MojAndroid

Ministerstvo obchodu USA vo svetle medializovaných informácií zverejnilo svoj aktuálny postoj týkajúci sa plánovaného zákazu pre TikTok. Na tému upozornil portál AndroidPolice.

Vec sa má tak, že americká administratíva na nič nezabudla. Uvádza však, že situácia sa skomplikovala kvôli “dodatočnému právnemu vývoju”. V praxi tak žiadne opatrenia nateraz nevstupujú do platnosti.

TikTok zatiaľ môže na americkej pôde pokračovať vo svojich operáciách a služba ešte na nejaký čas zostáva dostupná pre tamojších používateľov.

Vyzerá to tak, že veci sa výrazným spôsobom nezmenia, až kým sa vynesením platného rozsudku neskončia prebiehajúce právne boje.

TikTok nevie ako ďalej: Trumpova administratíva vraj zabudla na zákaz

11.11.2020

Ak si spomínate, nejaký ten mesiac dozadu sa vo veľkom riešilo, že Trumpova administratíva by veľmi rada zakázala TikTok. Následne rokovali o dohode odpredaja častí akcií ByteDance (zakladateľa TikToku) americkým spoločnostiam (Oracle a Walmart).

TikToku sa to samozrejme nepáčilo, tak sa odvolal na súde a teraz čaká na odpoveď od Trumpovej administratívy. Tá mala medzičasom zrejme plné ruky práce s nedávnymi voľbami prezidenta a tak na TikTok zabudli. Ten teraz čaká na oznámenie deadlinu, do kedy sa má uskutočniť prevod akcií americkým spoločnostiam.

Trumpova administratíva už TikTok zjavne nerieši

Pôvodne chcela Trumpova administratíva TikTok zakázať, zabudla na to?
Pôvodne chcela Trumpova administratíva TikTok zakázať, zabudla na to?

Pôvodný deadline mal byť 12. novembra. Do tohto dátumu sa mal TikTok zbaviť “všetkých viazaných alebo neviazaných aktív alebo majetku, kdekoľvek umiestneného, ktorý umožňoval ByteDance-u umožňovať fungovanie TikToku v Spojených štátoch,” spomína The Verge. TikTok sa však následne odolal a vyžiadal si 30 dňový odklad, na ktorý mal nárok, avšak zo strany Trumpovej administratívy nedostal žiadnu spätnú väzbu. Nie je jasné, čo sa teraz bude diať, keď deadline vyprší.

“Viac ako rok sa TikTok aktívne zapájal do debát s Trumpovou administratívou, aby adresoval jej obavy o národnú bezpečnosť. To aj napriek tomu, že sme nesúhlasili s ich záverom,” vysvetlil TikTok vo vyhlásení pre The Verge. “Počas necelých dvoch mesiacov, odkedy prezident vydal svoj predbežný súhlas, sme nedostali žiadnu spätnú väzbu k nami navrhovanému riešeniu obáv o národnú bezpečnosť.

“Keďže sme aj naďalej čelili novým požiadavkám a žiadnemu vyjasneniu situácie, či nami navrhované riešenia budú prijaté, požiadali sme o 30 dňové predĺženie lehoty už 14. augusta,” pokračuje vyhlásenie. “Dnes, s blížiacim sa termínom 12. novembra a bez akéhokoľvek vyjadrenia vlády, nemáme inú možnosť, než podať žalobu na súd, aby sme chránili naše práva a práva našich viac než 1500 zamestnancov. Zostávame oddaní spolupráci s administratívou, aby sme vyriešili problémy, ktoré nastali. Avšak našou súčasnou výzvou je ochrana toho, aby sa takáto spolupráca vôbec mohla konať.”

ByteDance súhlasil s odpredajom časti akcií americkým spoločnostiam Oracle a Walmart, čo ešte v septembri schválil americký prezident Donald Trump. Avšak obchod sa dodnes neuskutočnil a je stále v nedohľadne.

Náš tip
V obchode Google Play sa objavili škodlivé aplikácie, odhalené boli vďaka TikToku
13.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+