MojAndroid

Pixel 4a asi nie je potrebné predstavovať. Pixely sa zameriavajú hlavne na kvalitu fotoaparátov a Google je známy svojim magickým softvérovým spracovaním fotiek. Okrem fotoaparátu tento model zaujme aj svojou veľkosťou, ako jeden z mála má uhlopriečku displeja menšiu ako 6 palcov.

Najlepší hardvér na trhu nečakajte, tým softvérová spoločnosť Google známa nie je. No prítomnosť niektorých “zastaralých” technológií stále poteší, ako napríklad 3,5 mm jack, rýchly a spoľahlivý snímač odtlačkov prstov na zadnej strane zariadenia alebo plastová konštrukcia menej náchylná na rozbitie.

Toto bola moja prvá reálna skúsenosť s Pixel zariadením a očakávania som mala veľké. Splnil však tohtoročný model strednej triedy od Google tieto očakávania?


Pixel 4a displej

Parametre:

Časti recenzie:

Balenie: Základ a nič viac
Konštrukcia: Šmykľavý plast
Displej: Naozaj je to OLED panel?
Odomykanie: Starý dobrý a spoľahlivý skener otlačkov
Výkon a pamäť: Not great, not terrible
Systém: Čistý Android konečne stojí za to
Konektivita: Nič nechýba
Multimédiá: Základ od Googlu
Fotoaparát: Čakala som viac
Batéria: Čísla nie sú všetko
Konkurencia
Záverečné hodnotenie

Balenie: Základ a nič viac

Na malý mobil stačí malá krabica, šetríme životné prostredie predsa. Vo vnútri nájdete okrem zariadenia aj používateľskú príručku, USB C kábel, 18 W nabíjačku a konektor, vďaka ktorému môžete jednoducho preniesť všetky aplikácie a nastavenia z vášho starého zariadenia. Nezabudlo sa samozrejme ani na nástroj na vyberanie SIM karty.

Pixel 4a balenie

Konštrukcia: Šmykľavý plast

Rám a zadná strana telefónu sú vyrobené z plastu. Je to klasický matný plast, takže veľmi prémiovo pôsobiť nebude. No aj napriek tomu, že smartfón nie je zo skla, je dosť šmykľavý. Inak sa drží dobre, je malý a neskutočne ľahký, váži iba 143 g.

Zadná strana pôsobí jednoducho a elegantne, nachádza sa tu senzor otlačkov prstov a v ľavom hornom rohu štvorcový kamerový modul. Ten je malý a nevytŕča skoro vôbec, čo je podľa môjho názoru veľké plus vo svete, kde telefóny majú monštruózne kamerové moduly.

Pixel 4a zadná strana 2

Tlačidlá klikajú dobre, no pôsobia pri tom veľmi lacno. Taktiež ich umiestnenie je veľmi zvláštne, tlačidlá hlasitosti sa nachádzajú presne na úrovni palca a tlačidlo zapnutia je až nad nimi. Nevedela som si na to zvyknúť a pri zapínaní telefónu som stále stláčala tlačidlá hlasitosti. Ale páči sa mi tá svetlo mentolová farba tlačidla zapínania a ten kontrast, ktorý vytvára. Aj keď na druhej strane chápem, že to nie je pre každého.

Pixel 4a bok

Na spodnej strane telefónu nájdete USB C port so stereo reproduktormi. Nechýba ani 3,5 mm jack, no ten sa nachádza hore.

Pixel 4a spodok

Pixel 4a vrch

Displej nemá tie najtenšie rámiky na trhu, no nepôsobia rušivo. Len škoda, že nie sú všetky rovnako veľké, spodný rámik je o trochu väčší ako ostatné. Diera na selfie fotoaparát sa nachádza v ľavom hornom rohu. Je to jedna z tých väčších, ale chválim to, že rámiky okolo samotného senzoru sú veľmi tenké.

Pixel 4a displej 2

Displej: Naozaj je to OLED panel?

