MojAndroid

Fanúšikovia smartfónov spoločnosti Samsung majú dôvod na radosť. Juhokórejský výrobca po dlhej dobe vypočul sťažnosti svojich zákazníkov a vyrobil smartfón s kovovým rámom, ktorý má konkurovať zariadeniam s podobným prémiovým vyhotovením. Samsung Galaxy Alpha sa chváli najmä svojou nízkou hmotnosťou, malými rozmermi a použitím nového 8-jadrového procesora z vlastnej výroby. Disponuje kvalitným 12 Mpix ISOCELL fotoaparátom či 32 GB vnútornej pamäte. Samozrejmosťou je aj čítačka odtlačkov a senzor srdcového pulzu. Stojí táto kombinácia za cenu 600 €, za ktorú sa má po príchode na slovenský trh predávať? Zisťovali sme to v našej podrobnej recenzii.

360° fotografia

[360-gallery id=5]

Kovový rám, plastový kryt

Samsung Galaxy Alpha ako prvý Android smartfón juhokórejskej spoločnosti prichádza s kovovým rámom, ktorý mu dodáva nielen pevnosť, ale aj konečne tak všetkými očakávaný prémiový vzhľad. Nie je to však len kovový rám, ktorý robí z Galaxy Alpha zariadenie z kategórie high-end, ale aj jeho hrúbka a hmotnosť, ktoré patria medzi absolútnu špičku. Ako jeden z mála smartfónov váži len 115 gramov a hrubý je 6,7 mm. Vďaka tomu výborne sadne do ruky a dá sa dobre ovládať aj jednou rukou. Pravdou však je, že niektorým ľuďom môžu jeho malé rozmery a hmotnosť prekážať a uprednostnia radšej zariadenia, ktoré, obrazne povedané, “majú za čo chytiť”. Naopak, poteší všetkých priaznivcov menších telefónov, ktoré sa bezproblémovo vojdú aj do vrecka užších nohavíc, či do malej kabelky nežnejšieho pohlavia.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-14

Konštrukčné spracovanie je na vysokej úrovni a pri držaní Galaxy Alpha máte skutočne pocit z držania drahšieho zariadenia. Na konštrukcií nič nevŕzga a všetky časti do seba presne dosadajú a lícujú. Novinka je teda vyrobená veľmi precízne, za čo Samsungu už tradične patrí veľká pochvala. Rozloženie ovládacích prvkov a konektorov je inak klasické samsungovské. Na ľavom boku nájdete dvojtlačidlo ovládania hlasitosti, na dosah palca je potom napravo umiestnené tlačidlo pre zapnutie. Navrchu sa nachádza 3,5 mm audio konektor, zospodu je to microUSB konektor pre nabíjanie a mriežka reproduktora. Práve pri nej by ste si mali dávať pozor na prekrytie otvorov rukou, ktoré stlmia zvuk na minimum. Platí to predovšetkým pri držaní telefónu na šírku, napríklad pri hraní hier. Hrany kovového rámu sú skosené približne pod 45 stupňovým uhlom, vďaka čomu nie sú tak ostré a prispievajú k lepšiemu držaniu v ruke.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-15

Prednú stranu vypĺňa predovšetkým 4,7 palcový AMOLED displej, ktorý chráni odolné sklo Gorilla Glass tretej generácie. Samozrejme, nechýba tu ani dvojica podsvietených kapacitných tlačidiel, uprostred ktorých sa nachádza hardvérové Home tlačidlo s funkciou čítačky odtlačkov prstov. Nad zobrazovacím panelom umiestnil výrobca notifikačnú LED diódu, telefónny reproduktor, prednú kameru a taktiež niekoľko ďalších senzorov.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-11    Samsung Galaxy Alpha recenzia-10

Zadný kryt Samsungu Galaxy Alpha je odnímateľný a ukrýva pod sebou vymeniteľnú batériu s kapacitou 1850 mAh, či slot pre zasunutie nano SIM karty. Slot pre pamäťové karty tu chýba, vyvažuje ho však dostatočne veľká vnútorná pamäť s kapacitou 32 GB. Zadný kryt je jedným z najdiskutabilnejších súčastí smartfónu. Je totiž veľmi tenký. Vďaka použitiu kvalitného polykarbonátu je však veľmi odolný, a báť sa toho, že sa vám pri odnímaní len tak zlomí v rukách, sa vôbec nemusíte báť. Pokrytý je soft-touch materiálom so vzorkovaním podobným Samsungu Galaxy S5. Na dotyk je príjemný a keďže sa vďaka nemu telefón aj menej šmýka v ruke, je aj praktický. Na zadnej strane je situovaný tiež hlavný fotoaparát s LED bleskom a optický snímač srdcového pulzu.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-18

Konštrukcia Alphy nemusí spĺňať očakávanie všetkých, no mne osobne sa veľmi páčila a to už po prvom uchopení do ruky. Doteraz som bol zvyknutý na väčšie zariadenia typu Galaxy S5, HTC One M8, či Sony Xperia Z2, no vďaka svojmu spracovaniu ma bez akéhokoľvek váhania oslovila aj táto novinka. Je pravda, že jej vzhľad stále vychádza z osvedčeného dizajnu spoločnosti Samsung, ale to podľa mňa nie je vôbec na škodu. Presvedčiť vás o tom môžu aj iní výrobcovia ako napríklad HTC, Nokia, či Sony, ktorých smartfóny sú generácia od generácie veľmi podobné a zdieľajú rovnaký dizajnový jazyk. Vzhľad Samsungu Galaxy Alpha je pre mňa preto príjemným osviežením.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-21

Nový Super AMOLED

Samsung sa Galaxy Alphu rozhodol osadiť 4,7 palcovým Super AMOLED displejom s rozlíšením 720 x 1280 px, ktoré na tejto ploche predstavujú hustotu zobrazovacích bodov na úrovni 312 PPI. Takéto rozlíšenie je v high-end triede síce trochu nezvyčajné, no z používateľského hľadiska maximálne postačujúce. Aj menší text je zobrazený ostro a voľným okom nevidieť žiadne nedokonalosti. Vzhľadom na cenu zariadenia by sme však očakávali použitie panelu už s vyšším rozlíšením. Po ostatných stránkach však displeju novinky nemáme čo vyčítať. Ponúka veľmi dobré podanie farieb, zobrazenie bielej, dokonalé pozorovacie uhly, ako aj výbornú čitateľnosť na priamom slnku. Zobrazenie čiernej je pri AMOLED displejoch už tradične dokonalé.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-9

Displej chráni odolné sklo Gorilla Glass 3, ktoré je pokryté oleofóbnou vrstvou. Tá zabezpečuje, že odtlačky prstov ako aj iné nečistoty displej takmer vôbec nepriťahuje, prípadne ich je možné veľmi ľahko očistiť.

