MojAndroid

Začiatok roka už tradične patrí štatistikám a hodnoteniu predchádzajúceho roka. V redakcii máme za sebou úspešný rok, preto aj očakávania do nového roka 2015 sú vysoké a pozitívne naladené. V roku 2014 sa toho veľa udialo – či už vo svete Androidu, v našej redakcii, online na webe alebo priamo osobne vo vašich mestách na Orange Android Roadshow. Na konci článku nájdete aj peknú infografiku, ktorú sme pre vás pripravili. Poďme však pekne poporiadku.

Redakcia

Celý portál je založený na výborných vzťahoch v našej redakcii. Stále sa spoločne učíme nové veci, radi testujeme novinky a zariadenia, ktoré prichádzajú na náš trh. Od nového roka pracujeme v nových priestoroch, ktoré nám pomohli jednoduchšie komunikovať, pripravovať lepšie spoločné testy, články a recenzie. Pravidelne dvakrát do roka sa stretávame na firemnej akcii, ktorú familiárne nazývame MojAndroidovica. Okrem toho sme sa počas roka výrazne zlepšili aj v stolnom tenise, kedže máme v priamo v redakcii ping-pongový stôl. :-)

Náš tip
BLOG REDAKCIE | MojAndroidovica 7 – Android ninjovia opäť na Liptove

Náš tip
BLOG REDAKCIE | Ako sme začínali, toto boli naše prvé Androidy

Redakcia MojAndroid.sk Na Riviere

 

Nový dizajn MojAndroid.sk a AndroidForum.sk

Začiatok roka priniesol na stránke MojAndroid.sk hneď niekoľko zmien. Tá najdôležitejšia sa týkala nového dizajnu stránky. Je to druhý výraznejší redizajn webu od jeho spustenia v roku 2010 a veríme, že priniesol zlepšenie zobrazovania noviniek a doležitých správ či recenzií. Taktiež sme implementovali certifikát SSL, ktorý zaručuje nielen vyššiu bezpečnosť pri prehliadaní, ale aj vyššiu bezpečnosť našej stránky pri prípadných útokoch od hackerov. Zmenu môžete pocítiť aj v rýchlejšom načítaní webu a prítomnosť SSL certifikátu indikuje aj lišta s URL vo vašom prehliadači.

AndroidBazar-novy-filter

Okrem týchto stránok sme sa venovali zlepšeniu nášho bazára a katalógu. Jednou z najväčších zmien je nový filter vyhľadávania priamo v bazáre, ktorý sa nachádza nad inzerátmi. Pomocou novej grafiky s kontextovým menu môžete zvoliť stav, kraj, cenu, či typ inzerátu, ktorý hľadáte. Samozrejme, zariadenia je môžné vyhľadať aj podľa značiek. Android katalóg sme pripravili na nastupujúci trend rozširovania vysokorýchlostných mobilných sietí 4G/LTE. Pre lepšie rozlíšenie zariadení podporujúcich túto technológiu sme sa preto rozhodli do katalógu pridať malú ikonku LTE, ktorou označujeme všetky smartfóny a tablety s možnosťou pripojenia do LTE siete. Ak budete teda hľadať zariadenie pre rýchly prenos dát v 4G sieťach slovenských mobilných operátorov, nezabudnite si pozrieť náš katalóg Android smartfónov a katalóg tabletov. Záver roka sme svoje úsilie venovali aj projektu AndroidForum.sk, ktorý taktiež získal nový dizajn.

