MojAndroid

YouTube aplikácia pre Android sa dočkala výrazných zmien. Okrem presunu prvkov sa dočkáme aj navrhovaných možností, ktoré nám majú pomôcť zlepšiť používateľský zážitok pri pozeraní videa.

YouTube pre Android presúva dôležité ovládacie prvky a pridáva jedno gesto

Okej, možno nie sú dôležité pre vás, ale jednoznačne sú dôležité pre niektorých používateľov s obmedzením. Tlačidlo pre zapnutie titulkov bude jednoduchšie na dosiahnutie. Doteraz ste museli otvoriť Nastavenia počas prehrávania videa a kliknúť na Titulky a následne kliknúť ešte raz na Povoliť. Po novom toto tlačidlo nájdete na vrchu prehrávača a jedným kliknutím zapnete alebo vypnete zobrazovanie tituliek.

YouTube novinky pre Android

YouTube pre XDA potvrdil, že niektoré zo spomínaných zmien prídu časom aj pre desktopy. Po novom sa má taktiež zjednodušiť prepínanie medzi jednotlivými kapitolami vo videu. Ak ste ešte nepostrehli pridanie Video kapitol do YouTube, nižšie vidíte príklad toho, ako vyzerajú tieto kapitoly vo videu.

YouTube pre Android sa dočká zoznamu týchto video kapitol. Taktiež budeme môcť si nastaviť aký čas sa má vo videu zobrazovať. Štandardne sa doteraz zobrazoval čas od začiatku videa, ale po novom si budeme môcť nastaviť zobrazenie zostávajúceho času do konca videa. Môžeme sa tešiť aj na užitočné gesto prepínania medzi celou obrazovkou a menším zobrazením. Jednoduchým potiahnutím po prehrávači hore alebo dole zapnete alebo vypnete režim zobrazenia na celú obrazovku.

Pribudnú aj Navrhované akcie, ktoré vám majú pomôcť zlepšiť pohodlie pri pozeraní videa. YouTube vám sám navrhne, či nie je pre vás náhodou lepšie otočenie videa na šírku alebo sledovanie videa vo VR. Viac akcií má pribudnúť neskôr, no YouTube nebol konkrétny v tom, že aké budú.

Nakoniec YouTube zdôrazňuje ešte svoju funkciu Večierky, ktorá vám pripomenie, že na ňom trávite veľa času a mali by ste ísť pravdepodobne spať. Túto funkciu si však môžete nastaviť aj na iný čas, než len na večer. Niekedy v najbližších dňoch by sme mali dostať tieto novinky.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Náš tip
YouTube zakáže videá s dezinformáciami o vakcínach proti COVID-19

28.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+