MojAndroid

Tmavý režim pre Android aplikácie sa začal rozširovať hneď po tom, ako Google oznámil prítomnosť globálneho systémového “dark mode” v Androide 10. Aj napriek tomu, že tento režim, ktorý poteší predovšetkým používateľov smartfónov s displejom typu OLED, sa nenachádza v hlavnej aplikácii Facebooku, americký gigant sa už rozhodol pre jeho integráciu v odľahčenej “lite” verzii.

Konečne nastal čas

Ako určite mnohí z vás vedia, chatovacia aplikácia Messenger dostala tmavý režim už pred zopár mesiacmi. Teraz prišiel čas na klasické aplikácie giganta Facebook. Za zmienku stojí, že napríklad taký WhatsApp, spolu s Instagramom, už tmavý režim majú a pritom tieto aplikácie patria pod rovnakú spoločnosť.

Nejde o pravú čiernu farbu

Iba prednedávnom sa podľa webu 9to5google začal objavovať tmavý režim v appke Facebook Lite. Údajne sa táto funkcia pridá po aktualizovaní aplikácie na najnovšiu verziu cez Obchod Play. Ako je však možné vidieť, Facebook Lite nie je zahalený do úplne čiernej farby, ktorá by najviac vyhovovala AMOLED panelom. Namiesto toho sa tu používa tmavá šedá farba, prakticky zhodná s tou, ktorú používa Google vo svojich aplikáciách.

V noci bude síce aplikácia menej dráždiť oči, no rozdiel vo výdrži batérie bude zrejme nebadateľný. V každom prípade nás teší, že sa Facebook konečne rozhodol pre začiatok jej integrácie. Snáď bude v budúcnosti dostupná aj kompletne čierna téma. Nižšie do diskusie nám dajte vedieť, či ste už tmavý režim v aplikácii Facebook Lite dostali aj vy.

Náš tip
Slovensko bude bez hoaxov. Sľubuje Facebook a nasadzuje nový nástroj kontroly

17.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+