MojAndroid

Spoločnosť Huawei oznámila špeciálnu vianočnú ponuku pre menších vývojárov mobilných hier. Stačí publikovať svoju hru v Huawei AppGallery do 14. decembra 2020 a získate extra podporu od Huawei v spolupráci s Unity Distribution Portal.

Ide o ďalšiu významnú iniciatívu prostredníctvom ktorej Huawei podporuje tvorcov aplikácií a súčasne zlepšuje postavenie svojho vlastného obchodu. Vývojári sa len nedávno dočkali poradenstva a nástrojov pre úspešné prerazenie na čínskom trhu s aplikáciami.

Digitálny obchod Huawei AppGallery sa aj vďaka takýmto aktivitám rozrastá o obsah zaujímavý pre používateľov. Huawei uvádza, že aktuálne ide o tretiu najväčšiu platformu pre distribúciu mobilných aplikácií na svete. Pokrýva 170 krajín, 18 kategórií aplikácií a obsluhuje viac ako 500 miliónov aktívnych používateľov mesačne.

Špeciálny fond pomoci vývojárom hier

Huawei vytvoril fond pre nezávislé hry a menšie herné domy v hodnote 30 000 €, prináša VIP služby technickej podpory a vytvoril novú položku odporúčaných aplikácií “nezávislé hry” v rámci obchodu AppGallery, ktorá slúži na lepšie promovanie.

Všetky hry, uverejnené v AppGallery prostredníctvom portálu Unity Distribution Portal od 19. novembra do 14. decembra 2020, budú môcť požiadať o špeciálny grant podpory. Ten zahŕňa:

  • 85 % zisku z IAP (In-App Purchase, nákupy v aplikáciách) pre vývojárov hier za prvé 2 roky
  • VIP technickú podporu počas procesu uverejňovania hry na platforme
  • Top 30 nezávislých hier získa kredit v hodnote 1 000 € na promo kampane prostredníctvom Huawei Ad Platform
  • Najlepšie hry budú zobrazené aj v špeciálnej kategórii „Nezávislé hry“ v obchode AppGallery

Strategický krok

Wang Heng, viceprezident pre globálne partnerstvá a ekologický rozvoj v Huawei CBG (Consumer Business Group) pre región strednej a severnej Európy, označil túto iniciatívu za dôležitý krok v dlhodobom odhodlaní Huawei investovať do komunity vývojárov.

“Sme radi, že môžeme podporiť čoraz viac menších vývojárov pri uvádzaní ich hier na trh s mobilnými aplikáciami.“

Náš tip
Navigácia a mapové aplikácie v smartfóne Huawei bez Google služieb. Takto to funguje

Podmienky účasti

Pre účasť v grantovom programe je potrebné vytvoriť si účet vývojára Huawei a do 14. decembra 23:59 SEČ odoslať svoju hru do AppGallery prostredníctvom distribučného portálu Unity. Všetky potrebné informácie sú zverejnené priamo na stránke iniciatívy.

Nemali by ste prehliadnuť:

Náš tip
Pozreli sme sa na to, ako to vyzerá v 5G centre Huawei
4.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+