Samsung Galaxy Alpha disponuje aj funkciou Adaptive Display, ktorá inteligentne mení nastavenia gama, sýtosti a ostrosti a to len na základe zobrazenej aplikácie, teploty farieb okolitého prostredia a osvetlenia. Využiť môžete aj niektorý z prednastavených režimov, ako napríklad AMOLED Kino, AMOLED Fotografia alebo Základný režim. Ak vám teda nebude vyhovovať adaptívne prispôsobovanie obrazu, môžete ho pohodlne vypnúť a vybrať niektorý z dostupných režimov. Na svoje by si mala prísť väčšina používateľov. Pre šetrenie batérie je k dispozícii aj režim automatického upravenia tónu obrazu, ktorý automaticky upraví jas podľa zobrazeného obsahu. Ak budete telefón niekedy používať v zime alebo v ochranných rukaviciach, nemal by to byť pre vás problém. Samsung svoje displeje zvykne už tradične vybaviť citlivou dotykovou vrstvou, ktorá umožňuje ovládať zariadenie aj v rukaviciach.

Prekvapí vás výkonom

Samsung Galaxy Alpha je vybavený novou generáciou procesora Exynos. Vyrobený je novým 20 nm výrobným procesom, vďaka ktorému mohol Samsung z čipu vyžmýkať skutočne maximum.  Exynos 5 Octa 5430 má osem jadier, z ktorých štyri sú plnohodnotné Cortex-A15 jadrá s taktom 1,8 GHz, zatiaľ čo zvyšné štyri sú menej výkonné jadrá Cortex-A7 pracujúce na maximálnej frekvencii 1,3 GHz. Procesor podporuje technológiu big.LITTLE HMP ((Heterogeneous Multi-Processing), čo znamená, že všetkých osem jadier môže v jednom okamihu pracovať súčasne alebo tiež samostatne. V súčinnosti s 2 GB RAM je Samsung Galaxy Alpha skutočným preborníkom vo výkone. V AnTuTu dosiahol úctyhodných 39 118 bodov, čím porazil aj Samsung Galaxy S5, HTC One M8, či Sony Xperiu Z2. Vďačí za to aj faktu, že displej má menšie rozlíšenie. Podobne si Galaxy Alpha počínal aj v iných benchmarkoch, v ktorých obstál na výbornú, aj keď nie vo všetkých obsadil prvé priečky. Samsungu sa ale aj napriek malým rozmerom podarilo vytvoriť zariadenie, ktoré skutočne oplýva výkonom a je jedným z najvýkonnejších na trhu.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-33

Exynos 5430 obsahuje výkonnú grafickú jednotku Mali T628MP6 GPU, ktorá si bez problémov poradí s rozlíšeniami displeja WQHD (2560×1440), či WQXGA (2560×1600). Na displeji s rozlíšením 720×1280 px dosahuje excelentné výsledky, vďaka čomu si na Galaxy Alphe užijete aj najnovšie herné tituly s pokročilou 3D grafikou. Vzhľadom na vysoký výkon môžete s podporou najnovších hier počítať aj do najbližšej budúcnosti. Navyše, vďaka novej architektúre je procesor aj energeticky efektívnejší, vďaka čomu sa ani pri náročnejších činnostiach tak neprehrieva. Teplota Samsungu Galaxy Alpha sa ani pri maximálnom zaťažení nevyšplhá veľmi vysoko. Napríklad pri hraní Modern Combat 5 ostávala pocitovo oveľa nižšie ako u konkurencie. Aj tu je teda cítiť použitie nových technológií, ktoré sa podpísali pod výbornú tepelnú efektívnosť.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-31

Vysoký výkon sa podpísal aj na plynulosti operačného systému a po týždni testovania a nainštalovaní desiatok aplikácií sme nezaznamenali ani povestný touchwizovský lag. Prechody medzi domácimi plochami sú plynulé, rovnako ako aj práca s aplikáciami. Výnimkou samozrejme nie je ani prehliadanie webových stránok, na ktorých je pohyb, približovanie, či ich načítavanie rýchle a bezproblémové tak, ako sa na high-end patrí.

Samsung sa v tomto zariadení rozhodol pre použitie väčšej vnútornej pamäte, ktorá disponuje kapacitou 32 GB. Na druhej strane však odstránil slot pre pamäťové karty, čo nemusí potešiť každého používateľa. Napriek tomu si myslím, že 32 GB je maximálne postačujúcich pre väčšinu používateľov, ktorí by si tento smartfón chceli zakúpiť. Samozrejmosťou je aj podpora USB OTG, vďaka ktorej pomocou redukcie pripojíte aj externé úložiská alebo flash disky, a to aj so súborovým systémom NTFS. Problémy nebudú robiť ani myšky alebo klávesnice.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-30

Multimediálny guru

Ak hľadáte zariadenie, ktoré vám skráti čakanie na zastávke alebo dlhé cesty autobusom či vlakom, tak Galaxy Alpha je vhodným kandidátom. Samozrejme, podobne ako väčšina high-end či mid-end zariadení zvláda prehrávať Full HD videá v najrôznejších formátoch a veľkostiach, poradí si však aj so 4K videom, ktoré pomocou vstavanej kamery dokáže aj vytvárať. Nevýhodou je absencia podpory video výstupu cez MHL alebo slimport, takže multimediálne schopnosti Galaxy Alphy na TV nevyužijete. Hudobné skladby prehrá taktiež bez akýchkoľvek problémov, a to buď prostredníctvom vstavaného reproduktoru alebo 3,5 mm audio výstupu. K dispozícii je niekoľko pokročilých nastavení zvuku, ktoré zahŕňajú napríklad vlastný ekvalizér, efekty a Adapt Sound, ktorý na základe testovania vášho sluchu zistí najlepšie nastavenia pre počúvanie cez pripojené slúchadlá. Ide o zaujímavú funkciu, ktorá môže prispieť k zvýšeniu kvality zvuku. Tieto však fungujú len pri originálnom prehrávači od Samsungu. Reproduktor je len jeden a hoci nepatrí k tým najhlasnejším a najkvalitnejším, svoju prácu odvádza dobre.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-34

Na prehrávanie budete môcť používať videoprehrávač od Samsungu. Ten okrem pekne spracovaného prostredia ponúka aj niekoľko funkcií ako živé náhľady, či triedenie videí podľa ich umiestnenia v pamäti alebo v cloude, podľa názvu, veľkosti, typu alebo adresára. Podporované je aj prehrávanie v samostatnom okne, ktoré sa objaví vždy na popredí, prípadne vo funkcii Viac okien. Popri sledovaní filmu tak môžete vybavovať e-maily, surfovať po webe, alebo vykonávať inú činnosť.

Recenzia-Samsung Galaxy Alpha-screen-1 Recenzia-Samsung Galaxy Alpha-screen-3 Recenzia-Samsung Galaxy Alpha-screen-2

Hudobný prehrávač Samsungu sa od iných zariadení spoločnosti neodlišuje. Ponúka základné funkcie spojené s prehrávaním, ako aj pokročilejšie možnosti. Okrem kategorizácie skladieb podľa rôznych kritérií budete môcť využiť automatické vypnutie prehrávania napríklad pri zaspávaní, zobrazenie textov piesní, či špeciálne triedenie skladieb podľa nálady.

