MojAndroid

Huawei P30 Lite patrí medzi najpopulárnejšie smartfóny na Slovensku. Neraz bol častovaný prívlastkom bestseller, čo hovorí samo za seba. Za výhodnú cenu ponúka veľmi slušné parametre, na čele s kvalitným fotoaparátom, poriadnym výkonom a špičkovými technológiami. 

Základné doplnky:

Príslušenstvo k Huawei P30 Lite:

Ak si našiel cestu aj do vášho vrecka, zvážiť by ste mali kúpu príslušenstva a doplnkov, ktoré váš smartfón posunú vpred, prinesú radosť a pripravia vás aj na náročné situácie bežného života. 

Ochranné sklo a obal

Prvou vecou, do ktorej by ste pri kúpe nového smartfónu mali investovať, je jeho fyzická ochrana. Stačí jeden nešťastný pád alebo zabudnuté mince vo vrecku a radosť náhle vystrieda smútok. Človek si často ani neuvedomí, ako hrubo so svojim smartfónom narába, až kým nie je neskoro a nevznikne trvalé poškodenie. Preto je preventívna ochrana v podobe ochranného krytu a tvrdeného skla skutočne na mieste.

3D Tvrdené sklo Huawei P30 Lite
Tvrdené sklo pre fotoaparát Huawei P30 Lite
360° Ochranný obal Huawei P30 Lite
MY ART Ochranný obal Huawei P30 Lite

Kryty na Huawei P30 Lite

Okrem klasickej ponuky zastúpenej ochranným sklom a ochranným obalom je na trhu dostupný široký zástup ďalších krytov, púzdier a obalov. Vyberať sa dá podľa ceny, ale aj podľa príslušnej kategórie.

Väčšinou ide o osobné preferencie. Niekomu pasujú bežné kryty, inému vyhovuje skôr knižkové púzdro či peňaženkový kryt. Minimalisti zase dajú prednosť skôr veciam ako je silikónový obal.

Ochranný kryt Huawei P30 Lite zlatý
FLEXI TPU Kryt Huawei P30 Lite šedý
FLEXI TPU Kryt Huawei P30 Lite čierny
BAMBOO Drevený kryt Huawei P30 Lite

Knižkové púzdro na Huawei P30 Lite

Vyklápacie puzdro Huawei P30 Lite biele
Vyklápacie puzdro Huawei P30 Lite hnedé

Peňaženkový kryt na Huawei P30 Lite

IMEEKE Peňaženkový kryt Huawei P30 Lite
IMEEKE Peňaženkový kryt Huawei P30 Lite
WALLET Obal s peňaženkou 2v1 pre Huawei P30 Lite

Silikónový obal na Huawei P30 Lite

RUBBER Silikónový obal Huawei P30 Lite červený
Silikónový obal Huawei P30 Lite priehľadný

Magnetické puzdro pre Huawei P30 Lite

Magnetický obal na Huawei P30 Lite

Huawei P30 Lite skener odtlackov 

Káble

Súčasťou balenia snáď každého lepšieho smartfónu je kábel použiteľný na pripojenie k počítaču, či už za účelom zálohy alebo prenosu fotiek. Huawei P30 Lite v tom nie je výnimkou. Káble sú však poriadne potvory a podobne ako ponožky, náhle sa zvyknú vytratiť z nášho života. 

V momente, keď súrne potrebujeme smartfón pripojiť k počítaču, zrazu nemáme čím. Preto je dobré mať aj záložný kábel. Okrem toho, že viete, že k dispozícii máte zálohu, získate aj bezstarostnú príležitosť. Jeden kábel môžete nosiť so sebou do práce alebo školy, druhý si necháte doma v bezpečí. Tretí zase čaká v aute pri nabíjačke. A ak aj jeden niekde zabudnete stále máte k dispozícii ďalší. Peňaženka sa zas tak veľmi hnevať nebude. 

Emos Kábel USB-C 1 meter

 

Emos Kábel USB-C 1m
FIXED kábel USB-C 1m

microSD karta

Huawei P30 Lite má síce 128 GB vnútornej pamäte, no isto mi dáte za pravdu, že gigabajty sa dnes míňajú ako prirýchlo, a to nielen pri mobilných dátach, ale aj pri úložisku smartfónu. Nejaká tá nainštalovaná hra, film na skrátenie dlhej chvíle a kopa fotiek i videí, ku ktorým kvalita dnešných mobilných senzorov priam nabáda. 

