MojAndroid

Nebuďte prekvapení, keď sa vám reklamy začnú zobrazovať aj na videách od menších tvorcov YouTube videí. YouTube aktualizoval svoje zmluvné podmienky a obsahujú novú sekciu, ktorá spoločnosti dáva právo umiestňovať reklamy na videá kanálov, ktoré nie sú dosť veľké na to, aby boli súčasťou Partnerského programu YouTube.

YouTube zavádza tieto zmeny najskôr v USA a celosvetovo až koncom roku 2021, informuje portál Engadget.

Malí tvorcovia z týchto reklám nedostanú podiel

To však neznamená, že noví tvorcovia budú môcť na svojich videách začať zarábať okamžite. YouTube uviedol, že používatelia, ktorí nie sú členmi Partnerského programu YouTube z týchto reklám nedostanú podiel.

Aby sa tvorca mohol stať súčasťou Partnerského programu YouTube, musí splniť niekoľko podmienok:

  • musí žiť v krajine, v ktorej je aktívny
  • jeho verejné videá musia mať spolu viac ako 4 000 hodín pozretí za posledných 12 mesiacov
  • musí mať viac ako 1 000 odoberateľov

Na videách, ktoré porušujú pravidlá sa reklamy zobrazovať nebudú

Na videách z kanálov, ktoré nespĺňajú tieto kritériá, zobrazoval YouTube reklamy iba v ojedinelých prípadoch, napríklad ak bol kanál predtým členom Partnerského programu YouTube. Odteraz však YouTube môže umiestniť reklamy na akékoľvek videá pod podmienkou, že sú vhodné pre inzerentov.

To znamená, že reklamy sa naďalej nebudú zobrazovať na videách, ktoré obsahujú nevhodný jazyk, násilie, pohoršujúci alebo sexuálny obsah, obsah súvisiaci s drogami a strelnými zbraňami, ani na nič, čo podnecuje nenávisť voči jednotlivcom alebo skupinám ľudí na základe ich náboženstva, sexuality a rodovej identity.

Pribudla aj malá zmena týkajúca sa osobných údajov

Okrem tejto zmeny YouTube upresnil, aké údaje tvorcovia môžu a nemôžu zbierať o používateľoch. YouTube v tejto sekcii vysvetlil, že platforma nikdy neumožňovala zhromažďovanie informácií umožňujúcich identifikáciu osôb, ale upravila svoje zmluvné podmienky tak, aby bolo mimoriadne jasné, aký druh údajov nemôžu používatelia zhromažďovať.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
YouTube pre Android získava nové funkcie a jedno užitočné gesto
19.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+