Recenzia-Samsung Galaxy Alpha-screen-4 Recenzia-Samsung Galaxy Alpha-screen-5 Recenzia-Samsung Galaxy Alpha-screen-6

Galéria sa oproti iným tabletom Samsung nezmenila a ponúka rovnaké funkcie a používateľské prostredie. Jednotlivé náhľady sú zobrazené v mriežke, ktorej veľkosť je možné upravovať pomocou gesta pinch-to-zoom. Podporované sú tiež cloudové úložiská Dropbox, ale aj Facebook, či Google+. Galéria obsahuje niekoľko nástrojov pre úpravu fotografií a poteší aj pritomnosť DLNA, pomocou ktorého ich môžete jednoducho zdieľať napríklad na obrazovke televízora.

Recenzia-Samsung Galaxy Alpha-screen-7 Recenzia-Samsung Galaxy Alpha-screen-8 Recenzia-Samsung Galaxy Alpha-screen-9

Operačný systém je zväčša o tom istom

Operačný systém Samsungu Galaxy Alpha je zväčša o tom istom. Prítomný je tu najnovší Android 4.4.4 KitKat s nadstavbou TouchWiz, ktorá prináša viacero zaujímavých funkcií, vrátane práce v dvoch oknách, či množstva doplnkových aplikácií. Práve aplikácie robia smartfón smartfónom a tých od Samsungu tu nájdete skutočne veľa. Najviac zaujme napríklad aplikácia Štúdio, ktorá okrem pokročilej úpravy fotografií dokáže vytvoriť aj zaujímavé koláže a videoklipy. Videoklipy sa svojim konceptom podobajú na aplikáciu HTC Zoe, ktorá po výbere snímkov automaticky vytvorí video s efektami a hudbou. Nastaviť môžete dĺžku trvania klipu, efekt, či niektorú z prednastavených hudobných skladieb.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-41

Alphe nechýba Inteligentné zapnutie obrazovky, Inteligentné otáčanie a Inteligentná pauza, či extrémne šetrenie energie. Zapnúť sa dá aj Air view, alebo tiež bezdotykové zobrazenie, ktoré vám po priblížení prsta k obrazovke zobrazí v aplikáciach Plánovač S, Galérii, v prehrávači videa a v dialeri ďalšie informácie.

Samsung Galaxy Alpha okrem bežných metód zabezpečíte aj pomocou odtlačkov prstov, ktoré použijete aj na autorizáciu v podporovaných aplikáciách. Spustením Súkromného režimu odtlačkom ochránite dáta uložené v aplikáciách Galéria, Video, Hudba a Moje súbory. V nastaveniach sa dajú zaregistrovať maximálne 3 odtlačky, čítačka sa však pri registrovaní dá oklamať tak, že pri skenovaní prejdete cez snímač niekoľkými prstami. Skener ich potom dokáže pomerne spoľahlivo rozpoznať. Celkovo je práca s týmto senzorom bezproblémová a čo sa mi páčilo je, že pri odomykaní zariadenia nemusíte prstom prejsť presne v smere snímača, ale pohodlne ho môže zosnímať aj v inom smere – samozrejme v tom, v ktorom ste ho naskenovali pri registrácii odtlačkov. Napriek tomu sa mi celkovo táto forma autentifikácie až tak veľmi nezapáčila a je trochu nepraktická. Lepšie to má vymyslené Apple a jeho tlačidlo Home, ktoré zosníma odtlačok len tým, že prst priložíte.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-43

Súčasťou nadstavby je aj Magazine UX, ktorý v rámci aplikácie Flipboard slúži ako RSS čítačka správ. Notifikačná lišta obsahuje už tradičné rýchle ovládacie prvky, nastavenia sú po novom rozdelené do niekoľkých kategórií. Nie je to však nič nové, čo by sme nevideli už aj v predchádzajúcich zariadeniach.

Užitočnou vychytávkou je aj Panel s nástrojmi, ktorý používateľovi poskytuje rýchly prístup k obľúbeným aplikáciám a funkciám. Výsuvné menu aktivujete po kliknutí na malú čiastočne priehľadnú ikonku, ktorú je možné umiestniť podľa vlastného uváženia kdekoľvek na obrazovke. Notifikačná lišta ostala taktiež bez zmien, ponúka niekoľko tlačidiel pre rýchle nastavenie funkcií telefónu, ako aj možnosť upraviť podsvietenie.

Fotoaparát ako na Galaxy S5

Pre fotoaparát bol v tomto smartfóne použitý 12 Mpix ISOCELL snímač, ktorý natívne prichádza s pomerom strán 16:9. Svojimi vlastnosťami sa dá porovnávať s bežnou Galaxy S5. Platí, že počas dňa a dobrých svetelných podmienok bude vytvárať snímky s výbornou kvalitou a vďaka rozlíšeniu aj dostatočnou úrovňou detailov. Za dobrého svetla bez pochýb vytvára jedny z najkrajších fotografií, pri zoslabujúcom svetle však úroveň kvality klesá a to najmä v dôsledku rozmazania snímkov a rastúceho šumu. Problémom pri fotení tmavých scén ostáva aj dlhý čas fotenia, kedy musíte na vytvorenie snímky nehybne stáť aj niekoľko sekúnd. Inak ale kvalita fotoaparátu patrí k tomu najlepšiemu čo môžete v súčasnosti na trhu získať. O niečo lepšie však bude na tom LG G3, ktorý ponúka pokročilú optickú stabilizáciu.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-16

Používateľské prostredie je totožné s tým, čo nájdete na Galaxy S5. Naľavo sa nachádza panel s rýchlym prístupom k používateľom vybraným funkciám a nastaveniam. Napravo sa nachádza zas spúšť pre fotoaparát a kameru, či ikonky pre prístup ku galérii a režimom fotoaparátu. Tých je v telefóne predinštalovaných 5, pričom ďalšie sa dajú stiahnuť prostredníctvom obchodu Galaxy Apps.

Recenzia-Samsung Galaxy Alpha-screen-15

Fotoaparát podporuje aj sériové snímanie, detekciu tváre, či HDR so živým náhľadom. Prítomne je aj v súčasnosti tak rozšírené rozmazávanie pozadia, či preostrenie do diaľky a do blízka až po zhotovení fotografie. Mňa osobne zaujala aj funkcia vzdialeného hľadáčika, ktorá cez WiFi Direct umožní na diaľku sledovať obraz zo snímača na inom zariadení.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-35

Galaxy Alpha sa pridal do klubu zariadení, ktoré dokážu natáčať video v rozlíšení 4K, môže však nahrávať aj v rozlíšení Full HD alebo nižšom. Vytvoriť sa dajú spomalené alebo zrýchlené videá, navyše je možné vytvárať aj zábery s rýchlosťou snímania 60 FPS. Spomalené video je nakrúcané pri 15 FPS, jeho rozlíšenie je však len HD a jeho kvalita pri tomto režime výrazne klesá.

