MojAndroid

Decembrová aktualizácia mala vylepšiť zhruba 100 problémov, ktoré trápili najmä zariadenia radu Pixel 6, avšak jeden závažný problém sa vynoril práve po nej. Niektorí používatelia na internete hlásia, že majú problém s pripojením do mobilnej siete práve po spomínanej decembrovej aktualizácii. Správu priniesol portál Gizchina.

Google Pixel 6 v problémoch aj po decembrovej aktualizácii

Používatelia naprieč Európou hlásia stratu mobilného signálu, týkajúcej sa decembrovej aktualizácie. To znamená, že používatelia sa nemôžu pripojiť na internet cez SIM kartu, ale ani prijímať či vykonávať hovory.

Recenzia Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Google už chybu potvrdil a vyšetruje ju. Avšak Google zatiaľ odmietol akceptovať fakt, že tento stav vznikol kvôli, resp. po decembrovej aktualizácii. Od vydania Pixelov 6 však trápilo majiteľov týchto telefónov už veľké množstvo problémov – so selfie snímačom, s nabíjaním, s odltačkom prstov, so sensormi a tak podobne.

Očakávame, že Google na chybe zapracuje a vyjadrí sa už čoskoro. Je možné, že náprava príde o mesiac s januárovou aktualizáciou, prípadne neskôr. Avšak tí, ktorí si nestiahli decembrovú aktualizáciu, by mali ešte počkať. Bolo by nezodpovedné riskovať výrazný problém, ktorý pripraví zariadenie o esenciálnu funkciu. Následne čakať mesiac alebo aj viac na novú aktualizáciu, ktorá by ho opravila.

Opravené problémy

Aby sme Google a jeho radu Pixelov 6 stále len nehanili, ponúkame aj zoznam predošlých problémov, ktoré boli opravené. Google v decembrovej aktualizácii opravil:

  • Problémy s pomalým snímačom odtlačkov prstov
  • Problémy s blikajúcim displejom
  • Vylepšil príjem signálu
  • Náhodné pády UI
  • Vylepšenia spotreby batérie
  • Vylepšenia snímačov fotoaparátov
  • Mnohé drobné úpravy stability a vzhľadu

 

 

 

19.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+