Náš tip
BLOG REDAKCIE | Novinky na stránke – SSL certifikát a vylepšený bazár

Náš tip
BLOG REDAKCIE | Novinky na MojAndroid.sk: vylepšený bazár, katalóg zariadení so 4G a ďalšie funkcie

Android Magazín – pozastavený projekt

Minulý rok nám však nie všetko vyšlo podľa plánu. Náš projekt elektronický časopis Android Magazín sme na začiatku roka zmenili z mesačníka na dvojmesačník. V polovici roka sme sa opäť vrátili k prehodnoteniu tejto aktivity a rozhodli sme sa projekt pozastaviť. Bolo nám to osobne veľmi ľúto, no dosahovaný počet stiahnutí s prácou okolo prípravy a vydania celého magazínu bola v nepomere s tým, čo sme dokázali dosiahnuť. Rozhodli sme sa preto viac času venovať novým online projektom – MojIphone.sk a MojWindows.sk.

Všetky vydané čísla sú však stále dostupné online na stiahnutie:

Náš tip
ANDROID MAGAZÍN | Prečítajte si prvé číslo aktuálneho roka [január-február 2014]

Náš tip
ANDROID MAGAZÍN | Prečítajte si druhé číslo aktuálneho roka [marec-apríl 2014]

Náš tip
ANDROID MAGAZÍN | Prečítajte si tretie číslo aktuálneho roka [máj – jún 2014]

Náš tip
ANDROID MAGAZÍN | Prečítajte si vianočné číslo [december 2013]

Náš tip
Android Magazín – slovenský lifestylový mesačník o Androide [október/november 2013]

Náš tip
Android Magazín – slovenský lifestylový mesačník o Androide [september 2013]

Náš tip
Android Magazín – slovenský lifestylový mesačník o Androide [Júl/August 2013]

Náš tip
Android Magazín: Slovenský lifestylový mesačník o Androide [Jún 2013]

Náš tip
Android Magazín: Slovenský lifestylový mesačník o Androide [Máj 2013]

Náš tip
Android Magazín: Slovenský lifestylový mesačník o Androide [Apríl 2013]

Náš tip
Android Magazín: Slovenský lifestylový mesačník o Androide [Marec 2013]

Náš tip
Android Magazín: Slovenský lifestylový mesačník o Androide [Február 2013]

Náš tip
Android Magazín – Slovenský lifestylový časopis pre Android tablety [Január 2013]

Recenzie a testy, nové témy a videá

Sony-Xperia-Z3-recenzia-5

Tento rok sme sa sústredili na skvalitnenie recenzií. Vylepšili sme našu fototechniku, vďaka ktorej dokážeme prinášať aj takéto krásne fotky testovaných zariadení (obrázok hore). Ak pozorne sledujete články na našej stránke, tak ste si zrejme všimli aj novinku – 360° fotografie. Tie pridávame do recenzií významných smartfónov, ako napríklad LG G3 či Samsung Galaxy Alpha. Systém na zachytávanie týchto fotografií vymyslel kolega iMišo, ktorý ich aj fotí a spracováva. V budúcnosti s takýmito fotografiami budeme pokračovať a prinesieme vám tak detailný pohľad aj na ďalšie Android novinky. Celkovo sme pripravili minulý rok viac ako 120 testov a recenzií, mnohé z nich boli obohatené o VIDEOrecenzie či Unboxing videá. Odporúčame sledovať náš YouTube kanál.

Tento rok sme ešte viac cestovali za všetkými novinkami, ktoré sa postupne počas roka objavovali na trhu. Okrem tradičných výstav MWC v Barcelone a IFA v Berlíne sme zavítali aj Paríža (skoro), Prahy či niekoľkokrát sme boli v Londýne. Celkovo sme počas roka 2014 precestovali viac ako 6.200 kilometrov, aby sme vám mohli naživo priniesť informácie o aktuálnych Android zariadeniach, ktoré výrobcovia predstavili.

K ďalším novinkám, tentokrát na našom hlavnom webe MojAndroid.sk, patrí prepojenie so sesterskými stránkami MojIphone.sk a MojWindows.sk. Pod každým článkom, ktorý sa venuje tématike Apple alebo Windows nájdete v miestach medzi podobnými článkami a diskusiou nový widget, ktorý zobrazuje najnovšie články zo spomínaných webov. Týmto spôsobom máte prístup aj k ďalším novinkám o konkurenčných platformách.