Kvalita nahrávaného videa je na vysokej úrovni a poteší aj podpora HDR. Farby sú vo videu reprezentované pomerne verne a pri HDR mobil skvelo zvláda aj snímanie oblohy. Svoju prácu obstojne odvádza aj softvérová stabilizácia, ktorá dokáže eliminovať menšie otrasy a pohyby rúk, no na optickú stabilizáciu v LG G3 alebo drahších Nokiách sa však nechytá.

Testovacie fotografie a videá

Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-10

Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-15

Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-3

Nočné a pri horšom osvetlení

Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-16 Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-24 Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-23 Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-25 Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-27 Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-26

Detail

Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-37 Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-38 Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-40 Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-36 Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-20 Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-14

Samsung Galaxy Alpha-recenzia-foto-7

Iné

VIDEO 1080p

VIDEO 4K

Konektivita

Samsung Galaxy Alpha je vybavený LTE kategórie 6, ktorý umožňuje prenos dát rýchlosťou až do 300 Mbps. Prítomné je samozrejme aj WiFi, a to s podporou štandardov 802.11 a/b/g/n/ac, pričom Alpha disponuje aj anténovým systémom MIMO (2×2), vďaka ktorému je možné prenášať dáta kanálom so šírkou pásma 80 MHz (bežne to je 40 MHz). Konektivitu rozširuje aj podpora nízkoenergetických štandardov Bluetooth 4.0 LE  a ANT+, ktoré slúžia najmä na prepojenie telefónu so športovým príslušenstvom.

Zariadenie podporuje WiFi Direct a zrkadlenie obrazu prostredníctvom Miracastu. Samozrejmosťou je aj NFC, ktoré poslúži napríklad pri rýchlom spárovaní s kompatibilným príslušenstvom. Samsung vybavil Alphu podobne ako aj iné zariadenia z high-end triedy funkciou Zrýchľovač sťahovania, ktorá kombinuje internetové pripojenie z mobilnej siete a WiFi, vďaka čomu môžete zrýchliť sťahovanie dát. Pri rýchlom WiFi túto funkciu pravdepodobne nevyužijete, no pri slabom pokrytí alebo pomalšom internetovom pripojení by vám mohla prísť vhod.

Telefonovanie je vďaka hlasnému reproduktoru pohodlné aj v hlučnejšom prostredí, pričom príjem signálu bol bezproblémový ako v mobilnej sieti, tak aj pri používaní WiFi.

GPS v Galaxy Alphe je presné a pracovalo spoľahlivo, či už pri navigácií v automobile alebo pri sledovaní športových aktivít. V prípade Samsungu je samozrejmosťou aj podpora DLNA, ktorá je implementovaná naprieč systémovými aplikáciami.

Kontroverzná výdrž batérie

Asi najväčším sklamaním bola pri pohľade na špecifikácie práve batéria. Tá má kapacitu len 1860 mAh, čo sa môže na prvý pohľad zdať veľmi málo. Netreba však zabúdať, že podobnou veľkosťou batérie disponuje napríklad aj veľmi populárny iPhone 5s. Navyše, vďaka úspornému AMOLED displeju a použitému typu procesora sa výdrž pohybuje stále na prijateľnej úrovni. Pripravte sa však na to, že Samsung Galaxy Alpha budete nabíjať každý deň.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-12

Pri mojom testovaní sa v priemere výdrž pohybovala na úrovni jedného dňa. Pri častejšom používaní však väčšinou nepresiahla hranicu 20 hodín, pričom čas zapnutia displeja sa dostal cez 2,5 hodiny. Smartfón som pritom používal na všetky možné činnosti, či už na hranie hier, surfovanie po internete, e-mailovú komunikáciu, tracking športových aktivít, počúvanie hudby cez Spotify a samozrejme na občasné fotenie a natáčanie videa. V jednom zo scenárov som sa počas bežného používania, ktoré zahŕňalo mailovú komunikáciu a synchronizáciu niekoľkých gmailových účtov, telefonovanie, či prehliadanie webových stránok dostal s výdržou na 19 hodín, pričom displej bol z tejto doby aktívny 2 hodiny a 50 minút. Pri rovnakom scenári, no s pridaním 30 minút hrania Modern Combat 5, výdrž batérie pochopiteľne klesla na 18 hodín a doba zapnutia displeja sa skrátila na 2,5 hodiny. Maximum čo som dosiahol je 25 hodín, z ktorých 12  hodín som využíval mobilne internetové pripojenie, zvyšný čas som bol pripojený na WiFi. Displej bol v tomto prípade zapnutý 2 hodiny a 15 minút.

Samsung Galaxy Alpha recenzia-40

Výdrž zariadenia teda určite nepatrí ku špičke, no nie je ani tak veľkým sklamaním. Pri mojom používaní som sa bez problémov dostal cez pracovný deň, pričom mi ešte ostávalo niekoľko percent batérie navyše. Samozrejme, ďalší deň by Galaxy Alpha už neprežil a tak každý večer šiel na nabíjačku.

Aj tu je prítomný Režim extrémneho šetrenia energie, ktorý dokáže výrazne predĺžiť dobu používania a chod zariadenia v pohotovostnom režime. Dosiahne to najmä zmenou farby obrazovky na odtiene sivej, obmedzením používania aplikácií, vypnutím mobilného dátového pripojenia pri vypnutej obrazovke, či vypnutím WiFi a Bluetooth.

VIDEORECENZIA

Záverečné hodnotenie

TIP_redakcie_MojAndroidSKAko som už spomínal v úvode, Samsung Galaxy Alpha je vítaným osviežením produktového portfólia spoločnosti. Po dlhom čase Samsung prichádza s niečím novým, čo zaujme už na prvý pohľad aj dotyk. Galaxy Alpha prekvapí svojim kompaktným telom, ľahkosťou, výborným a elegantným konštrukčným spracovaním, či kvalitným fotoaparátom, a celkovo pôsobí ako vydarený celok, ktorý si určite nájde svojho koncového zákazníka a vďaka čomu si v našej redakcii vyslúžil aj ocenenie TOP redakcie. Alpha má však aj svoje nevýhody, v podobe vysokej uvádzacej ceny a horšej výdrže batérie. Cena však odpovedá high-end triede v čase, keď sa práve zariadenia uvádzajú na trh a môže si byť istí, že v nasledovných mesiacoch bude ešte klesať. U nás si Galaxy Alphu budete môcť zakúpiť už v priebehu septembra v niekoľkých farebných prevedeniach, a to v čiernom, bielom, modrom alebo zlatom. Odporúčaná maloobchodná cena je 619 € s DPH.

