MojAndroid

Spolu s vlajkovými loďami série P40 predstavil Huawei aj novú verziu svojej nadstavby EMUI 10.1, nazývanú aj Magic UI 3.1. Prvé smartfóny s novým systémom boli práve spomínané vlajkové lode série P40, ktoré s ním prišli prakticky od začiatku. Teraz prišli na rad aj staršie vlajkové lode, ako napríklad spomínané zariadenia Honor 20 a Honor 20 Pro, ktoré dostávajú Magic UI 3.1.

Honor 20 Pro
Honor 20 Pro

Čo prináša Magic UI 3.1/EMUI 10.1 pre Honor 20 a Honor 20 Pro?

Táto aktualizácia môže pôsobiť ako bezvýznamná, nakoľko zariadenia Honor 20 prišli s EMUI 10 alebo Magic UI 3.0. Opak je však pravdou a aktualizácia prináša mnoho noviniek. Medzi ne patrí nový asistent od Huaweiu, nazývaný Celia, nové animácie pre odomykanie snímačom odtlačkov prstov v displeji, aplikáciu MeeTime pre videohovory, podporu viacerých obrazoviek (lepšia podpora ovládania mobilu priamo z PC) a zdieľanú galériu medzi jednotlivými zariadeniami.

Honor 20 a Honor 20 Pro dostávajú Magic UI 3.1
Honor 20 a Honor 20 Pro dostávajú Magic UI 3.1

Snímok máme k dispozícii len v nemeckom jazyku, nakoľko sa na Slovensku zatiaľ neobjavili správy o aktualizácii. Okrem vyššie spomínaných noviniek, vieme z neho vyčítať, že má veľkosť 4,63 GB, čo je celkom dosť na aktualizáciu mobilnej nadstavby. XDA spomína, že kým niektorí používatelia boli schopní získať aktualizáciu cez aplikáciu Podpory, iným sa upozornenie na aktualizáciu ešte nezobrazilo. Zrejme je vypúšťaná postupne a v najbližších dňoch (týždeň alebo dva), by mala dôjsť aj na zariadenia v našom kraji.

Nemusíte čakať na upozornenie, aby sa vám zobrazilo automaticky, môžete vyhľadať aktualizácie aj manuálne. Stačí zájsť do Nastavení, nájsť položku Systémové aktualizácie, Aktualizácia softvéru a kliknúť na Skontrolovať aktualizácie. Ak vám mobil zahlási, že máte najnovšiu verziu softvéru, to znamená, že aktualizácia ešte nie je pripravená na váš smartfón v tomto regióne.

Náš tip
Honor 10 a Honor View 10 dostáva aktualizáciu na EMUI 10
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+