MojAndroid

Spoločnosť Huawei na seba upozornila aj na veľtrhu IFA 2019. Predstavila čipset Kirin 990 spoločne s jeho 5G verziou. Budúce srdce vlajkových lodi čínskeho výrobcu ukazuje ďalší vývoj v oblasti mobilnej umelej inteligencie. Už o pár dní môžme očakávať jeho nasadenie v smartfónoch Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro.

Prvý 5G čipset od Huawei

Kirin 990, ktorý bol predstavený spolu s 5G verziou čipsetu Kirin 990 (5G), je navrhnutý tak, aby priniesol nielen zvýšený výkon, ale aj energetickú účinnosť, schopnosti umelej inteligencie a spracovania obrazu. Zároveň je prvým 7nm čipsetom s integrovaným 5G modemom.

Kirin 990 (5G) je prvým 5G čipsetom na svete. S cieľom splniť požiadavky používateľov na vylepšené zážitky v novej ére bol Kirin 990 (5G) od základu inovovaný – a to nielen z hľadiska výkonu a energetickej účinnosti, ale aj umelej inteligencie a pripojenia. Tým posúva možnosti mobilných telefónov na novú úroveň.

Richard Yu, CEO spoločnosti Huawei Consumer Business Group (CBG).

Vďaka najmodernejšiemu 7 nm+ EUV výrobnému procesu Kirin 990 (5G) zaberá menšiu plochu a umožňuje nižšiu spotrebu energie. Okrem toho je vôbec prvým plnofrekvenčným 5G čipsetom, ktorý podporuje ako nadstavené (NSA), tak aj samostatné (SA) architektúry siete.

Nechýba podpora TDD / FDD plnofrekvenčných pásiem, čo mu umožňuje prispôsobiť sa hardvérovým požiadavkám v rôznych sieťových režimoch. Na základe 5G pripojenia, ktoré priniesol už modem Balong 5000, predstavený začiatkom tohto roka, poskytuje Kirin 990 (5G) špičkovú rýchlosť downlinku 2,3 ​​Gbit/s a rýchlosť uplinku 1,25 Gbit/s.

Vylepšený neurónový čip pre umelú inteligenciu

Kirin 990 (5G) je čipset s integrovaným dvojjadrovým neurálnym procesorom postaveným na architektúre Da Vinci, ktorá obsahuje veľké i malé jadrá. Veľké jadrá sa vyznačujú vysokým výkonom a energetickou účinnosťou v náročných výpočtových scenároch. Malá štruktúra jadra, je určená na riešenie nenáročných aplikácií s extrémnou energetickou účinnosťou.

Ďalšie zlepšenie v oblasti výkonu a spotreby energie

Kirin 990 má trojúrovňovú štruktúru energetickej účinnosti, pozostávajúcu z dvoch ultra veľkých jadier, dvoch veľkých jadier a štyroch malých jadier s dominantnou frekvenciou do 2,86 GHz. Zároveň používa 16-jadrový grafický procesor Mali-G76 a novú systémovú inteligentnú vyrovnávaciu pamäť, ktorá môže efektívne znížiť spotrebu energie. Pre herné zážitky čipset podporuje vylepšený Kirin Gaming+ 2.0, ktorý umožňuje ešte lepšiu spoluprácu medzi hardvérovou infraštruktúrou a systémom, čoho výsledkom je plynulý a rýchly herný zážitok.

Ešte lepšie fotografie a video

Huawei integroval do čipovej sady svoj vlastný fotografický procesor piatej generácie. Jeho devízou je zachytenie jasnejších a ostrejších obrázkov v prostredí so slabým svetlom. Čip používa video redukciu šumu s dvoma doménami. Dodatočné spracovanie a vykresľovanie videa v reálnom čase založené na segmentácii AI dokáže upraviť farbu obrazu tak, aby priniesla špičkovú filmovú kvalitu.

Náš tip
Huawei P30 Pro dostáva nové farebné kombinácie, nočný režim pre selfie a EMUI 10

 

7.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+