Pixel 4a patrí k tým menším zariadeniam s veľkosťou uhlopriečky displeja iba 5,81 palcov a jeho rozlíšenie je 1080 x 2340 pixelov. Tak, ako aj na väčšine zariadení strednej triedy sa budete musieť uspokojiť so 60 Hz obnovovacou frekvenciou. Avšak som rada, že Google vynechal 90 Hz obnovovaciu frekvenciu, lebo výdrži batérie by to určite neprospelo.

Ako som spomínala vyššie, rámiky okolo displeja nepatria medzi tie najväčšie (83,3 % screen-to-body ratio, ak vás zaujíma konkrétne číslo) a diera na selfie fotoaparát nie je vycentrovaná, ale nachádza sa v ľavom hornom rohu.

V nastaveniach máte na výber z troch farebných režimov – prirodzený, zosilnený a adaptívny. No priznám sa, že som si musela skontrolovať, či Pixel 4a má naozaj OLED displej. Kontrastom a sýtosťou farieb pôsobí až príliš ako LCD panel aj pri adaptívnom alebo zosilnenom režime farieb. Adaptívny režim vám prinesie najsýtejšie farby zo všetkých troch režimov, no iným OLED panelom sa aj tak nevyrovná.

Pixel 4a Farby

Pixel 4a má aj Always on displej, no dozvedela som sa o ňom až pri hľadaní špecifikácií a takmer som ho v nastaveniach prehliadla. V nastaveniach uzamknutej obrazovky sa nachádza možnosť Vždy zobrazovať čas a údaje, čo vám ponúkne iba úplne obyčajne vyzerajúci Always on displej. Žiadne iné nastavenia Always on displeja tam nenájdete.

Pixel 4a Alway on displej

V tejto cenovej kategórií sa občas ešte objaví LED dióda, no Pixel 4a ju bohužiaľ nemá.

Používanie s rukavicami niekedy bolo možné a inokedy zas nie, no s mokrými rukami sa dá telefón používať bez problémov. Viditeľnosť na slnku bola trochu horšia a uvítala by som silnejší maximálny jas.

Odomykanie: Starý dobrý a spoľahlivý skener odtlačkov prstov

Okrem klasických možností zabezpečenia ako sú PIN alebo vzor máte k dispozícií aj skener odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza na zadnej strane smartfónu. Páči sa mi, že je takmer plochý. Ako to pri tomto type skenerov býva, aj tento je veľmi spoľahlivý a nemala som s ním žiadne problémy.

Proces pridania odtlačkov je jednoduchý a môžete pridať maximálne 5 prstov. Samotné odomknutie trvá asi pol sekundy. Otlačok prsta však nefunguje kým nemáte aspoň čiastočne suché ruky.

Ak ste si na iných zariadeniach obľúbili odomknutie tvárou, tak vás veľmi nepoteším. Pixel 4a takúto možnosť neponúka. Google odstránil možnosť odomykania tvárou na svojich zariadeniach kvôli bezpečnosti.

Výkon a pamäť: Not great, not terrible

Vo vnútri smartfónu nájdete procesor Qualcomm Snapdragon 730G a 6 GB operačnej pamäte. Tento procesor nepatrí medzi tie najnovšie ani najrýchlejšie, ale jeho výkon bez problémov stačí na bežné používanie. O plynulosť systému sa taktiež postará 128 GB úložisko s technológiou UFS 2.1, ktoré nie je možné rozšíriť s pomocou pamäťovej karty.

S multitaskingom som žiaden problém nemala, aplikácie ostali otvorené dlho po tom, ako som ich prestala používať. Nezatvorili sa, ani keď boli na konci dlhého zoznamu otvorených aplikácií.

Zariadenie zvládne aj náročnejšie hry, no na najvyšších nastaveniach si bez zásekov nezahráte. Smartfón sa dokonca ani príliš neprehrieva, pri hraní je iba mierne teplý na dotyk.

Pri benchmarkoch sa zariadenie správalo trochu zvláštne. Pri druhom teste výkon výrazne klesol, no pri treťom a štvrtom teste výkon zase stúpol a teplota stúpala už iba minimálne (ak vôbec). Pri prvom teste dosiahol Pixel 4a 282 401 bodov. Podobné skóre dosiahol napríklad Redmi Note 9 Pro alebo aj Samsung Galaxy S9.

