MojAndroid

Najpopulárnejšia hudobná streamovacia služba na svete zvyšuje cenu svojho predplatného. Len nedávno sme informovali o tom, že zvýšenie sa týka USA, no Slovensko nezostalo výnimkou. Ceny predplatného Spotify sa už zvýšili aj u nás a stará cena neplatí.

Na Slovensku máme k dispozícii z troch variantov predplatného. Plán s názvom Individual platí pre jednu osobu, Duo pre dve osoby a Family pre 6 osôb. Cena rodinného predplatného zostala nateraz nezmenená, 10,99 € mesačne. Avšak prvé dva plány zdraželi.

Individuálny plán teraz stojí 6,49 € mesačne, cena sa zvýšila z pôvodných 5,99 €. Za Duo zaplatíte 8.99 € mesačne, pôvodná cena bola 7,99 €. Suma predplatného sa teda zvýšila o 50 centov, respektíve o jedno euro.

spotify zvysenie ceny
Aktuálna cena predplatného | Zdroj: Spotify

Pre tých, ktorí nechcú platiť, Spotify stále ponúka aj bezplatnú verziu s reklamami, obmedzeným počtom preskočení skladieb a bez možnosti ich sťahovania a počúvania offline.

Predplatiteľom, ktorých sa zmena týka, služba už rozposiela e-maily. Jeden taký už dostal aj čitateľ Ladislav, ktorý sa oň s nami podelil. Predpláca si Premium Duo a predplatné sa mu zvýšilo zo 7,99 € na 8,99 € mesačne.

zvysenie predplatneho spotify
Takto Spotify informuje predplatiteľov | Zdroj: Čitateľ Ladislav

Spotify na svojich stránkach uvádza zoznam krajín, ktorých sa týka zvyšovanie cien. Okrem Slovenska tu nájdeme napríklad Rakúsko, Chorvátsko, Fínsko, Francúzsko a ďalšie európske krajiny. Česká republika, Poľsko či Maďarsko v zozname nie sú, takže ceny sa tam zatiaľ nezvyšujú.

Náš tip
Spotify pridáva nový plán predplatného. Na koho je zameraný?
25.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+