MojAndroid

Spoločnosť Google počas v čase Veľkej noci štedro potešila niektorých používateľov smartfónov Google Pixel, ktorým cez Google Pay poslala tisíce dolárov. Bohužiaľ nešlo o úmysel, ale omyl. A podľa portálu GSMArena už väčšinu svojich peňazí aj získala späť.

Omyl Google vo väčšine prípadov napravi

Na sociálnej sieti Reddit sa v posledných dňoch objavili príspevky niekoľkých používateľov smartfónov Pixel, ktorí informovali o neobvyklých platobných transakciách na svojich účtoch. Spoločnosť Google im v rámci týchto transakcií poslala peniaze v celkovej výške až 1 000 dolárov. Peniaze im prišli  prostredníctvom platobnej služby Google Pay.

Podľa novinára Mishaal Rahman súviseli transakcie peňazí s interným testovaním funkcie pre prevod peňazí. Podľa oznámenia však mali byť peniaze zaslané iba vývojárom Googlu, ktorí testujú tento softvér. Tieto platby sa ukázali byť odmenou za interné testovanie, v rámci ktorého zamestnanci spoločnosti testujú nové funkcie alebo služby pred tým, než budú začlenené do verejnej prevádzky.

Spoločnosť Google okamžite zareagovala a ospravedlnila sa všetkým dotknutým používateľom za nechcené platby. Používatelia neskôr dostali e-mail od tímu Google Pay, ktorý sa ospravedlnil za chybu a vysvetlil, že problém bol už vyriešený a kredit by už mal byť automaticky vrátený Googlu. V prípade niektorých používateľov však Google chybu nevyriešil, a tak im štedro umožnil, aby si peniaze nechali.

Náš tip
WhatsApp: Funkcia pripojenia druhého smartfónu k používateľskému účtu je konečne tu

12.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+