Výsledky štyroch po sebe vykonaných AnTuTu benchmarkov:

Skóre Teplota °C
Test 1 282 401 33,6
Test 2 259 220 35,1
Test 3 277 418 36,6
Test 4 260 940 36

Systém: Čistý Android konečne stojí za to

Čistý Android som naposledy používala pri vydaní Androidu 7. Nadstavby iných výrobcov sa mi vždy páčili viac nie len kvôli dizajnu, ale aj kvôli pridaným funkciám. No mám pocit, že Android 11 sa konečne vyrovnal väčšine nadstavbám a nevadilo by mi ho používať dennodenne.

Používateľské prostredie je jednoduché a prehľadné, bez zbytočných funkcií a nastavení a samozrejme sa dá ovládať gestami. Gesto Späť mi na začiatku robilo trošku problém, je potrebné potiahnuť palec až z úplného kraju displeja. Taktiež sa mi páčia systémové animácie. Zopár funkcií mi však stále na čistom Androide chýba, ako napríklad možnosť urobiť dlhú snímku obrazovky.

Občas som narazila na menšie problémy, ako náhodné zapínanie obrazovky počas nabíjania alebo problémy s pripojením na Wi-Fi, ale inak fungovalo všetko tak, ako malo.

Veľmi ma potešila absencia bloatwaru a toto sú všetky aplikácie, ktoré sú v zariadení predinštalované.

Pixel 4a Predinštalované aplikácie

Google sa inšpiroval Samsungom a okrem klasických tapiet nájdete v nastaveniach aj tapety, ktoré sa vtipným spôsobom hrajú s dierou v displeji. V nastaveniach si tiež viete vytvoriť vlastný štýl, v ktorom si viete nastaviť druh písma, vzhľad a tvar ikôn a farbu. Niečo také som na Androide chcela vidieť už dávno, keďže Android bol stále obľúbený aj vďaka možnosti všetko prispôsobovať a upravovať.

Pixel 4a Štýly

Konektivita: Nič nechýba

Pixel 4a má podľa môjho názoru všetko potrebné. Podpora NFC pre bezkontaktné platby, 3,5 mm jack, či už USB-C vo verzii 3.1 pre rýchly prenos súborov alebo infračervený port.

Smartfón sa dokáže pripojiť aj na 5 GHz WIFI siete, no v nastaveniach pred pripojením neuvidíte, ktoré siete sú 5 GHz a ktoré nie. Ak ste na 3,5 mm jack už dávno zabudli a preferujete bezdrôtové slúchadlá, poteší vás Bluetooth 5.0 s podporou aptX HD kodeku. GPS využíva technológiu A-GPS na rýchlejšie určenie polohy a podporuje tri typy satelitných systémov – GLONASS, GALILEO a QZSS.

Čo Pixel nepodporuje je použitie dvoch SIM kariet, zariadenie nie je Dual SIM. Bola som prekvapená kvalitou samotného hovoru, ktorá bola veľmi zlá. Pixel 4a podporuje VoLTE, no v nastaveniach sa mi nezobrazuje možnosť zapnúť ho. Na internete sa našlo zopár používateľov s podobným problémom a chyba je vraj na strane operátora. V Telekome mi povedali, že u nich je VoLTE dostupné len pre používateľov s paušálmi. Táto informácia ma prekvapila, keďže na iných zariadeniach som nikdy nemala problém s kvalitou hovorov. Poslali mi aj zoznam podporovaných zariadení a samozrejme, že Pixel tam nie je. Reproduktor je však veľmi dobrý a hlasný.

Pixel 4a využíva USB-C ešte jedným zaujímavým spôsobom. Aby ste nemuseli manuálne nastavovať všetko znova na svojom novom zariadení, Pixel to spraví za vás. Stačí vám USB kábel, ktorý pripojíte do vášho starého zariadenia a do Pixelu zároveň. Pixel 4a má v balení USB-C do USB-C kábel, čo vám tento prenos ešte viac uľahčí, ak má vaše staré zariadenie USB-C. Ak potrebujete použiť starší, USB-B do USB-A kábel, v balení nájdete USB-C do USB-A redukciu. Následne vás systém prevedie prenosom a budete si môcť vybrať, čo si chcete preniesť.