PlusyMínusy

 • Konštrukčné spracovanie a dizajn

 • Výborný displej

 • Výkon a rýchle reakcie OS

 • Výborný fotoaparát
 • Vzhľadom na menšiu batériu horšia výdrž

 • Hlasitosť reproduktoru mohla byť vyššia

 • Uvádzacia cena

 • Nemá video výstup

Samsung Galaxy Alpha

Android 4.4.4 KitKat4,7 palcový
Exynos 5, 8-jadrový, 1,8 GHz720 x 1280 pixelov
2 GB12 MPx
32 GB3840x2160

28.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • pali

  nechapem preco v kazdej recenzii, aj na inych portaloch sa zaoberaju benchmarkom antutu… raz je tam skore a 5 tisic vyssie 2. krat zase o 5 tisic nizsie.. najlepsi benchmark podla mna je 3DMark

  • Tominko

   Presne tak. Pozeram ako puk ze 39 tisic v antutu.. To je benchmark tak na urobenie reklamy. V zivote uz v tom merat nebudem, ukazuje kvalitne bludy.. 3D mark tam krasne oddelil zrno od plevelu. Chyba tam Z2, tej som nameral v 3D unlimited necelych 19 000.

 • roman.t

  cenou ten mobil zabili…

  • A batériou ho zabili druhý krát =(

   • Hasenka

    Apple to zabija touto dvojkombinaciou kazdy rok a predaje idu.

    • kri

     pri takych spotrebiteloch ako ty s lukasom sa ani nemozeme cudovat ;-)

 • fredy kruger

  hnusny predrazeny srot, je milion inych alternativ na kupu krajsieho vykonnejsieho telefonu s neopozeranym dizajnom. Z dizajnu telefonov samsung sa mi chce grcat. Oproti nim su (z lahko dostupnych) napr. Xperie, Nexusy, Lgcka, Htccka doslova dizajnove skvosty. U Samsungu stale tie nechutne obliny, velky spodny a horny okraj, siroky ramik, a precnievajuci fotoaparat ktory sa pri kladeni na stol prvy poskriabe, navyse vyzera ako zhubny nador. ..a ta bateria :/ a ta cena :/ ..kto si uz len toto kupuje?! FUJ!

  • Lukas Kravec

   tak tento tvoj primitivny nazor je asi tak objektivny ako keby ortodoxny fanusik FC Barcelona mudroval o hre Realu Madrid….kazda znacka ma niecim specificky dizajn HTC tiez idu furt to iste nasilu kovove reproduktory vpredu a nic nove nevymysleli, Xperie su hranate tehly nevkusne, LG vypadaju lacno…a pritom kazda zo znaciek co si vymenoval tiez dava na svoju vlajkovu lod cenu poriadne vysoko, porovnatelne so samsungom! a aj u LG aj sony aj HTC najdeme kopec mobilov kde vycnieva fotak….radsej sa nabuduce zachovaj rozumne a normalne iba napis ze “Mne osobne samsung vobec nie je sympaticky” a nevyjadruj sa jak dement kde kazdy tvoj argument proti samsungu vyvrati za par sekund kazdy kto aspon trochu sleduje tuto oblast…

   • LaBrie

    Dovolil by som si nesuhlasit s tebou. Hranate tehly nie su Sony ale Lumie, LG G3 velmi dobry dizajn, HTC tiez premiovy dizajn az na tie hrube ramy. A galakticky Samsung furt to iste plus minus radius az na ten kovovy ramik-musim ale uznat, ze tento zatial vyzera najlepsie. Mne sa napr. paci dizajn Huawei Ascend P7.

    • Lukas Kravec

     chlapci, ak vam xperia pride premiova nech sa paci, pre mna je to hranaty nevkus, ano tak isto lumie, u htc ti najdem hned niekolko radov kde boli podobne dizajny stale sa drzali svojho, kazda znacka ma nejake specificke znaky ktore sa im osvedcili, zakaznici si zvykli tak v tom porkacovali, mne sa napr. dizajny samsung mobilov velmi pacia a som rad ze sa to nesnazia nasilu menit :) verim ze ked pride cas tak pride zmena aj v tomto :) aj tak musite obaja uznat ze to co napisal vyssie fredy kruger su prehnane blbosti!

     • fredy krueger

      a.)Lukas nema vkus.
      b.)Lukas je sponzorovany Samsungom.
      c.)Lukas nema vkus + je sponzorovany Samsungom.
      Xperia Z1 Z2 – krajsia a premiovejsia v danej dobe ako ktorykolvek Samsung
      nexus 4, 5; LG G2, G3 to iste + kazdy model odlisny dizajn
      Samsung Galaxy 3 , 4 , 5 minimalne dizajnove odlisnosti.
      A poprosil by som aby si sa v buducnosti zdrzal invektiv na moju adresu Lukasko ;)

      • Lukas Kravec

       ty si invektiv sam o sebe :D

       a) fredy si mysli ze ma za kazdu cenu iba on pravdu
       b) fredy rad vnucuje svoj nazor druhym a vyhlasuje ho za jediny spravny
       c) fredy ma ako jediny na tejto planete vkus
       d) fredy rad presviedca ludi ze co sa paci jemu musi sa pacit aj im
       e) fredy sa narodil s nizsim IQ
       f) jedine fredy vie spravne posudit co je premiove a co nie
       g) fredyho sponzoruju sony a LG

       zakomplexovany debilko co hodnoti telefony podla obrazkov a recenzii na internete a mysli si ze spapal vsetku mudrost sveta pritom za cely zivot drzal v ruke dva telefony z toho jeden bol pevna linka u jeho babky

       ja som mal galaxy S, S2 a teraz note2…medzitym som mal moznost dlhodobejsie testovat nexus, mobily od LG aj niektore xperie, aj iphony…ja osobne som bol s dizajnom a konstrukciou od samsungu vzdy maximalne spokojny, ine znacky maju iny dizajn a celkovy vzhlad ale rozhodne by som ich nenazyval premiovejsimi, a opakujem kazda znacka ma na svojich zariadeniach a ich dizajnoch specificke atributy im vlastne a radi v tom vsetky znacky pokracuju a nadväzuju na to v dalsich modeloch, tvoje nazory su maximalne subjektivne resp. neobjektivne (rozumej zaujate)…

       • kri

        Pozri, vybral si si z prispevku fredyho to co sa ti hodilo. Ale mozes napisat cokolvek, alphu nemas sancu obhajit.

        a) dizajnom nevytrca z radu
        b) vykonom nevytrca z radu
        c) spotreba je hlboko podpriemerna
        d) cenou vytrca z radu, je to malo muziky za vela penazi. Za tie prachy ma 2 ks novych G2.

        PS mas k tomuto nejake racionalne pripomienky?

