MojAndroid

Systém Wear OS 3.0 bol predstavený už v auguste, ale dodnes ho využívajú len smart hodinky Samsung Galaxy Watch4. Samsung navyše systému pridal aj prvky nadstavby One UI. Ako by mal vyzerať čistý Wear OS 3.0 pre ostatných výrobcov, teraz ukázal portál AndroidPolice.

Čistý Wear OS 3.0 prinesie pár nových funkcií a mierne zmeny v dizajne

Existujúce smart hodinky od spoločností ako Fossil a TicWatch dostanú aktualizáciu na Wear OS 3.0 až niekedy v budúcom roku, ale spoločnosť Google už dnes odhalila, ako bude systém na nich vyzerať. Leakster Mishaal Rahman ukázal na sociálne sieti Twitter obrázky z emulátora pre Wear OS 3.0, ktorý bol len nedávno vydaný pre vývojárov aplikácií.

Je na nich vidieť napríklad aktívna skratka na otváranie ovládacích prvkov médií, ktorá je priamo spárovaná s aplikáciou YouTube Music. Okrem vizuálnych zmien je tu vidieť aj niekoľko nových funkcií. Príkladom je možnosť „Zdravotné služby“ v nastaveniach, ktorá však momentálne okrem prijímania základných informácií o výške a hmotnosti používateľa nerobí nič navyše.

Žiadna zo zmien, ktoré sú tu zobrazené, síce radikálne nezmení spôsob, akým v súčasnosti smart hodinky používate, ale aspoň ho trochu zmodernizuje. Napríklad prepínače majú teraz nový prechod, ktorý pomáha zvýrazniť aktívne možnosti v ponuke nastavení. Tlačidlá a ikony v tvare piluliek odkazujú na dizajn nového systému Android 12 pre smartfóny. Vizuálne sa zmenil aj zoznam nedávno spustených aplikácií.

Náš tip
OPPO MariSilicon X je 6 nm NPU procesor s podporou AI na spracovanie obrazu
16.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+