MojAndroid

O 14:00 nášho času začal stream na YouTube a my ho sledujeme, aby sme vám mohli priniesť novinky tejto značky. V úvode sa mihol nový dizajn notebooku MateBook a objavil sa aj ohybný smartfón Mate Xs. Vystúpil Richard Yu, CEO Huawei, a hovoril o štatistikách ako podiel na trhu, 16,8% náraste tržieb ročne a predajoch 5G modelov.

Ukázal sa Mate Xs

Ukázal pokračovateľa Mate X s názvom Mate Xs s 8-palcovou ohybnou OLED obrazovkou s rozlíšením 2200 × 2480 pixelov. Obrazovku má pokrytú dvojitou vrstvou polyamidu, čo je odolná substancia podobná plastu. Na konštrukcii zmenili aj zhyb, ktorý by mal byť odolnejší a spoľahlivejší.

Zmenu zaznamenal aj procesor, ktorý poskočil z Kirinu 980 na Kirin 990 5G. Porovnávajú sa s Galaxy Foldom, kde získavajú pri 5G rýchlostiach až 88% nárast rýchlosti. Očakávame aj nižšiu spotrebu batérie, keďže je 5G modul zabudovaný na čipe. Mate Xs má 4 Leica fotoaparáty – 40 MPx hlavný senzor, 8 MPx teleobjektív, 16 MPx širokouhlý a ToF senzor. Selfie kamera tu nie je, keďže pri fotení samých seba zariadenie sklopíte a pozeráte sa do zadných kamier a displeja. Zo softvérového hľadiska ukázali novinku v podobe vylepšenej podpory multitaskingu – okien podobných Windowsu v EMUI 10 (Android 10) bez podpory Google aplikácií. Zariadenie má NFC a príde v dvoch farbách – červená a zelená. Batéria má kapacitu 4500 mAh a podporuje 55 W rýchle nabíjanie.

Predstavenie Mate Xs.
Predstavenie Mate Xs.

Cena je 2499 € za verziu s 8 GB RAM a 512 GB pamäte. Bude predávaný celosvetovo, aj na Slovensku.

MatePad Pro je staronový tablet od Huawei, tentokrát s 5G

Ďalším produktom, ktorý ukázali je MatePad Pro, tablet od Huawei. Má 10,8-palcovú obrazovku s rozlíšením 2560 × 1600 pixelov s 90 % pomerom obrazovky k zariadeniu. Má dieru v displeji so selfie kamerou a taktiež podporuje multitasking v podobe rôznych okien. Tiež je možné ovládať smartfón cez MatePad. Podpora Google aplikácií nebola spomenutá, vychádzame z toho, že ich nebude obsahovať.

Váha tohto zariadenia je 460 gramov, hrúbka je 7,2 mm a má až 4 reproduktory. Taktiež obsahuje najnovší procesor Kirin 990 s 5G modulom. Obrazovka tabletu je pokrytá vláknami skla a tablet príde na trh v 4 farbách.

Má zaujímajú magnetickú klávesnicu, ktorá má 1,3 mm hĺbku stlačenia kláves a tri stupne polohovania. Tablet má podporu pera so 4096 stupňami citlivosti. Cena začína na 549 € a tablet bude dostupný v apríli. 5G verzia bude stáť 749 €. Príslušenstvo ako kryt, klávesnica či pero budú predávané samostatne. Slovenská dostupnosť je otázna.

MatePad Pro od Huawei
Opäť sme videli MatePad Pro od Huawei

Huawei AppGallery ako nová voľba pre zákazníka

Huawei prestavil AppGallery ako alternatívu pre obchod Google Play. Je dostupná pre viac než 170 krajín a snaží sa dodať kvalitné aplikácie pre používateľov. Vylepšená je o rýchle návrhy vo vyhľadávaní, podobne ako nájdete pri vyhľadávaní konkrétnej aplikácie v Google Play.

Vynovené je aj HMS Core – vývojárske jadro pre tvorcov aplikácií umožňujúce napríklad pripojenie kamery na aplikáciu. Prinášajú aj sadu aplikácií, exkluzívne v spolupráci s Cewe zariadeniami na bezproblémové zdieľanie a tlač fotiek. Predstavené boli aj ich vlastné mapy, ochrana pri skenovaní QR kódov, strojové učenie a pokročilá ochrana aplikácií a osobných údajov. Táto časť bola zakončená pozvaním vývojárov do ich Huawei ekosystému, s možnosťou získať až 1 miliardu dolárov v programe Vychádzajúca hviezda.

 

 

24.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+