MojAndroid

Mnoho aplikácií, ktoré ponúkajú prístup k populárnym sociálnym sieťam, má i svoje alternatívy s prídavkom “Lite”. Za zmienku stojí napríklad taký Facebook Lite, Messenger Lite či Twitter Lite. Keď sa na chvíľku zamyslíte, možno si poviete, že jedna extrémne populárna platforma ešte svoju odľahčenú verziu nemá. Narážame práve na Instagram. Realita sa má už onedlho zmeniť. Čo má Instagram Lite teda priniesť a aký bude?

Instagram Lite poslúži pre tých, ktorým k šťastiu stačí málo

Na úvod by sme radi spomenuli, že appky s prídavkom “Lite” sú špeciálne upravené a ochudobnené o niektoré zaťažujúce funkcie. A to z viacerých prostých dôvodov. Nie každý totiž musí mať smartfón, ktorý je vybavený výkonným procesorom či veľkou operačnou pamäťou.

V drvivej väčšine prípadov však rozhoduje kapacita interného úložného priestoru. Tá niekedy nemusí na dnešné aplikácie postačovať, tak používateľ sa môže rozhodnúť pre značne odľahčenú alternatívu danej aplikácie.

Vráťme sa teraz k našej pripravovanej novinke Instagram Lite. Web GizmoChina tvrdí, že aplikácia samá o sebe bude zaberať vo vnútornej pamäti iba priam smiešnych 2 MB. Príchod aplikácie bol oznámený samotnou materskou spoločnosťou Facebook počas udalosti v Indii. Portál XDA-developers zverejnil aj snímky obrazovky, ktoré dokazujú, že možno sa odľahčená verzia od tej plnohodnotnej až tak veľmi neodlišuje.

Táto o čosi zjednodušená aplikácia sociálnej siete Instagram používateľa “oberie” o funkcie, ako Reels, IGTV či možnosti nakupovania. Vďaka tomu sa na druhú stranu dočká podstatne lepšieho zážitku z používania. Aplikácia je totiž optimalizovaná na veľmi plynulý chod aj na slabých zariadeniach.

Instagram Lite
Instagram Lite
Developer: Instagram
Price: To be announced
  • Instagram Lite Screenshot
  • Instagram Lite Screenshot
  • Instagram Lite Screenshot
  • Instagram Lite Screenshot
  • Instagram Lite Screenshot

Mnohí ľudia možno po Instagram Lite siahnu aj napriek tomu, že ich smartfón je dostatočne výkonný a má i veľké interné úložisko. Možno sa niektorým totiž nemusia páčiť prídavné funkcie, ktoré v plnohodnotnej aplikácií sú. Instagram Lite je možné už v niektorých krajinách nainštalovať, no ku nám sa zatiaľ ešte nedostal a nevieme povedať, kedy tak môže nastať.

A aký váš názor na príchod Instagramu Lite? Zvažovali by ste inštaláciu aplikácie? Dajte nám vedieť nižšie v diskusii.

Náš tip
Súťaž: Odpovedzte správne na súťažné otázky a vyhrajte 6x Huawei P Smart 2021
18.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+