Multimédia: Základ od Googlu

Pixel 4a má síce stereo reproduktory, no ich kvalita je priemerná. O to viac potešila prítomnosť 3,5 jacku. No aj napriek jeho zachovaniu zariadenie nepodporuje FM rádio.

Smartfón má občas problémy s prehrávaním stiahnutých 4K videí, no s pozeraním Full HD videí na YouTube som problém nemala.

Aplikácia Google Fotky, ktorú väčšina z nás pozná slúži ako predvolená galéria. Využívam ju aj na iných zariadeniach práve kvôli možnosti zálohovania fotiek, no aj keď už sa niečo v aplikácií zmenilo, neboli to podľa môjho názoru podstatné veci a niektoré základné veci v aplikácií aj po toľkých rokoch chýbajú.

Stiahnutú hudbu môžete prehrávať cez YouTube Music, alebo ak chcete, môžete ju využiť aj ako streamovaciu službu.

Fotoaparát: Čakala som viac

Pixel 4a má vzadu iba jeden 12,2 MP fotoaparát s optickou stabilizáciou. Nejedná sa o najlepší hardvér na trhu, no Google je softvérová firma a ich algoritmy na softvérové spracovanie fotiek sú priam magické. Pri testovaní som však zistila, že softvér nie je všetko a mal by byť podložený aj dobrým hardvérom. Úprimne, čakala som od tohto zariadenia viac a tá úžasná kvalita fotiek, o ktorej všetci hovoria pri Pixeloch sa až tak veľmi nelíši od iných zariadení v rovnakej cenovej kategórii.

Pixel 4a aplikácia kamery

Užívateľské prostredie Google Kamery je už možno niektorým z vás známe, pre väčšinu dostupných smartfónov existujú jej porty. Vďaka tomu môžete mať rovnako dobré softvérové spracovanie fotiek ako majú Pixely.

Dole klasicky nájdete rôzne režimy a potiahnutím dole sa vám otvoria základné nastavenia. Tam zároveň nájdete ikonku, ktorá vám ukáže aj pokročilejšie nastavenia.

Denné fotky

Denné fotky vyzerajú dobre, no zase zázraky nečakajte. Občas pôsobia trochu preostrene, ale inak som s ich kvalitou spokojná. Práve pri nočnom móde sa ukáže sila softvérovej mágie od Googlu. Nočné fotky sa detailom takmer vyrovnajú tým denným.

Pri portrétoch dobrý softvér naozaj nestačí, no Google sa snaží. Predvolená intenzita rozmazania pozadia je veľmi agresívna a nedá sa upravovať priamo v aplikácií Fotoaparát. Detekcia hrán je lepšia ako u konkurencie, no stále to nie je ono. Detaily portrétových fotiek tiež nie sú práve najlepšie.

Medzi ostatnými režimami nájdete aj funkciu Sférická fotka. Tá dokáže robiť 360° fotky (360° však nie je podmienkou, sami si volíte, čo odfotíte). Prvýkrát som funkciu skúšala v exteriéri a bola som veľmi prekvapená, že výsledná fotka bola takmer perfektná. Druhýkrát som funkciu skúšala v interiéri a to už také perfektné nebolo bohužiaľ.

Pixel 4a 360 stupňová fotka

Možnosť dodatočnej úpravy v Google Fotkách

Ale páčia sa mi možnosti úpravy portrétov v Google Fotkách. Tam už si viete upraviť intenzitu rozmazania pozadia aj to, ktorá časť fotky je rozmazaná. Tá druhá funkcia mi však nefunguje veľmi dobre. Keď chcem, aby bola zaostrená osoba, tak ju čiastočne rozostrí, no keď chcem, aby bolo zaostrené pozadie, to je perfektne ostré a postava je rozmazaná. Pohrať sa môžete aj so sýtosťou farieb, nezaostrenú časť fotky môžete premeniť na čiernobielu.

Zaujímavou funkciou je aj pridanie umelého osvetlenia na portrét. Tá zanalyzuje vašu tvár a vy následne môžete pridať umelé svetlo, ktoré sa snaží rešpektovať zákony fyziky a na ich základe osvetliť tvár.

