MojAndroid

OnePlus ponúka zaujímavé portfólio mobilných zariadení za priaznivé ceny už niekoľko rokov. Od roku 2023 spoločnosť prichádza s novinkou. Prispôsobiť sa chce trendu v myslení spoločnosti a chce predĺžiť cyklus výmeny mobilného zariadenia. Spoločnosť OnePlus by to podľa portálu  androidcentral.com mala zabezpečiť počtom aktualizácií, ktoré budú zariadenia dostávať počas dlhšieho obdobia v porovnaní so súčasnosťou. Vyzerá to tak, že OnePlus, najmä čo sa aktualizácií týka, bude na rovnakej úrovni so spoločnosťou Samsung. Tá doteraz držala jednoznačné prvenstvo v aktualizáciách Androidu na svojich zariadeniach.

4 hlavné aktualizácie už od roku 2023

Celý plán aktualizácii by mal byť dostupný už v nasledujúcom roku. Vybrané nové mobilné zariadenia budú od roku 2023 dostávať až 4 generácie aktualizácií OxygenOS a nového operačného systému Android, spoločne s 5 rokmi bezpečnostných aktualizácií. Inováciu s aktualizáciami odštartoval už v minulosti model OnePlus 10T, ktorý ponúkal doteraz 3 hlavné aktualizácie OxygenOS. Okrem toho, bezpečnostné aktualizácie mali zariadenia dostupné až 4 roky. Tento plán sa týkal samozrejme len prémiových modelov značky. Rovnakú politiku aktualizácií majú momentálne aj modely Pixel od spoločnosti Google.

OnePlus aktualizácie: plán bude pokračovať v zabehnutom trende

OnePlus zatiaľ bližšie nešpecifikoval, ktoré telefóny budú od budúceho roku patriť medzi “vyvolené.” Je však veľmi pravdepodobné, že spoločnosť bude postupovať podľa svojho predchádzajúceho plánu aktualizácii. Rozhodujúcim faktorom bude hlavne predajná cena zariadení.

OnePlus 10T
Zdroj: OnePlus.com

Modely OnePlus 8, 9 a 10 dostávajú momentálne tri hlavné aktualizácie operačného systému, zatiaľ čo telefóny v nižšej cenovej relácii alebo staršie modely, ako OnePlus 7, OnePlus Nord a Nord 2 dostávajú hlavné aktualizácie iba dve. OnePlus Nord N20 a N200, ktoré sú najlepšími zariadeniami z tých najlacnejších, majú iba jednu hlavnú aktualizáciu, no bezpečnostné záplaty majú k dispozícii až na tri roky.

OnePlus v budúcom týždni, 7. decembra, usporiada fórum Open Ears v New Yorku, kde sa určite dozvieme bližšie informácie o stave aktualizácií a tiež o ďalšie informácie o vývoji samotného OxygenOS.

Náš tip
Na Hlavnej stanici mu ukradli peniaze. Stačil na to len telefón a terminál
1.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+