MojAndroid

Tentokrát sériu Pixel, konkrétne najnovší model Pixel 5, trápi medzera medzi displejom a rámom telefónu. Z hľadiska odolnosti to nie je práve najlepší pohľad, hlavne ak ste za takýto smartfón zaplatili takmer 800 €. Navyše, Pixel 5 má byť vodoodolný a takáto medzera mu v tom zjavne nepomáha.

Problémy sprevádzajú sériu Pixel už od jej začiatkov. Každý nový prírastok do série obsahuje nejakú chybnú časť, o ktorej vás informujeme. Je to o to smutné, že ide o zariadenia od samotného Google, ktoré by mali byť doslova ukážkové pre Android.

Nových majiteľov Pixelu 5 trápi medzera medzi obrazovkou a rámom

V týchto dňoch prichádzajú majiteľom Pixel 5 ich prvé kusy a niektorí z nich nie sú nadšení. V miestach okolo predného fotoaparátu totiž nachádzajú medzeru medzi hliníkovým rámom a displejom. Majitelia sa obávajú, že kvôli tejto medzere prišli o prachuodolnosť a vodoodolnosť, spomína PocketNow.

Podobný problém má aj známa stránka Android Police, ktorým dorazil smartfón na recenziu s podobnou vadou. Oni hlásia, že u nich je táto vada menšia a nevyzerá, že by sa časom zväčšovala. Väčšina používateľov s týmto problémom sa ozvalo priamo Googlu alebo na XDA fóre. Podľa obrázkov je vidieť, že medzera sa môže vyskytovať na rôznych častiach konštrukcie a v rôznej veľkosti.

Pixel 5 a jeho medzera v ráme
Pixel 5 a jeho medzera v ráme

“Potvrdzujeme, že aj náš recenzovaný model Pixel 5 má túto vadu, avšak menšiu, než väčšina iných modelov. Väčšina hlásení sa týka oblasti okolo selfie snímača, hlavne povrchu konštrukcie. Taktiež sa medzera môže objaviť naľavo, pri SIM vstupe alebo na iných miestach. Väčšina problémov sa týka “Len čiernej” farby, avšak táto vada postihuje aj Šalviovo zelenú verziu.”

Len čas ukáže, či táto medzera negatívne vplýva aj na vodoodolnosť. Minimálne na ňu nie je pekný pohľad a o to viac, že sa bavíme o zariadení, ktoré stojí takmer 800 €. Našťastie to však nevyzerá na vadu, ktorá by sa časom zhoršovala. Snáď neovplyvnila ani tú spomínanú vodoodolnosť.

20.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+