MojAndroid

TikTok je novodobým fenoménom medzi mladou generáciou. Táto sociálna sieť vznikla len v roku 2016 v Číne. Jej podstatou je zdieľanie krátkych videoklipov, ktoré majú dĺžku 3 až 60 sekúnd. Za 4 roky svojho pôsobenia dosiahla neuveriteľné 2 miliardy mobilných stiahnutí.

Popularitu tejto siete dokazuje to, že v takto krátkom časovom období dosiahla používateľka Charli D’Amelio neuveriteľných 100 miliónov sledovateľov. Len 16 ročná Charli je obrovskou hviezdou na tejto platforme. Jej náskok na čele pred Addison Rae dosiahol až 30 miliónov. Na treťom mieste sa nachádza prvý muž, Zach King s 53 miliónmi sledovateľov.

tiktok titulka

TikTok hviezda predbehla svetové megahviezdy

Do porovnania môžeme zaradiť aj hviezdu Youtube scény, ktorou je legendárny PewDiePie. Tomu sa podarilo prekročiť rovnakú hranicu sledovateľov po dlhých 9 rokoch. Mladučkej hviezde TikToku to trvalo krátkych 18 mesiacov.

Pre lepšie porovnanie sa pozrime na čísla Instagramu a Twitteru. Katy Perry bola prvou používateľkou Twitteru so 100 miliónmi sledovateľov. Tento miľník dosiahla po 8 rokoch. Ďalšou megastar je Selena Gomez, ktorá na toto číslo potrebovala relatívne krátkych 5 rokov na sociálnej sieti Instagram.

Bude hviezdou TV Seriálu?

Svoju slávu nadobudla pravidelným pridávaním tanečných videí, ktoré sa medzi mladou generáciou tešia veľkej obľube. Dokonca jej popularita zaistila aj možnosť objaviť sa v reklame vysielanej v polčase zápasu Super Bowl 2020. Hollywoodreporter priniesol informáciu, že je v štádiu pripravovania televízny seriál o jej rodine. Práve tu si môže zahrať hlavnú úlohu, čo jej môže len pomôcť pri rozšírení svojej faunúšikovskej základne.

Náš tip
Američania na TikTok nezabudli. Situáciu skomplikoval boj právnikov
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
24.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+