MojAndroid

Najpopulárnejšia hudobná streamovacia služba na svete zvyšuje cenu svojho predplatného. Len nedávno sme informovali o tom, že zvýšenie sa týka USA, no Slovensko nezostalo výnimkou. Ceny predplatného Spotify sa už zvýšili aj u nás a stará cena neplatí.

Na Slovensku máme k dispozícii z troch variantov predplatného. Plán s názvom Individual platí pre jednu osobu, Duo pre dve osoby a Family pre 6 osôb. Cena rodinného predplatného zostala nateraz nezmenená, 10,99 € mesačne. Avšak prvé dva plány zdraželi.

Individuálny plán teraz stojí 6,49 € mesačne, cena sa zvýšila z pôvodných 5,99 €. Za Duo zaplatíte 8.99 € mesačne, pôvodná cena bola 7,99 €. Suma predplatného sa teda zvýšila o 50 centov, respektíve o jedno euro.

spotify zvysenie ceny
Aktuálna cena predplatného | Zdroj: Spotify

Pre tých, ktorí nechcú platiť, Spotify stále ponúka aj bezplatnú verziu s reklamami, obmedzeným počtom preskočení skladieb a bez možnosti ich sťahovania a počúvania offline.

Predplatiteľom, ktorých sa zmena týka, služba už rozposiela e-maily. Jeden taký už dostal aj čitateľ Ladislav, ktorý sa oň s nami podelil. Predpláca si Premium Duo a predplatné sa mu zvýšilo zo 7,99 € na 8,99 € mesačne.

zvysenie predplatneho spotify
Takto Spotify informuje predplatiteľov | Zdroj: Čitateľ Ladislav

Spotify na svojich stránkach uvádza zoznam krajín, ktorých sa týka zvyšovanie cien. Okrem Slovenska tu nájdeme napríklad Rakúsko, Chorvátsko, Fínsko, Francúzsko a ďalšie európske krajiny. Česká republika, Poľsko či Maďarsko v zozname nie sú, takže ceny sa tam zatiaľ nezvyšujú.

Náš tip
Spotify pridáva nový plán predplatného. Na koho je zameraný?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+