MojAndroid

Wear OS 4 je najnovším operačným systémom pre smart hodinky. Ide o nástupcu platformy Wear OS 3, ktorá bola veľmi úspešnou najmä kvôli spolupráci spoločností Google a Samsung z roku 2021. Aktualizácia podľa webu Android Authority prinesie na podporované zariadenia tieto novinky.

Wear OS 4 prinesie viaceré funkčné vylepšenia

Operačný systém pre nositeľnú elektroniku, Wear OS 4, debutoval na sérii inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch6, ktorá bola predstavená 26. júla. Na ďalšie podporované modely by sa mala aktualizácia dostať počiatkom 11. augusta. Počas jesene platforma poputuje napríklad na známe Google Pixel Watch.

Samsung Galaxy Watch6
Samsung Galaxy Watch6

Aktuálne je príležitosť vyskúšať najnovšiu platformu iba s nadstavbou od Samsungu, One UI 5 Watch. Najvýznamnejšou zmenou by mala byť možnosť vytvorenia zálohy a jej následného obnovenia. Používatelia tak konečne pri zmene telefónu už nebudú musieť úplne resetovať hodinky do továrenských nastavení. Aktualizácia pridá aj podporu pre ďalšie aplikácie, ako Gmail či Google Kalendár.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro

Zlepšená bude aj integrácia Google Home pre lepšiu správu inteligentnej domácnosti a sledovania notifikácií z nej. Ovládanie prepojenej domácej elektroniky bude taktiež jednoduchšie. Používatelia chatovacej aplikácie WhatsApp budú mať taktiež radosť, pretože aplikácia prichádza aj do smart hodiniek. Povolí napríklad zodvihnúť prichádzajúce hovory priamo zo zápästia. Ďalšie populárne aplikácie ako Spotify budú na novej platforme fungovať ešte lepšie. Zrenovované ciferníky budú môcť ich vývojári naprogramovať tak, aby spotrebovali z batérie menej energie.

Samsung Galaxy Watch4
Samsung Galaxy Watch4

Pokiaľ ide o podporované modely, ktoré môžu očakávať príchod aktualizácie, tak Samsung by mal najnovšiu verziu systému vydať pre modely Galaxy Watch5Galaxy Watch4 už v nasledujúcich týždňoch alebo mesiacoch. V priebehu októbra by sme sa mohli dočkať predstavenia Google Pixel Watch 2, ktoré samozrejme ponúknu Wear OS 4 hneď zo začiatku. Vzhľadom na to, že aktualizácie na Wear OS 3 boli veľmi oneskorené, je dosť náročné predpovedať, ako vydanie ďalšej iterácie systému zvládnu ostatné značky.

Náš tip
TIP na aplikáciu: Premeňte svoj výrez selfie fotoaparátu na užitočnú skratku

8.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+