MojAndroid

Pred niekoľkými rokmi zmenil YouTube vzhľad, nie však fungovanie progress baru a rozšíril ho po celej dĺžke displeja. To však spôsobilo niektorým používateľom problémy. Namiesto stlačenia tlačidla pre vypnutie módu na celú obrazovku omylom pretočili video úplne nakoniec. Najnovšia aktualizácia aplikácie sa tento problém snaží vyriešiť tak, že progress bar nereaguje na dotyk. Keď chcete video pretočiť, musíte podržať guličku a ťahať ju. O zmene informoval portál Android Police.

Pre majiteľov iPhonov toto nie je nič nové, v iOS verzii aplikácie YouTube takto pretáčanie videí fungovalo pravdepodobne stále. Vo verzii aplikácie pre Android sa to prvýkrát objavilo v roku 2018 ako chyba v aplikácií. Vývojári sa však až teraz rozhodli, že toto je správne riešenie vyššie spomenutého problému a rozhodli sa ho zaviesť nastálo.

Nižšie nájdete vyjadrenie spoločnosti k zmene, ktoré zdieľal Google produktový expert rjlefty96. Toto je momentálne jediné dostupné vyjadrenie (aj to nie oficiálne, na fórach Googlu toto vyjadrenie nenájdete). Nikde inde sa zmena nespomína.

Otázka: Prečo ste zmenili fungovanie progress baru?
Počuli sme, že klepnutie na progress viedlo k mylným klepnutiam, čo spôsobilo používateľom veľa frustrácie. Teraz môžete ťuknúť na červenú bodku, podržať ju a tak pretočiť video. Po zdvihnutí prsta video skočí do daného bodu.

V Android verzii aplikácie mohli používatelia doteraz klepnutím na ľubovoľné miesto na progress bare prejsť na daný bod videa. V iOS verzii museli používatelia podržať červenú guličku a ťahať ju, aby urobili to isté. Odteraz to bude rovnaké pre obe verzie.

Používatelia nie sú nadšení

Používateľom sa táto zmena nepáči a vo veľkom sa sťažujú na Reddite a oficiálnych fórach spoločnosti Google. Podľa ich názoru je teraz pretáčanie videí zbytočne komplikovanejšie. Niektorí používatelia si dokonca mysleli, že sa jedná o chybu. V aplikácií totiž neuvidíte žiadny oznam o zmene.

Zdá sa že, zmena prebehla na strane servera a neviaže sa na konkrétnu verziu aplikácie. No ak sa vám nepáči, ako YouTube zmenil fungovanie progress baru môžete sa skúsiť vrátiť k základnej verzii aplikácie tým, že odinštalujete všetky aktualizácie v nastaveniach. Nezabúdajte však, že prídete o väčšinu nových funkcií a že staršie verzie môžu prestať fungovať v budúcnosti. Nehovoriac ani o možných bezpečnostných rizikách, ktorým sa tým vystavujete.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Android 11 trápi nepríjemný problém, rozhranie prekrýva časť obrazovky
22.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+