MojAndroid

Americká spoločnosť predstavila nové bezdrôtové slúchadlá Goole Pixel Buds A-Series, ktoré majú byť lacnejšou alternatívou ku klasickým Pixel Buds. Téme sa venoval portál GSMArena.

Pixel Buds A-Series s dobrou výdržou batérie

Nové slúchadlá prichádzajú s certifikáciou IPx4, ktorá zabezpečí zvýšenú odolnosť voči dažďu a potu. Výrobca udáva 5-hodinovú výdrž batérie pri počúvaní hudby, 2,5 hodiny telefonovania. S nabíjacím puzdrom sa výdrž predĺži na celkových 24 hodín počúvania hudby a 12 hodín telefonovania.

Google Pixel Buds A-Series
Foto: Google.com

Chýbať nesmie ani rýchle nabíjanie. Za 15 minút v puzdre získate 3 hodiny počúvania hudby. Pre prepojenie so smartfónom slúži technológia Bluetooth 5.0 a slúchadlá disponujú tzv. rýchlym párovaním.

Google Pixel Buds A-Series
Foto: Google.com

Vo vnútri každého slúchadla sa nachádza 12 mm reproduktor a obávať sa nemusíte ani o prípadný podtlak. Priestorový prieduch na reguláciu tlaku zabezpečí, že si budete môcť svoju hudbu vždy vychutnať naplno. Aktívne potlačenie hluku slúchadlám chýba.

Pixel Buds A-Series bez aktívneho potlačenia hluku

To pasívne by však mohlo byť celkom účinné, a to vzhľadom na konštrukciu slúchadiel. Podobné pasívne potlačenie hluku majú napríklad obľúbené slúchadlá Samsung Galaxy Buds+. Prítomná je aj funkcia adaptívneho zvuku, ktorá zabezpečí automatické zvýšenie hlasitosti v prípade hlučného prostredia.

Samsung Galaxy Buds+
Samsung Galaxy Buds+ | Foto: Redakcia


Každé slúchadlo obsahuje dotykovú plochu, pomocou ktorej je možné ovládať základné funkcie. Napríklad pozastaviť prehrávanú hudbu, preskočiť na ďalšiu skladbu alebo zdvihnúť prichádzajúci hovor. Proximity senzor zase zabezpečí, že po vytiahnutí slúchadiel z uší sa prehrávaná hudba automaticky pozastaví.

Cena a dostupnosť

Slúchadlá Pixel Buds A-Series prichádzajú v dvoch farbách – Clearly White (biela) a Dark Olive (šedo-zelená). Objednať ich je možné už teraz v Google obchode, ktorý bohužiaľ stále nie je dostupný na Slovensku. Európska cena je 99 €.

Náš tip
AnTuTu: Toto sú najvýkonnejšie smartfóny súčasnosti

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+