MojAndroid

Séria Pixel 6 má veľa problémov už prakticky od prvého dňa, kedy prví majitelia dostali svoje zariadenia. Písali sme o zelených displejoch, mobiloch náhodne volajúcich ľuďom, blikajúcich displejoch, divných dierach a pod. Spomínali sme medzi nimi aj problémy so snímačom odtlačkov prstov, ale na to má Google iný názor. Správu priniesol portál GSMArena.

Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Predchádzajúce časti článku:

Google to vysvetľuje takto

“Snímače odtlačkov na Pixeloch 6 využívajú pokročilé bezpečnostné algoritmy. V niektorých prípadoch môžu tieto dodatočné procesy ochrany overovať odtlačok dlhšie alebo budú vyžadovať priamy kontakt so senzorom.”

Pixel 6 a problémové snímače

Ľudia sa sťažovali najmä na to, že snímače sú pomalé alebo necitlivé. Tweet vyššie obsahuje aj odkaz na stránku podpory Google, ktorá vám poskytne rady pre používanie snímača čo najlepším spôsobom.

Zelený nádych displeja Pixel 6
Po vadných displejoch sa používatelia sťažujú aj na pomalé snímače odtlačkov | Zdroj: GSMArena.com

Spomínané snímače boli v médiách aj preto, že robia výmenu displeja náročnou, vzhľadom na to, že snímače odtlačkov prstov sú nenahraditeľné. Sú prepojené s matičnou doskou a telefón ich po oprave skontroluje či sú zhodné.

Sériu Google Pixel 6 trápi viacero problémov

9.11.2021

Smartfóny Pixel od Googlu stále trpia hardvérovými alebo softvérovými problémami. Nedávno sme písali o tom, že Pixel 6 trpí viacerými problémemi, niektoré z nich spôsobené chybným hardvérom. Týka sa to oboch modelov Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Najnovším problémom je náhodné vyvolávanie ľuďom. Správu prináša portál XDA.

Pixel 5
Pixel 5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pixely náhodne vyvolávajú ľuďom

Aj v tichých miestnostiach totiž Pixely z ničoho nič rozsvietia displej a zavolajú náhodne vybranému človeku. Používatelia ich hlásia na Reddite, konkrétne na kanáli Google Pixel. Niektorí používatelia dokonca zažili tento problém na starších zariadeniach ako napríklad Pixel 3a alebo Pixel 4a.

Pár používateľov bolo všímavých a zašli v Google Asistentovi do histórie a objavili tam príkazy na vytočenie čísla. Jednoduchá náprava bola pre niektorých ľudí vypnúť “Ok Google” príkaz. Ak sa vám to náhodou niekedy stane na Pixeli, môžte zatiaľ vyskúšať práve to. Nevieme však, kedy Google opraví spomínaný problém.

Pixel 6 má problém so snímačom odtlačkov prstov

Niektorí používatelia hlásia aj miznúcu ikonu snímača odtlačkov prstov, najmä pri zapnutom Always-on displeji. Ak zapnú displej, ikonka sa objaví.

Ukázalo sa, že problém leží hlbšie, než sa zdá. Téma na Reddite s názvom “AOD ikona snímača odtlačkov prstov zmizla kvôli “Škála trvania animácií” všetko vysvetľuje. Čiže ak sa budete hrať so spomínaným nastavením, môžete si poškodiť animáciu pri odomykaní.

Spomínanú Škálu trvania animácií nájdete vo Vývojárskych nastaveniach, možnosti, ktorá je v základe skrytá. Nastavenie na základnú hodnotu 1x opraví túto animáciu. Tí, ktorí si Vývojárske nastavenia neaktivovali, tých sa spomínaný problém týkať nebude. Celkovo, hranie sa s podobnými nastaveniami môže viesť k nestabilite systému a podobným problémom.

Séria Pixel 6 od Googlu má problémy s displejom

2.11.2021

Séria Pixel 6 vyšla len pred pár týždňami. Prví majitelia už dostali svoje smartfóny a prakticky okamžite začali zaplavovať internet problémami. Týkajú sa hlavne displeja – zelený nádych, druhý otvor, blikanie. Google o problémoch vie a pracuje na ich odstránení. Správu priniesol portál GSMArena.

Pixel 4a displej
Google Pixel 4a | Zdroj: Zdenka Smalecová

Pixel 6 a jeho problémy s displejom

Už po predstavení som ja osobne premýšľal nad tým, či to pôjde tento rok bez hardvérových problémov. Odpoveď prišla rýchlo – nepôjde. Rok čo rok píšeme o tom, že mobily z radu Pixel od Googlu majú hardvérové problémy – niektoré vyrieši Google výmenou, iné softvérom (aktualizáciou). Situácia sa tento rok opakuje.

Najčastejším je zrejme softvérová chyba, ktorá spôsobuje blikanie displeja. Google o nej vie a popisuje ju v zmysle, že vzniká vtedy, ak stlačíte zapínacie tlačidlo len mierne. To znamená nedostatočne silno na to, aby sa zariadenie zaplo. Dodáva, že to nie je hardvérová chyba a že v decembrovej aktualizácii ju opraví.

Ďalší problém sa týkal aj predchádzajúcich dvoch generácií Pixelov – zelený nádych obrazovky. Je to typický problém OLED panelov, ktorý zažili aj modely iných výrobcov. Toto je hardvérová chyba a v takomto prípade je odporúčané zariadenie reklamovať.

Zelený nádych displeja Pixel 6
Zelený nádych displeja Pixel 6 | Zdroj: GSMArena.com

Najdivnejšia vec sa stala prinajmenšom jednému majiteľovi Pixel 6 Pro. Objavila sa mu totiž dodatočná diera v displeji umiestnená len trochu nižšie, než tá so selfie snímačom. Majiteľ hovorí, že to vyzerá skôr na dieru, než len na pár mŕtvych pixelov. Jeho príbeh sa však skončil šťastne – obchod mu zariadenie vymenil.

Tieto správy by nechcel vidieť žiaden majiteľ alebo potencionálny záujemca o smartfón. Určite by takáto situácia nepotešila nikoho, ak by na svojom 600 alebo 900 € zariadení objavil podobný problém.

Náš tip
Takto dostanete funkciu Magic Eraser aj na staršie Pixely

10.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+