MojAndroid

Na tohtoročnom veľtrhu CES technologický gigant Google odhalil svoju najnovšiu funkciu Watch Unlock. Tento nový doplnok ponúka používateľom alternatívnu metódu odomknutia ich zariadení nad rámec bežného skenera odtlačkov prstov alebo rozpoznávania tváre. O správe informuje SamMobile.

Watch Unlock ťaží z existujúceho Active Unlock API integrovaného do Androidu 13, čo podčiarkuje záväzok spoločnosti Google vylepšovať používateľskú skúsenosť prostredníctvom bezproblémového a bezpečného prístupu k zariadeniu. Odborníci z odvetvia špekulujú, že vydanie tejto funkcie by mohlo byť bezprostredné vďaka významnému zisteniu AssembleDebug, ktorý objavil inštruktážne video v ponuke nastavení hodiniek Pixel.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Mechanika Watch Unlock je zaujímavá. V situáciách, keď nie je možné rozpoznávanie odtlačkov prstov a tváre – či už kvôli mokrým alebo špinavým prstom, nefunkčnému odomykaniu tvárou alebo jeho deaktivácii – funkcia vyzve telefón, aby vyhľadal zariadenia Wear OS v okolí a získal povolenie na odomknutie. Jednoduchým klepnutím na upozornenie alebo potiahnutím prstom nahor po uzamknutej obrazovke získate okamžitý prístup za predpokladu, že hodinky nosíte a nachádzajú sa v blízkosti telefónu.

Na čo toľko Google čaká?

Existuje veľa nejasností, napríklad nevieme prečo sa spoločnosť tak výraznejšie oneskorila so zavádzaním  novinky do svojich zariadení. Vzhľadom na jeho kompatibilitu s API založeným na Androide 13 odborníci z odvetvia predpokladajú, že vylepšenia si mohli vyžiadať oneskorenie, aj najmä blízkemu príchodu Androidu 14. Prípadne Google čaká na predstavenie novej funkcionality popri sérii Pixel 8 a Pixel Watch 2.

Takáto funkcia pri smart hodinkách nie je vôbec novinkou. Už nejaký čas si ju môžu užívať napríklad aj majitelia Apple Watch. Na túto funkciu pre WearOS čakajú aj majitelia smart hodiniek od Samsungu, ktorých tento posun taktiež veľmi potešil. A čo vy, využili by ste takúto funkciu alebo vám príde zbytočná? Nám sa funkcia veľmi pozdáva a netrpezlivo čakáme na jej spustenie.

Náš tip
Slováci radi platia bezhotovostne. Ide to aj mobilom a hodinkami
21.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+