
    Tie dáta, čo sa týkajú iba aplikácii som si aj myslel, že sa prenášať nebudú. Ale to mňa ani tak netrápi ;)

 • Vladimir Lehkoziv

  Youtube by som zaradil do prémiových aplikácií, keďže je až od strieborného paušálu. Keďže to je asi jediná aplikácia kvôli ktorej by sa to oplatilo tak nič zaujímavé.
  Btw ešte drobný technický detail, čo by sa oplatilo overiť. Budú mi fungovať data z extra balíčka 10gb aj v prípade, že miniem základný balík dát? Ako príklad: modrý paušál – základný 1gb dát spotrebujem na browsovanie, uz nemám žiadne voľné dáta, ale z extra balíka 10gb na FB mam stále ešte 5gb voľných. Dostanem sa na FB?
  A ako je to s využívaním dát v rámci EÚ?

  • Michal Chvostáč

   Myslím, že ešte včera som niekde čítal, že po minutí základného balíka sa už nebude dať tých 10GB použiť..

  • Miro

   Zistíme v O2 a dáme vedieť :)

 • Maher787

  Co je to TikTok a Tidal? kto v dnešnej dobe cita denik N a SME? a kde maju v pausaloch tie data? Ked su take dôležité nejak ich tam nevidím. Inak asi pred dvoma rokmi sme priatelkinej mame zrušili 15eurovi “neobmedzený” pausal(neobmedzenévvolania vo vlastnej sieti a asi 100min v ostatných bez dat) v Telekome ktorý si mysleli ze je výhodný. Dnes plati asi 4eura v štvorke. Pred tým som ale oskusal kvalitu signálu na miestach kde sa bežne pohybuje a nebol žiadny problém. Priateľka tiež ušetrila ked si zrušila jednu kartu ktorú si tiez drzala len koli danému Telekomu.. Dokopy asi 25eur ked nemuseli platiť za to co nepotrebujú. A tieto nove paušáli od O2 mi presne tak pripadajú plate za to co netreba a plate veľa ako kto v dnešnej dobe potrebuje neobmedzené volania v ere kde na každom rohu je wifi a da sa zavolať aj cez nejakú službu ale data su male a stale za priplatok napriek tomu ze platíte nekrestanske peniaze a to este znizili dotáciu na uz aj tak predražené telefóny. Ako O2 ide u nas dole vodou a to tak dobre začínali aj ked nemali niekoľko rokov vlastnú sieť co mimochodom od začiatku vyčítajú 4ke ktorá bola schopná rozbehnúť lepšiu sieť za kratší cas na horších frekvenciách ako mali na začiatok oni

  • Zoltan

   Nečítajú a nadávajúna ne obvykle priaznivci Kotlebu alebo tejto skorumpovanej zhnitej mafianskej bandy vo vláde

  • Santa

   Zas dalsi postovy troll co klame jak besny s tym udajnym super pokrytim stvorky. Je to klamstvo, dokazov o pokrytii bublinkacov a aj o pocte zakaznikov je mrte. Tak hladaj cukricek, hladaj. Klamar jeden postarsky.

   • Maher787

    A prosím ta mozes zacitovat do ďalšieho komentu kde spomínam a klamem o pokrytí? Ani raz som sa o nom nezmenil len ceny som komentoval. Ale ked uz si s tym zacal za obdobie co je 4ka na trhu ma na mizerných 1800Mhz lepsie pokrytie ako malo O2 za rovnaké obdobie vo ful spektre kde získalo aj 800 aj 1800Mhz. A co nestíha vlastným pokrytím dobieha spoluprácou s Orange. PS 4kove cislo som si preniesol z O2 a v tej dobe som nepocitil žiadny rozdiel v kvalite signálu teraz to moze byt ine ale asi to tiez nebude ziadna vyhra ked minule v strede mesta zrazu vypadol známemu signal a skvela aplikacia O2 výhody zahlasila ze žiadnu preto nedostane

 • PRAVDA 77

  Tá ponuka mi od*ebala dekel…dennikn a sme..a celkovo na prd cela ponuka…toto čo sa tu uz deje pre boha?

 • MatejB

  Neobmedzene volania, sms a mms uz davno nikoho nezaujimaju kedze sa to da vsetko nahradit datami resp. wifi. A data len na urcity pocet apliakacii je o*eb kt. kazdy prekukne.

 • William Joseph Batson

  Tomu O2 fakt mega JE*E!! Toto je chorý vtip. Výplod zvrátených ľudí.. Neviem či sa smiať či plakať.. Dpč čo je ten biely? to má byť SMART? 0GB v cene bwahahaaaa.
  Veď tu neponúkli NIČ! Biely mal mať 1GB..čo už beztak je žalostne málo! a za 10eur.. to by bola ponuka! Po*ebané O2. SKAPTE!

 • Tade

  Nič v zlom, ale ak si takto v O2 predstavujú smart riešenia, ďakujem pekne. V dnešnej dobe ponúknuť PAUŠÁL bez dát??? To akože vážne??? Celkom som doteraz O2 chválil, ale touto ponukou “jemne” zaspätkovali!

+