Náš tip
Recenzie na MôjAndroid.sk za rok 2014

Náš tip
Windows Roka 2014 – Hlasujte za najobľúbenejšie zariadenia a vyhrajte 5 cien

Štatistiky: nárast návštevnosti +30%

Všetky spomínané faktory sa podpísali aj pod nárast návštevnosti. Celkovo web zaregistroval počas jedného roka skoro 10-miliónov návštev, podla štatistík Google Analytics sa objavilo na webe skoro 2,7 milióna čitateľov. Zobrazenia stránky prekročili hranicu 21,5 milióna PV. Medziročne sme tak narástli o viac ako 30% v počte návštev a viac ako 27% v počte čitateľov. Celkovo sa na náš portál vráti až skoro 75% čitateľov. Portál MojAndroid.sk je najčítanejší web a primárny zdroj informácií o Androide na Slovensku. Dokazujú to údaje vracajúcich sa návštevníkov na stránku, za čo sme veľmi vďační.

Najväčší počet čitateľov je pochopiteľne zo Slovenska, tvoria viac ako 85% návštev. Na druhom mieste sa umiestnili čitatelia z Českej republiky, ktorých je 6,5 percenta. Nasledujú krajiny ako USA, Veľká Británia a Nemecko. Zo Slovenska náš portál najviac navštevujú obyvatelia Bratislavy, Žiliny a Košíc, do prvej päťky do dostali mestá Trnava a Michalovce.

Najpoužívanejší operačný systém čitateľov je Windows, ktorý má vo svojich zariadeniach viac ako 53% ľudí. Za ním nasledujú mobilné systémy, konkrétne Android (skoro 39%) a iOS (viac ako 3%). Aj z týchto štatistík jasne vyplýva nárast návštevnosti z mobilných zariadení. To v roku 2014 dosiahlo úroveň 43%. To znamená, že cez desktop (notebook alebo PC) náš portál číta 57% čitateľov, z mobilu je počet prístupov na úrovni 37% a z tabletu iba 6%. Od roku 2012 sa tak počet návštev z mobilných zariadení zdvojnásobil.

Veľmi nás zaujala aj štatistika najpopulárnejších zariadení čitateľov a návštevníkov portálu. Prvé priečky obsadili hneď tri smartfóny od Samsungu: Galaxy S IV, Galaxy SIII a Galaxy Note 3. Ďalej nasledujú Apple iPhone a iPad, Google Nexus 7, Samsung Galaxy S4 Mini a Galaxy Note II. Prvú desiatku uzatvára LG G2 a HTC One M7.

Náš tip
TOP 10 článkov, ktoré ste v roku 2014 na MojAndroid.sk čítali najviac

Náš tip
TOP 10 najsledovanejších videí na Youtube kanáli MôjAndroid.sk

MojAndroid-GoogleAnalytics-2014 MojAndroid-GoogleAnalytics-2014-2013

Ďakujeme za priazeň

Portál MojAndroid.sk vznikol, aby vytvoril priestor pre slovenskú Android komunitu a pomáhal pri výbere nového smartfónu, tabletu, zaujímavých aplikácií či hier. Sme radi, že sa vám naše aktivity páčia a už teraz pripravujeme ďalšie novinky. Tešíme sa na nové dobrodružstvo aj v roku 2015.

Ak sa vám naša práca páči, poteší nás ak zdieľate naše články na Facebooku, Twitteri alebo Google+. Sme vďační všetkým, ktorí nepoužívajú AdBlock na našom webe, pretože nám znižuje príjmy z reklamy, ktoré obmedzujú naše ďalšie aktivity a celkové fungovanie redakcie. Ďakujeme za vašu priazeň a tešíme sa na vašu skorú návštevu.

A na záver už len sľúbená infografika.

Infografika: MojAndroid.sk v roku 2014

infografika-MojAndroid-2014

11.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+