MojAndroid

Minulý týždeň Huawei ponúkol jednu aktualizáciu, tento týždeň ďalšiu. Aktualizácie majú prvé predviesť na vlajkových telefónoch a potom sa dostanú aj k nižším triedam mobilov. Tešiť sa môžeme rovno z viacerých inovácií, no iné zariadenie, iné potreby. Pozrime sa na to zblízka.

Aktualizácia vlajkovej lode

Minulý rok bol na trh uvedený nový Huawei so systémom Harmony OS. Predstavený v Číne ako prvý smartfón so softvérom EMUI 12. Ide o Huawei P50 Pro. Ten je však napriek všetkému stavaný na niečo lepšie ako je EMUI 12.

Aktualizácia z minulého týždňa preto prináša skvelú novinku pre všetkých vlastníkov tohto mobilného aparátu. Síce to stále nie je EMUI 13, na tú si asi ešte chvíľku počkáme, no jednoznačne je to posun.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei P50 Pro dostáva aktualizáciu softvéru a zabezpečenia s EMUI 12 vo verzii 12.0.1.286. Celková veľkosť balíka je 368 MB.

Používatelia Huawei P50 Pro si môžu stiahnuť aktualizáciu softvéru z novembra 2022 tak, že navštívia v nastaveniach Systém a aktualizácie, odtiaľ pôjdu na Aktualizácie softvéru a potom postupujú podľa pokynov na obrazovke. Predtým, ako pristúpite k sťahovaniu najnovšieho firmvéru, sa uistite, že ste dodržali všetky bezpečnostné opatrenia. Verzia je dostupná aj v Európe.

Aké ďalšie smartfóny sú na rade?

Avšak ako sa píše vyššie, svoju aktualizáciu nedostal len jeden z reprezentantov značky. Spoločnosť Huawei vydáva podobnú aktualizáciu aj pre používateľov smartfónu Mate 40 Pro. Môžu sa však tešiť aj vlastníci iných zariadení pod touto značkou, časom aktualizácia má dostať aj na ďalšie zariadenia.

Tiež ide o aktualizáciu bezpečnostného systému aj celkového softvéru, pričom cieľom v rámci bezpečnosti je vylepšiť bezpečnostný systém o užitočné opravy a optimalizácie. Aktualizáciou by sa malo opraviť asi 20 chýb v oblasti osobných údajov a súkromia.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ide o adaptáciu EMUI 12 a to 12.0.0.290 z novembra tohto roku. Používatelia Mate 40 by si mali na aktualizáciu pripraviť 280 MB. Výnimočne je aktualizácia pre príslušné zariadenia trochu oneskorená. Oneskorenie však neprinieslo žiadne veľké zmeny v prínosoch aktualizácie November 2022. Používatelia nakoniec po inštalácii najnovšieho firmvéru EMUI získajú produktívny a zabezpečený rámec zariadenia. V súčasnosti sa aktualizácia objavuje na globálnych trhoch.

Aktualizuje aj konkurencia

Konkurencia je v procese aktualizácií zariadení na Android 13. Najnovší systém už dostali prakticky všetky novšie Samsungy, vrátane tabletov. OnePlus teraz oznámil predĺženie softvérovej podpory, Android 13 prišiel už aj na zariadenia od Sony či Xiaomi. Asus zverejnil plán aktualizácii pre modely radu Zenfone a ROG.

Náš tip
Máte tieto Xiaomi a Redmi telefóny? Už nedostanú žiadnu aktualizáciu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+