MojAndroid

Na globálne verzie smartfónu Huawei Mate 20 Lite práve prichádza aktualizácia, ktorá do systému pridá čerstvú porciu aplikácií. Okrem toho je však vylepšenie aj zabezpečenie telefónu. Informáciu na internet zverejnil webový portál Huawei Central.

Používatelia už staršieho modelu Huawei Mate 20 Lite sa môžu tešiť na novú aktualizáciu

Ako možno aj tušíte, je pomerne dôležité držať firmvér svojho smartfónu v aktualizovanom stave. Okrem toho, že vám po aktualizácií hrozí menšie nebezpečenstvo pred napadnutím škodlivým softvérom, taktiež dochádza k optimalizácii používateľského zážitku a občas sa používatelia dočkajú aj nových funkcií.

huawei mate 20 lite
Smartfón na obrázku: Huawei Mate 20 Lite | Foto: Redakcia

Viacerých možno nepoteší správa, že po updatovaní na svojej domovskej obrazovke uvidia odkazy na stiahnutie aplikácií Petal Search, Books, Petal Maps, Game Center, Member Center a Link Now. Sú to ale viac menej služby od Huawei, čo je lepšou správou, akoby to mali byť sponzorované partnerstvá.

huawe imate 20 lite aktualizácia update
Foto: HuaweiCentral.com

Takéto vnucovanie aplikácií koncovým používateľom nemusí každému prísť práve pozitívne. Update ďalej aktualizuje verziu bezpečnostných opráv na úroveň máj 2021. Tá opravuje tri kritické problémy, desať vysoko nebezpečných dier a štyri stredné závažnosti v zabezpečení systému.

Huawei Mate 20 Lite


Zoznam zmien spomína prakticky to isté, čo sme napísali. Ak sa medzi vami nájdu nejakí používatelia smartfónu Huawei Mate 20 Lite, dajte nám nižšie v diskusii pod článkom vedieť, či ste už túto konkrétne aktualizáciu dostali aj vy. Upozornenie o jej dostupnosti by vám mohlo doraziť už čoskoro. Dostupnosť aktualizácie môžete samozrejme skontrolovať aj manuálne v nastaveniach mobilného telefónu.

Konkurencia nespí, aktualizáciami sa však najviac zaoberá samotný Samsung

Pokiaľ ide o konkurenciu v rámci aktualizácií, Samsung je momentálne absolútnou jednotkou na trhu. Nedávno pomocou aktualizácie vylepšil funkčnosť fotoaparátov na smartfónoch Samsung Galaxy A52 a Samsung Galaxy A72.

Asus ROG Phone 3
Smartfón na obrázku: Asus ROG Phone 3 | Foto: Redakcia

Asus ROG Phone 3 ďalej konečne dostal update na Android 11. Spoločnosť HMD Global na záver aktualizovala svoj veľmi lacný model Nokia 1.3 na Android 11 ešte pred termínom oficiálneho uvedenia najčerstvejšieho Androidu 12, ktorý je momentálne v testovacej fáze.

Náš tip
Návod: Ako získať COVID preukaz, nahrať ho do aplikácie GreenPass a zaregistrovať sa do systému eHranica

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+