        • Lukas Kravec

         z toho co pisete mi naozaj vychadza len to ze ste zaujati voci samsungu a podla niektorych pripomienok je dost mozne ze ani nerozmyslate ked nieco pisete…

         a) dizajnom jednoznacne vytrca z radu
         b) vykonom z radu nevytrca to je pravda, ale da sa to obhajit, lebo to ani iphone a ludia za to platia a su spokojni, toto ma byt hlavne konkurent iphonu
         c) spotreba tak isto nevytrca to je pravda a to je asi vec ktoru realne zazlievam vyrobcovi pri Alpha
         d) cenovkou urcite nevytrca z radu :D ci uz je to LG, HTC, Sony na zaciatku ich premiove modely dosahuju bezne cenovku 500 – 650 €…to ze LG G2 je uz dlho na trhu a stratil na cene nic neznamena, to neni adekvatne porovnanie….

         takze PS: jedine pripomienky ktore nie su racionalne su tie tvoje

         • Peter

          a) dizajnom určite nevytŕča, stále vyzerá rovnako ako S5, len má iný rámik
          b) iOs je stokrát vyladenejší ako Android, a ešte k tomu s Touchwizom
          c) výdrž je biedna
          d) všetky vlajkové lode sa dajú zohnať o 100-150€ lacnejšie
          aj ked je G2 na trhu už dlhšie, stále je porovnatelný ak nie lepší ako toto
          Takže ani tvoje pripomienky nie sú úplne racionálne

          • Lukas Kravec

           kazdy jeden tvoj argument je len tvoj subjektivny pohlad a ziadny fakt, vynimkou je tvoje tvrdenie ze kazda vlajkova lod sa da zohnat o 100-150 € lacnejsie tu si narazil na technicky fakt pred ktorym neutecies a velmi sa v nom mylis…kazda jedna vlajkova lod ktora dnes prichadza na trh od tych najvacsich znaciek dosahuje minimalnu cenu 600 €! dilino sprosty a budes sa hadat a trepat pi**viny…len aby ste boli mudri lebo vam je samsung nesympaticky…

           jedine co nie je racionalne je rozmyslanie tvojich rodicov ked sa rozhodli ta neutratit ked zistili ake mas nizke IQ

          • Peter

           Na ludoch ako ty sa smejem, tolko hnevu len kvoli tomu, ze niekto nezdiela tvoj nazor, ktory je tiez subjektivny, a tie urazky len ukazuju ze uz nemas co mudre povedat, takze tak…

          • fredy krueger

           Peter, dovolim si Ta poopravit, nie “ze niekto nezdiela” ale, ZE NIKTO NEZDIELA tvoj nazor.
           Lukasko, husty si len pri pocitaci vo svojej detskej izbicke, no keby sa bavime nazivo, vychovna facka za taketo spravanie by Ta neminula tomu ver.

          • Lukas Kravec

           ak ma nieco na svete dokaze vytocit tak je to ludska hlupost, tieto vase primitivne reci, male drbnute deti co tu chcu mudrovat o telefonoch na zaklade obrazkov a porovnavani parametrov na internete…radsej sa sustredte na skolu, za chvilu vam zacina…o rok budete uz na strednej, dostanete obciansky a zacne vam puberta….pisete jak je tento mobil drahsi nez vlajkove lode inych znaciek pritom vacsina z tych vlajkovych lodi mali uvadzacie ceny este vyssie nez mobil o ktorom je tento clanok, budete nadavat na vydrz baterie pritom drviva vacsina smartfonov sa musi nabijat kazdy den a celkova vydrz je variabilna v zavislosti od zatazenia zariadenia uzivatelom…budete tvrdit ze je jede mobil lepsi nez druhy a budete pritom zakladat len na svojom subjektivnom usudku…ved k vam sa uz naozaj neda ani slusne vyjadrit! a to som vulgarizmy velmi dlho nepouzil

         • kri

          Ako to uz Peter sponenul:

          a) imitaciu kovoveho ramu ma s5 ako aj note 3. Takze nic nove co sa dizajnu tyka.
          b) samsung a konkurent iphonu? Preco? Lebo to povedali, alebo napisali na nete? Posmievaju sa slabou vydrzou a urobia to iste? Posmievaju sa nizkym rozlisenim a urobia to iste? Posmievaju sa zaoblenym rohom a urobia to iste? To ty nazyvas konkurenciou? Obhajujes neobhajitelne!
          c) doteraz si len obhajoval.
          d) vychadzam z toho co je dostupne na trhu. Da sa kupit G2 v obchodoch? Da! Takze prosim ticho.

       • fredy krueger

        ach jaj, detsko jedno premudrele.. ..zda sa mi ze jediny kto Ti veri tie samsung promo zvasty si Ty sam. ..a ze kto komu vnucuje svoje nazory. Napisal som svoj nazor, viaceri s nim suhlasili, no Ty si musel spravit jeho rozbor. Precitaj si moje a svoje prispevky a zamysli sa nad tym kto komu vnucuje svoje nazory. Pre mna za mna, nech si kupuje kto chce co chce a Tebe zelam do konca zivota vzdy novy, cerstvy, prekrasny, lahko rozpoznatelny samsung.

   • Peter

    htc prišlo s tým dizajnom az pri One M7 a kedze bol uspesny, tak sa zacali opakovat po Samsungu a davat ho na vsetky modely, xperie sú síce tehly, ale sú vcelku prémiové, a posledné LG telefóny ste asi videl len z lietadla, Nexus4, G2 a G3 sú určite prémiovejšie ako vačšina samsungov, čo sa vyčnievajúceho fotaku týka, mali ho aj iné značky, ale z vlastnej skúsenosti viem že je to strašná otrava a rýchlo sa poškrabe,

 • AndroidPS

  Poradte co si mam kupit s5 alebo Alpha ?

  • Note 4

   Note 4 ;)

   • AndroidPS

    Diki

 • Peter

  Dobrý mobil so zlou batériou = zbytočné mrhanie prírodnými zdrojmi. Tie peniaze, ktoré minuli na vývoj, mohli radšej venovať na charitu.

  • Artyom

   Co všichni mají stou charitou? sou to jejich peníze a můžou s nimi dělat co chtějí :)

 • Martin Noga Nvoška

  Ten Peugeot má otáčkomer naopak ? v protismere HR. :)

 • realyman

  Vyzera to jak S1

 • Lukas Kravec

  Cena mi nepride nicim vynimocna, tolko stoja na zaciatku vsetky vlajkove lode tych najznamejsich znaciek (ak nehovorime o Apple). Bateria mohla byt silnejsia ale je to klasika dnesnych smartfonov kedy musime vacsinou telefon nabijat kazdy den. Dizajn vypada uzasne, podla mojho osobneho nazoru ovela lepsie nez maju zariadenia inych znaciek. Mnohi kritizuju, ze samsungy zacinaju vsetky vypadat rovnako, ale kazdy vyrobca je verny urcitym specifickym vlastnostiam a vzhladu a podla mna je dizajn od samsungu velmi vkusny. Nazory spominanych kritikov podliehaju iba subjektivnym nazorom a vkusu. V danom segmente to vypada byt to najlepsie na trhu. Samsung potvrdzuje svoju veducu poziciu.

  • kri

   G2 stala pri uvedeni na trh 500 eur. Nie 600. 100 eur nie je 10 eur. Ja niekedy nenabijam mobil 3 dni. Pri SOT ako ma alpha by som nenabijal tyzden. Co sa vernosti k dizajnu tyka tak tu sa LG tiez neboji experientovat. Rozdiel medzi G2 a G3 je ocividny.
   Samsung naopak svoju veducu poziciu straca. To ako dostava v cine na prdel je len zaciatok.

