MojAndroid

Google Pixel Watch prvej generácie svojimi vlastnosťami veľmi nepresvedčili. Ich nástupca, Pixel Watch 2, prinesú viacero vylepšení, na ktoré zrejme viacerí čakali. Portál Android Authority zverejnil ďalšie informácie.

Pixel Watch 2 prinesú očakávané vylepšenia

Srdcom nových inteligentných hodiniek bude Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1, ktorý nahradí starý Exynos 9110. Vyššia je samotná taktovacia frekvencia a počet jadier – nárast z 2x 1,15 GHz na 4x 1,7 GHz. Grafický akcelerátor taktiež prešiel zlepšením. Na čipe sa nachádza Adreno 702. Pokiaľ ide o čip, tak jeho najvýraznejším pokrokom je jeho energetická náročnosť. Predsa len je Exynos 9110 čipom z roku 2018. Snapdragon W5 Gen 1 využíva modernú 4 nm výrobnú technológiu. Zároveň podporuje nízkoenergetické režimy na ďalšiu úsporu energie.

Google Pixel Watch | Zdroj: GSMArena.com

Ďalším prídavkom bude podpora UWB (ultra-wideband). Momentálne nie je známe, kde by sa táto vymoženosť využila, no Google plánuje lepšiu implementáciu siete Find My Device a zrejme napomôže v prípade stratenia hodiniek. Fungovať môže aj na odomknutie automobilu pomocou digitálneho kľúča. Túto technológiu už podporujú aj automobilky BMW, Honda, Volkswagen či Hyundai, avšak väčšina smartfónov možnosť odomykania auta nepodporuje.

Veľkým problémom predošlej generácie bola aj výdrž batérie. Okrem nasadenia efektívnejšieho čipu sa Google rozhodol aj pre vstavanie väčšieho akumulátora s kapacitou 306 mAh. Predchodca mal 294 mAh, čo zas nie je až taký rozdiel. Displej bol ďalšou kritizovanou súčasťou. V okolí mal až príliš veľké čierne okraje. Samotný OLED panel mal 1,2-palcovú uhlopriečku s rozlíšením 384 x 384 pixelov. O výrobu sa starala spoločnosť BOE a po novom to bude juhokórejský gigant Samsung.

Google Pixel Watch
Google Pixel Watch | Zdroj: notebookcheck.net

Operačným systémom bude platforma Wear OS 4 postavená na systéme Android 13. Viac informácií ohľadom tohto softvéru nájdete v našom samostatnom článku. Aktualizácie budú prebiehať na pozadí bez toho, aby si to používateľ musel všímať. Viditeľným momentom počas inštalácie nového firmvéru bude iba reštart zariadenia. Klasický variant Pixel Watch 2 má kódové označenie “Eos” a LTE verzia zas “Aurora”. Vieme, že model príde v troch rozličných prevedeniach.

V tomto čase nemáme žiadne informácie ohľadom vzhľadu pripravovaných inteligentných hodiniek, no očakávame, že ich dizajn bude korešpondovať s jazykom Material Design, ktorý Google doteraz využíva. Stránka Android Authority však nedávno zverejnila ciferníky, ktoré búdu zatiaľ nepredstavené hodinky využívať. Konkurenciou pre pripravované hodinky od Google budú napríklad modely zo série Samsung Galaxy Watch6, Huawei Watch 4 Pro či rozličné modely od značky Garmin.

Náš tip
TIP na aplikáciu: Premeňte svoj výrez selfie fotoaparátu na užitočnú skratku

8.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+