MojAndroid

Spoločnosť Huawei predstavila v pondelok na online tlačovej konferencii svoj zámer pomáhať globálnym vývojárom uspieť na čínskom trhu s aplikáciami.

Nová séria aktivít spoločnosti Huawei zahŕňa politické poradenstvo, lokalizáciu produktu, akvizíciu a monetizáciu. To všetko s jediným cieľom: prekonať bariéry vstupu na čínsky mobilný trh.

Správa o čínskom mobilnom trhu

Novinkou je dokument, ktorý poskytuje komplexný prehľad o čínskom trhu s aplikáciami. Predstavuje tiež širokú škálu nových iniciatív, ktoré Huawei zavádza s cieľom uľahčiť softvérovým developerom vstup na čínsky trh.

Ide predovšetkým o nástroje ekosystému HMS (Huawei Mobile Services), ktorý pomáha skúmať obchodné príležitosti poskytovaním konzultačných služieb, lokalizácie a integrácie či marketingovej podpory. Od minulého roka takto spoločnosť Huawei pomohla viac ako 350 partnerom so vstupom na čínsky trh.

Nová online konzultačná platforma

Huawei spúšťa aj novú online konzultačnú platformu, ktorá má pomôcť pri orientácii na čínskom trhu. Platforma môže vývojárom pomôcť zadefinovať podmienky a určiť potrebné licencie či dokumentáciu pre rôzne kategórie aplikácií.

Ekosystém Huawei bude navyše podporovať konzultačné služby, ktoré budú vývojárom nápomocné pri získavaní potrebných licencií či certifikátov. Pomôcť majú aj pri lokalizovaní, testovaní či integrácii HMS.

Požiadavky čínskych hráčov mobilných hier

Huawei uvádza, že čínski hráči sú pri výbere titulov veľmi nároční. Viac ako polovica z nich považuje grafický výkon za veľmi dôležitý faktor a viac ako 40 % zdôrazňuje inovatívne prvky ako kľúčový faktor pri voľbe herných titulov.

Nástroje HMS Core majú vývojárom poskytnúť efektívny grafický modul a rámec, ako je Slim LOD, Scene Kit a komponenty, ako sú Unity a Cocos. Všetky tieto nástroje pomôžu so zlepšovaním grafického výkonu na platforme Android.

 

Ste vývojár mobilných aplikácií? Dnes o 13:00 sa môžete dozvedieť, ako sa presadiť na čínskom trhu

9.11.2020

Dnes má totiž každý vývojár jedinečnú príležitosť objaviť tipy, ktoré vám pomôžu uspieť medzinárodne. S pomocou Huawei AppGallery to budete mať ešte o niečo jednoduchšie, pretože práve Huawei vám chce pomôcť uspieť na čínskom trhu. Dnes sa totiž uskutoční online stream, na ktorom s vami budú najúspešnejší vývojári, ktorým sa podarilo uspieť na východnom trhu.

Prečo práve na čínskom trhu?

Čínske štatistiky hovoria jasne: 1,3 miliardy používateľov mobilného internetu, 100 miliárd stiahnutí aplikácií ročne (2019) a polovica svetových výdavkov na mobilné aplikácie (15 miliárd dolárov) pochádza práve z Číny.

Čína má taktiež pozitívnu predpoveď, čo sa týka počtu používateľov smartfónov. Pre vývojárov z celého sveta je táto krajina veľkým lákadlom.

 

Najväčšou výzvou pri expandovaní do neznámej krajiny sú práve právne a regulačné požiadavky daného štátu. Pre zahraničného vývojára je totiž ľahké urobiť chybu v oblasti ochrany osobných údajov, pravidlách súladu s obsahom, či zákonoch na ochranu spotrebiteľa.

Ďalším problémom môže byť vzbudenie záujmu u čínskeho používateľa. To, čo sa v západnom svete považuje za kvalitnú a používateľsky prívetivú aplikáciu, nemusí platiť na Ázijskom kontinente. Tam je totiž potrebné klásť veľký dôraz na kultúrne rozdiely a tzv. soft faktory pri navrhovaní aplikácií. Z tých môžeme spomenúť napríklad správne zvolenú paletu farieb a špecifické obrázky.

Huawei vám dnes o 13:00 poradí ako na to

Práve Huawei so svojou platformou AppGallery je nápomocný vývojárom, ktorým chce ukázať ako uspieť na takom špecifickom a odlišnom území, akým je Čína. Majú tam predsa najsilnejšie postavenie, za druhý štvrťrok 2020 dosiahli až 46 percentný podiel trhu. Huawei tam používa už viac než 490 miliónov používateľov. Všetci títo používatelia majú vo svojich smartfónoch práve spomínanú platformu AppGallery, ktorá je ich hlavným zdrojom aplikácií.

Huawei vám už dnes ukáže ako uspieť na čínskom trhu
Huawei vám už dnes ukáže ako uspieť na čínskom trhu

Huawei taktiež plánuje na budúci mesiac spustiť celý rad iniciatív, ktorých cieľom je práve prekonať priepasť medzi západným a východným trhom. Z týchto iniciatív budú čerpať ako vývojári, tak aj bežní používatelia.

Na spomínanom webinári uvidíte popredných čínskych herných vývojárov. Názov webináru je Grow in China, Win with AppGallery. Uskutoční sa dnes (9. novembra) o 13:00 nášho času. Registrácia je zdarma.

11.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+