   • Lukas Kravec

    vy decka si proste nedate pokoj, len ma mrzi ze vam tie komenty nemozem mazat :D vyyyyborne nasiel si z desiatok vlajkovych lodi inych znaciek jednu ktora prisla na trh lacnejsia ako alpha, a to az o zavratnych 99€, tak tym sa vsetko meni :D :D ty nenabijas 3 dni mobil? wau tak to si jeden z miliona, ale ved tvoj nazor je podstatny takze vseobecne statistiky kvoli tebe urcite prepisu :D :D wau aha tak zo vsetkych moznych modelov od LG a zo vsetkych inych znaciek na trhu si nasiel dva modely ktore nemaju rovnaky dizajn, tak tym sa ale vsetko meni a argumenty vyssie neplatia :D aha takze samsung veducu poziciu straca, takze hospodarske vysledky a celkove statistiky predaja v europe a po celom svete sa mylia, urcite ich hned kvoli tvojmu hlupemu nazoru prepisu a zvolaju krizovy manazment :D smejem sa este teraz :D

    • kri

     Jednu? Aj G3 bola za 530. To tiez nie je tvojich kategorickych MINIMALNE 600.
     Bud sa nauc chapat vyznam slov, ktore pises, alebo radsej nepis nic.

     Nie som jeden z miliona. Toto ma moznost dosiahnut kazdy kto ma G2, Z2 a mozno par dalsich. Aj samsung zariadeni som mal a mam doma viac ako ty si videl na obrazkoch.

     Cina je najvacsim mobilnym trhom sveta a samsung tam uz straca. Ak nieco nezmenia tak dopadnu ako nokia. Iba naivny clovek ako si ty si moze mysliet, ze samsung je nesmrtelny.

     • Lukas Kravec

      pocuvaj ma, vsetky svoje komenty som sa snazil vymazat lebo som videl ze vobec nerozumiete fungovaniu postavenia roznych firiem a urcovania cien ako aj nerozumiete fungovaniu trhu ako takeho, videl som len same zaujate nazory ludi co asi nikdy ani samsung nemali a ked ano tak urcite nie premiovy model, mleli ste si stale dokola tie iste hluposti mna to uz nebavilo tak som si dal komentar nezavisle od vas, vyjadrujuci moj osobny nazor, ty ako prve spravis to ze si ten koment vyhladas a chces ma presviedcat o niecom comu rozumies menej ako ja…ja tvoju snahu ocenujem aj ked som smutny ze mas na to este cas a pokusim sa ti to vysvetlit, ak ani teraz nepochopis tak si naozaj hlupe male decko

      Takze: v sucasnosti je situacia na trhu s MT taka, ze tu mame dve spolocnosti ktore maju najvacsi podiel na trhu uz dlhsiu dobu, su to Samsung a Apple, su to lidri ktori predavaju najviac zariadeni a preto si svoje zariadenia nacenuju stale vyssie a vyssie, snazim sa ti to hovorit “polopaticky” jednoducho si to ako lidri mozu dovolit…potom je tu znacka ako napr. Sony alebo HTC, ktore vedia ze nie su na tom az tak dobre ako vyssie spominane spolocnosti ale maju tiez velmi pevnu poziciu a dlhodobo dobru povest co znamena ze oni na svojich premiovych zariadeniach nemusia napr. oproti samsungu davat ceny nizsie a vzdy ked pride na trh ich nova vlajkova lod tak je cena velmi porovnatelna s tou od samsungu, su to priamy konkurenti lidrov, potom je tu firma ako LG alebo Huawei, tieto firmy nemaju az taku pevnu poziciu ako vyssie spominane ale vedia, ze maju uz dobre meno a ak daju o trochu nizsie ceny mozu ziskat urcitu cast dopytu na trhu, preto daju napr. G3 o 70 € lacnejsie, je to stale porovnatelna cena a nie je to az taky velky rozdiel ked uz clovek je ochotny dat za telefon vyse 500€ ale mnohych ludi usetrenie urcitej sumy bude lakat…potom su tu spolocnosti v cine ako napr. xiaomi, tieto spolocnosti mali na zaciatku velmi slabe postavenie a nemali este ziadne meno na trhu, preto boli nutene ist s cenou co mozno najnizsie pri zachovani minimalne rovnakych parametrov ako u znamejsich konkurentov, vedia ze aj keby bol europsky trh pripraveny budu tam problemy s cenou preto sa orientovali na cinsky trh kde mali sancu prerazit, v tom uz im samsung na cinskom trhu nemoze konkurovat, lider nemoze dat tak nizko ceny preto je mozne ze na cinskom trhu je aktualne vlna kedy firmy ako xiaomi zacinaju mat coraz vacsi podiel…..takto je to v kratkosti aktualne….teraz aby si pochopil, kazda zo “slabsich” firiem bude casom zvysovat ceny v zavislosti od casti dopytu ktoru budu moct “ukradnut” konkurencii…potvrdilo sa to uz u LG… aj Huawei uz dvihal ceny…a urcite sa tomu nevyhnu ani v cine, sucasny tlak cenovej hladiny konkurencie ubera samsungu na postaveni ale stale si vie udrziavat svoju poziciu

      a naozaj sa mi uz nechce pokracovat, poviem ti uz len tolko ze v sucasnosti je presne dany trend na europskom trhu co sa tyka cien mobilov, vsetky znamejsie znacky na trhu pri vlajkovych lodiach dosahuju zhruba rovnake cenove kategorie aj ked sa mensie firmy snazia ist aspon trosku dolu, cena 600 € za novy premiovy model od samsungu je preto maximalne priemerna…

      • kri

       Keby si vedel ako funguje trh, tak by si vedel, ze panom trhu je spotrebitel. Vyrobca si moze nasadit cenu aku chce, ked ju nasledne takmer nikto nechce zaplatit. Preto ceny po uvedeni novych modelov rychlo padaju. Pamatas este slaby start S4? Nie, alebo nechces pamatat?

       Cenova politika v europe a v usa je preto taka aka je, lebo tu je najvacsia kupna sila.

       Preco citis potrebu sa porovnat? Si ocividne mlade ucho. Ked ja som drzal prvy mobil v ruke tak si sa v pamperskach hral este na pieskovisku.

       BTW v 1. svetovej patke je okrem samsungu a appleu este lenovo, xiaomi a huawei. Sledujes ten trend? Po lopate som ti napisal, ze samsungu sa moze stat to iste co nokii, ericssonu, siemensu a dalsim ak nieco nezmenia.

