MojAndroid

Systém Wear OS určený pre smart hodinky nemal v minulosti veľkú podporu vývojárov aplikácií. Od verzie Wear OS 3.0, ktorá priniesla výrazné vylepšenia, sa situácia zmenila. Vývojári pre hodinky s týmto systémom začali konečne vyvíjať kvalitné aplikácie a nielen bežné ciferníky. A to vrátane hier. Spoločnosť Google preto podľa portálu 9to5Google zjednodušila ich vyhľadávanie v obchode Google Play.

Ako vyhľadať hry pre Wear OS v Google Play?

Spoločnosť Google v obchode Google Play uviedla sekciu Iné zariadenia (Other devices), ktorá by ma uľahčiť vyhľadávanie aplikácií pre platformy Wear OS, Android TV a Android Auto. Samozrejme sa vďaka tomu zjednodušuje  aj vyhľadávanie hier pre Wear OS. Ako teda vyhľadať najlepšie hry pre vaše smart hodinky s Wear OS?

  1. Prejdite do informačného kanála hier v obchode Google Play
  2. Kliknite na hornú kartu Iné zariadenia (Other devices), ktorý by sa mal nachádzať za položkami Pre vás (For You) a Rebríčky najlepších (Top Charts). Môže sa však stať, že aplikácia Google Play vo vašom smartfóne ešte nebola aktualizovaná a túto položku nemá.
  3. Následne sa o riadok nižšie objaví ponuka zariadení, kde vyberiete Hodinky (Watch).
  4. V zozname kategórií aplikácií pre Hodinky (Watch) by sa mali objaviť dve herné sekcie: Oddýchnite si s hrami pre hodinky (Relax with games for your watch: Forget the time) a Náročné hry na cestách (Challenging games on the go: Win on your watch)..
  5. Obidve sekcie by vám mali ponúknuť minimálne dve desiatky herných titulov, ktoré si môžete stiahnuť do smart hodiniek s Wear OS.

Konkrétne hry môžete nájsť aj pomocou klasického vyhľadávania, keď použijete filter Vaše zariadenia (Your devices) a vyberiete smart hodinky. Hranie hier na malom okrúhlom displeji samozrejme nebude ideálne, ale ako núdzové riešenie môže pobaviť.

Náš tip
Sleduje vašu polohu, kliká na reklamy a kradne dáta. Androidom sa šíri nebezpečný malvér Goldson
20.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+