MojAndroid

Séria Google Pixel 6 trpela pri vydaní väčším množstvom problémov, za ktoré bola aj riadne kritizovaná. Mala problémy s displejom, so snímačom odtlačkov prstov, s náhodným vyvolávaním a podobne. Google sľuboval opravy na december a tie práve dorazili. Správu prináša portál Android Police.

Google vydal veľkú aktualizáciu pre rad Pixel 6

Okrem samozrejmých decembrových záplat prináša aj viac než 100 opráv. Zoznam je to skutočne dlhý a Google v ňom číselne oddeľuje zariadenia, ktorého sa dané opravy týkajú. Niektoré sú aplikovateľné pre všetky zariadenia, ktoré túto aktualizáciu dostali (Pixel 3 a novšie).

Konkrétne pre Pixel 6 Google opravil náhodné vyvolávanie kontaktom cez Asistenta, zamŕzanie UI, rôzne úpravy audia, vrátane opráv známej funkcie detegujúcej práve prehrávanú skladbu Now Playing. Vylepšenia sa dotkli aj batérie, jej nabíjania a zobrazovania stavu.

Google Pixel 6
Opráv sa dočkala aj funkcia Now Playing (Čo to hrá) | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Google vylepšil aj stabilitu a výkon snímača odtlačkov prstov, čo je druhý veľký problém, ktorý bol Pixelu 6 vyčítaný. Zlepšilo sa aj audio cez Bluetooth, optimalizovaný bol aj výkon a konzistencia fotoaparátov. Vylepšení sa dočkali aj rôzne senzory.

Novinkou je aj dynamická téma Material You pre bootovaciu obrazovku – zobrazuje sa pri zapínaní mobilu, kedy vám tam “tancuje” Google logo. Po novom bude zhodná s farbami systému.

Displej by už tie nemal spôsobovať toľko problémov – bolo odstránené blikanie počas menenia jasu, opráv sa dočkal aj displej – už by sa nemal zasekávať na vyššej obnovovacej frekvencii, keď to nie je potrebné. Rovnako tak boli opravené aj chyby, ktoré neumožňovali Always-On displeju sa zapnúť.

To samozrejme nie je všetko a nechceli sme vás unudiť celým zoznamom zmien. Avšak, ak ste majiteľom Pixelu a chcete vedieť, čo ešte Google opravil, určite si pozrite celý zoznam zmien.

Náš tip
Na Pixeloch 6 sa vyskytli ďalšie problémy

7.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+