Všetko toto si kúsok po kúsku ukrajuje z dostupnej kapacity. Preto je kúpa microSD karty ideálnou možnosťou ako vyriešiť problémy s nedostatkom priestoru napríklad pre digitálne spomienky. V prípade Huawei P30 Lite sa dá siahnuť po microSD kartách s kapacitou až 1 TB. A to už určite postačí. 

Kingston Canvas Select Plus SDXC 64GB
Kingston Canvas Go Plus SDXC 64GB
Kingston Canvas Go Plus SDXC 256GB
Samsung EVO Plus microSDXC 512GB

Nabíjačka a držiak do auta

Používanie smartfónu v aute má svoje miesto len v prípade, že to robíte rozumne a v súlade so zákonom. Inak ohrozujete seba aj ostatných a hrozí vám mastná pokuta. Jedným z častých využití smartfónu v aute je používanie mobilnej navigácie. 

Aby jej využívanie prebiehalo hladko, dôležité je správne umiestnenie smartfónu. S tým pomôžu rôzne držiaky s prísavkou, ktoré nalepíte na čelné sklo a keďže sa obrazovka s navigáciou nachádza priamo vo vašom zornom poli, nič vám neujde a nestratíte sa. 

Pre vodičov jednoducho ide o neoceniteľnú pomoc. Navigácia si však svoju cenu vyberá na batérii smartfónu, ktorá sa pri zapnutej obrazovke míňa priam bleskovo. Do základnej výbavy vášho auta by mala patriť aj kvalitná autonabíjačka, respektíve univerzálny USB adaptér. 

Ide o drobnú a cenovo nenáročnú vec, ktorá vás dokáže zachrániť v rôznych situáciách. Či už ide o spomínané používanie navigácie, náhle vybitie batérie vášho alebo spolujazdcovho smartfónu či dlhá cesta s deťmi, ktoré chcete zabaviť pozeraním rozprávok alebo hraním svojej obľúbenej hry. 

andreashop affiliate Stojan na mobil STURDO TAU-0033-STU-SPORT
andreashop affiliate Autonabíjačka Sturdo s dvomi USB konektormi
andreashop affiliate EMOS V0220 univerzálny USB adaptér

Powerbanka

Batéria smartfónu sa pri aktívnom používaní míňa extrémne rýchlo, no nie vždy máme ma dosah zásuvku, z ktorej by sme mohli potrebnú energiu dočerpať. To platí najmä pri cestovaní, stanovačkách a oddychovaní na chate. Niekomu to príliš nevadí, iní potrebujú byť neustále v dosahu. Práve pre nich je vhodným doplnkom powerbanka – prenosný zdroj energie. 

Canyon USB-C 5000mAh
Xiaomi Mi 18W Fast Charge 10000mAh
Xiaomi Powerbank
Xiaomi Mi 18W Fast Charge 10000mAh

Prenosné reproduktory a slúchadlá

Na internát, chatu, grilovačku alebo malú oslavu s priateľmi sa hodia malé prenosné reproduktory. A s čím iným ich prepájať, než so smartfónom, ktorý nosíme stále so sebou a vďaka službám ako Spotify, Tidal a Youtube máme prístup k  bezprecedentnej hudobnej knižnici. Ak by aj nebol prístup k dátam, tak nejaké tie stiahnuté mp3ky sa stále nájdu.

Súčasťou balenia Huawei P30 Lite síce sú slúchadlá, no náročnejším priaznivcom hudby, ktorí kladú dôraz na kvalitnú reprodukciu, nemusia tak celkom postačovať. Samostatnou kategóriou sú športovci, kde sa prioritou stáva bezdrôtové pripojenie, pretože káble predstavujú zbytočnú prekážku. 

Smart hodinky

Pre tých športovo založených, pre ľudí, ktorí potrebujú mať neustály prehľad o čase a udalostiach, ale aj pre technologických nadšencov, predstavujú vhodný doplnok ku smartfónu takzvané smart hodinky. Výber je neskutočne rôznorodý.

Ak úlohu hrá vernosť značke, tak je tu napríklad Huawei Watch GT 2, ak nie, tak sa výber poriadne rozširuje. Cenovo dostupné Honor Band 5 a Samsung Galaxy Fit e, zaujímavé Samsung Galaxy Watch alebo prémiové Garmin fenix 6X PRO Solar sú len malou reprezentačnou vzorkou z dnešnej ponuky. Vybrať si dokáže úplne každý.

7.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+