       • Lukas Kravec

        prosim ta teraz seriozna otazka: kolko mas rokov a kam chodis na zakladnu? si normalne medzi ostatnymi detmi alebo ta presunuli do specialnej triedy pre pomalsie chapajuce deticky? :)

        keby si vedel ako funguje trh tak nevypustis takuto hlupost z klavesnice :) panom na trhu je spotrebitel? :D tak to si ma pobavil ty mlade ucho :) preto padaju ceny? :D to myslis vazne? :D tak ty si genius :D ale zrejme si necakal ze natrafis na niekoho kto ma Mgr. titul z ekonomie :) teraz ked vidim aky si duty mozem pokojne a spokojne opustit konverzaciu :)

        • kri

         Mgr z ekonomie? Si robis prdel? To toto vas ucia na elektrickovej?

         Pomocka: Donut ma kupit ten tvoj srot!
         Donutila nokia zakaznikov nakupovat ich sroty? Hlavny dovod padu nokie? Vie ho uviest pan MGR?

         Ty si hlavne do tejto debaty nemal ani vstupovat, lebo sa iba blamujes. Okrem velkeho ega nemas uz nic.

         • Lukas Kravec

          na toto som studoval aby som tebe nieco dokazoval :)

          ale aby sa nepovedalo:
          zacnem takto…ty tupec….. to ze ludia prestali kupovat nokie (co aj tak nie je pravym dovodom predaja nokie microsoftu) bol len dosledok niekolkych inych veci na trhu, konecny dopyt v sirsich suvislostiach vobec nie je dany spotrebitelom, spotrebitel nevie co mu bude ponuknute kym mu to nebude ponuknute, spotrebitel nevymysla co pride na trh, akykolvek sucasny dopyt je irelevantny pre kazdy buduci dopyt ktory je v priamej interakcii s ponukou, nehovoriac o trhoch s rozvinutou konkurenciou, prave to je hybnou silou a alokuje zisky z dopytu medzi jednotlivych konkurentov…ale to ty nepochopis lebo nedokazes uvazovat v sirsich suvislostiach, a hlavne nerozumies celkovemu fungovaniu procesov v ekonomike ako takej, kde to este na konkrentom trhu…dostuduj aspon zakladku a potom si prosim ta vyber nejaku lahku strednu skolu nech sa moc netrapis :)

          • kri

           Ty si v 1. rade studoval za moje prachy. Pozeram, ze stat moje peniaze investoval velmi zle!

           Spotrebitel rozhoduje o tom, ze co si kupi. Toto staci. Ziadny podnikatel na svete nebude vyrabat a ponukat ziadnu sluzbu, ktoru nevie predat. Chapes to, alebo mam vytiahnut zo skladu este vacsiu lopatu?

           Uz si sa mylil vo mojom/nasom veku.
           Uz si sa mylil v pocte top samsung zariadeni, ktore mam resp. som mal.
           Uz si sa mylil vo vzdelani.

           Uz by teda stacilo a fakt by si mohol z tejto debaty vycuvat.

         • Hasenka

          Tak toto moze napisat vazne len decko

          • kri

           toto napisal aj ludwig von mises, ak vobec vies kto to bol. od koho si sa ucil ty tu s lukasom?

       • Lukas Kravec

        prosim ta teraz seriozna otazka: kolko mas rokov a kam chodis na zakladnu? si normalne medzi ostatnymi detmi alebo ta presunuli do specialnej triedy pre pomalsie chapajuce deticky? :)

        keby si vedel ako funguje trh tak nevypustis takuto hlupost z klavesnice :) panom na trhu je spotrebitel? :D tak to si ma pobavil ty mlade ucho :) preto padaju ceny? :D to myslis vazne? :D tak ty si genius :D ale zrejme si necakal ze natrafis na niekoho kto ma Mgr. titul z ekonomie :) teraz ked vidim aky si duty mozem pokojne a spokojne opustit konverzaciu :)

       • hunkeus

        Slaby start S4?? 10 milionov za prvy mesiac(ani S3 nemala taky start)Ty si trosku mimo chlapec.

        • kri

         vies o tom gulove, chlapce!

         Why the Galaxy S4 isn’t selling as well as Samsung would’ve hoped

         The Samsung Galaxy S4 has been Samsung’s fastest selling smartphone ever, but that hasn’t stopped Samsung’s share price dropping to 9 month lows just recently. Analysts have reduced their sales estimates for the Samsung Galaxy S4 and there have been reports of Samsung dropping orders for Galaxy S4 supply components.

         So why is the Galaxy S4 not selling as well as Samsung would’ve hoped? Well like most major problems there isn’t a single cause, but rather a collection of problems.

         cely clanok tu: (po schvaleni)

         http://www.androidauthority.com/why-galaxy-s4-sales-237524/

         • hunkeus

          No tymto si len potvrdil ze vsetko co som napisal je pravda a ze ty si TROL(Diky)

          • kri

           ty ani nevies co to slovo znamena.

          • kri

           Kazdy novy hlavny model radu Galaxy S mal rychlejsi start ako jeho predchodca. To nie je zatial nic vynimocne, ze sa to zmeni a to je tiez viac ako pravdepodobne. S4 proste nenaplnil ocakavania do takej miery, ake do neho v samsungu vkladali. Dokonca ak sa dobre pamatam tak im klesla aj marza.
           Mnoho ludi na svete im vytyka presne to co my tu. Ale vy dvaja zijete v minulosti aj ked mate plne usta o pokroku.
           Samsung aj apple maju namierene smerom nokia. Ze to odmietate vidiet je vas problem.

      • hunkeus

       Snad najrozumnejsi koment co som tu kedy videl. Tak deti citajte a ucte sa!

    • Adamcek

     predstav si, ze ani ja moj Xiaomi Mi2S nenabijam niekedy 3 dni a to kazdy den v praci pocuvam hudbu minimalne 6 hodin ;) vydrz telefonu zavisi od baterie iba na 50%, ostatnych 50% je OS, ktory Samsung strasne do**bava..

     • hunkeus

      “vydrz telefonu zavisi od baterie iba na 50%, ostatnych 50% je OS” Nejsi ty nahodou developer z XDA? btw OS je od Andoidu.

     • Rastislav Salamon

      ja mam Galaxy S4 mini a bezne mi vydrzi 3 dni a uz mi vydrzala aj 6

 • Mirek Nádeníček

  Na hovno k cemu tak drahý telefon Já mám SGS4 za 12 tisíc a dnes vím že tak drahý telefon bych si už nikdy nekoupil vím o telefonech co stoji polovičku a umi to co tento….

 • Jaromir James Bilek

  Ano som zaujatý proťi Samšchitu!!!(Samsung)Kus plastového predraženého H***A!!!Okrem aj tu sa nájde( aľe )výnimka!!! A to Modely Galaxy rady NOTE!!!Ostatné zozbierať a zošrotavať!!!(odesláno z Xiaomi Mi2s)

 • LUmio

  Stále sa tu hejtujete, či Samsung alebo Iphone, či kvôli cene – príliš vysoká dizajnu – stále otrepaný, výkon atď… Skúste Lumie, mám síce aj android phone, ale nemôžem ani krivé slovo povedať na moju staršiu LUmiu 920 a neľutujem WP8.1 a čoskoro WP10 a to nehovorím už o nových vlajkových lodí od nich.

+