MojAndroid

K redakcii MojAndroid.sk už tradične patria „teambuildingové“ stretnutia, ktoré sa konajú pravidelne dvakrát do roka. Tá aktuálna letná sa konala koncom týždňa a opäť sme navštívili čarokrásny Liptov.

Tentokrát sme sa stretli vo štvrtok 31. 7. v Ružomberku, keďže chatu sme mali rezervovanú v neďalekej Ivachnovej. Po nevyhnutých nákupoch zásob sme vyrazili priamo na chatu, pričom cesta nám nezabrala viac než 10 minút. Večer patril zábave a opekačke, ale nevynechali sme samozrejme ani prácu. Na našej redakčnej porade mal hlavné slovo šéfredaktor Mišo, ktorý nám prezradil niečo o svojej pracovnej náplni a plánoch do budúcnosti. Až keď človek počuje a vidí na vlastné oči, čomu všetkému sa Mišo musí venovať, dokáže v plnej miere oceniť jeho podnikateľský talent a schopnosti pravidelne zháňať prostriedky na chod redakcie a celého portálu. Obavám sa, že ja by som na jeho mieste nedokázal zarobiť ani na povestnú slanú vodu:-) Samozrejme, reč bola aj o nových projektoch a vylepšovaní tých existujúcich, keďže okrem Androidu sa venujeme aj iOS a Windows, máme fórum o Androide, bazár Android zariadení a organizujeme stretnutia Android Roadshow a súťaže Android Code či Android Roka. Hovoriť o konkrétnych novinkách by bolo ešte priskoro, ale samozrejme vás o nich budeme priebežne informovať.

Chata Mojandroidovica
Táto chata v Ivachnovej sa na dva dni stala naším domovom

Na Androidovici sme sa zišli opäť v plnej zostave, navyše, oproti poslednému podobnému stretnutiu nám pribudli dvaja členovia. Prvým je náš nový kolega Matúš, ktorého články už nejaký čas môžete čítať na stránke. Je skutočnou posilou nášho tímu a skvele medzi nás zapadol. Druhým je budúci nádejný redaktor a Androiďák Samko, syn nášho webadmina Maťa. Na písanie článkov či „kódenie“ ešte musí podrásť, ale Android tričko nosí už teraz a veľmi mu pristane:-)

Maťo Krcho s rodinou
Maťo Krcho s manželkou Evkou a synom Samkom. Ten už na fotke bohužiaľ nemá Android tričko, takú fotku dodáme nabudúce:-)

Udalosťou prvého večera sa stala slovná „prekáračka“ medzi našimi kolegami iMišom a Ondrom. Prvý menovaný sa totiž počas večera hral s redakčnou Nokiou X a medzi rečou nevinne poznamenal, že je to celkom v pohode telefón a dalo by sa naň zvyknúť Toho sa okamžite chytil Ondro, ktorý neveril, že by iMišo, zhýčkaný testovaním a používaním tých najlepších smartfónov, vydržal s týmto lowendovým telefónom nejaký dlhší čas. Slovo dalo slovo a výzva bola prijatá. Ak iMišo vydrží používať Nokiu X ako svoj primárny telefón jeden mesiac, vyhrá od Ondra basu piva. Ten mu to však nijako neuľahčil a ihneď mu odobral jeho služobné HTC One ( „nemysli si, že z Nokie budeš len telefonovať a na ostatné veci použiješ hátecéčko“ :-)

Mišo Chovaňák
Mišo Chovaňák s úsmevom Mony Lisy skúma Nokiu X a už sa teší na jej dlhodobé používanie:-)

Sám som zvedavý, ako táto stávka dopadne, osobne si však myslím, že iMišo to vydrží a ten mesiac „dá“. Prvé dva dni tomu nasvedčovali a iMišo sa s telefónom zoznamoval celkom oduševnene a poctivo si ho nastavoval. O priebehu a výsledku jeho testovania vás určite budeme informovať:-)

Druhý deň sme začali pracovne, keďže portál a naši čitatelia nemôžu ani počas nášho teambuildingu zostať bez čerstvých mobilných správ. Takže sme ráno poctivo zasadli za notebooky a pri písaní a riešení pracovných vecí sme zostali až takmer do obeda.

Redaktori MojAndroid pri práci
Pracujeme ako draci, ako draci! :-)

Na ten sme skočili do Liptovského Mikuláša a keďže počasie nám neprialo, namiesto plánovaného kúpania sme sa len trochu potúlali po meste a skočili do cukrárne. Večer bola opäť opekačka, hry a zábava a sobota už patrila len baleniu a lúčeniu. Pred obedom sme sa postupne rozišli domov.

Redaktori
Väčšina redakcie MojAndroid. V poradí zľava Matúš Kapusta, Ondrej Ličko, Michal Chabada, Maťo Krcho a Fero Chovaňák

Tohtoročná letná MojAndroidovica ubehla nejako rýchlo, ani sme sa nenazdali a už bol koniec. Dostať sa zo zabehaného stereotypu nám však padlo na úžitok a o to s väčšou chuťou budeme pracovať na ďalších článkoch a projektoch, ktoré pripravujeme. Bude medzi nimi niekedy aj MôjLaptop? :-) Nuž jeden nikdy nevie, ale zatiaľ to berte len ako žart na záver.

Môj laptop
Žeby náznak nášho nového projektu? :-)
3.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+