Smartfón vám taktiež ukladá dve fotky – jednu s rozmazaním pozadím a jednu bez. Takže ak ste si to s portrétovou fotkou rozmysleli, máte aj jej klasickú verziu.

Videá

Videá je možné natáčať aj v 4K, no iba v režime 30 fps. Ak chcete natáčať 60 fps, musíte sa uspokojiť s Full HD rozlíšením. Pri natáčaní v 30 fps však video bolo dosť zasekané a zle sa na neho spätne pozerá. Kvalita videí nie je zlá a vďaka OIS sú krásne stabilizované, aj napriek tomu že sa mi trasú ruky. 

Medzi ostatnými režimami nájdete aj slow motion režim, ktorý umožňuje nahrávať spomalené videá v dvoch možnostiach – 1/4 a 1/8. Pri prvej možnosti je video spomalené menej, no kvalita videa ostane dobrá. Pri druhej možnosti to už tak nie je a kvalita videa výrazne klesá. Po zhotovení spomaleného videa taktiež máte možnosť dodatočne ho upraviť v Google Fotkách a zvoliť si, ktorá časť bude spomalená a aká dlhá tá časť bude.

Selfie

8 MP selfie snímač robí fotografie s peknými a realistickými farbami, no detaily sú už na tom horšie. Oceňujem to, že si vie poradiť aj s horšími svetelnými podmienkami (ako napríklad silné svetlo na jednej polke tváre) a nasnímať fotku tak, ako keby tvár bola osvetlená priamo.

Kvalita selfie portrétov je priemerná. Google ešte nevymyslel algoritmus na presnejšiu detekciu hrán ako jeho konkurencia.

Pixel 4a selfie portrét

Selfie video sa kvalite vyrovnalo selfie fotkám, no s rúškom si poradiť nevedelo.

Batéria: Čísla nie sú všetko

Pixel 4a má kapacitu batérie 3 140 mAh, čo sa môže v dnešnej dobe javiť ako málo. Samotná kapacita batérie však nie je všetko a je potrebné zohľadniť aj iné faktory. Optimalizácia hrá pri výdrži veľkú úlohu a myslím si, že Google túto úlohu zvládol veľmi dobre.

Svoj smartfón sa snažím používať čo najmenej, takže moje každodenné používanie nie je vôbec náročne a nemám nainštalovaných stovky aplikácií, ktoré by v pozadí používali batériu.

Po prvom nabití som nemala čas obrazovky ani 5 hodín. To ma veľmi znepokojilo, keďže na svojom Xiaomi Mi 9 SE, ktoré má takmer rovnakú kapacitu batérie a takmer rovnakú veľkosť displeja viem bez problémov dať cez 6 hodín. Ukázalo sa, že problém spôsobila zlá optimalizácia jednej aplikácie a po jej odinštalovaní som po druhom nabití mala čas obrazovky cez 8 hodín. Dokonca aj napriek tomu, že som testovala výkon zariadenia hrami a benchmarkmi.

Always on displej taktiež výrazne znižuje výdrž batérie, aj napriek svojmu veľmi jednoduchému vzhľadu bez zbytočných prvkov. Ten som zapla po treťom nabití a čas obrazovky znížil približne o hodinu.

Asi až príliš ma potešilo užívateľské prostredie nastavenia batérie. Google ho navrhol tak, že si viem jednoducho pozrieť presne to, čo ma o spotrebe batérie zaujíma. Nadstavba MIUI 12, ktorú mám na svojom telefóne toto podľa mňa vôbec nezvládla a nastavenie batérie je maximálne neprehľadné.

V nastaveniach si môžete nastaviť aj správanie šetriaceho režimu. Viete si naplánovať, nech sa zapne po klesnutí batérie na určitý počet percent alebo nechajte smartfón rozhodnúť za vás na základe vašich údajov o používaní zariadenia.

Aj 18 W nabíjanie sa už môže javiť ako pomalé, no myslím si, že pre takúto to kapacitu batérie to je akurát. Hodnoty, ktoré som namerala počas testovania rýchlosti nabíjania nie sú vôbec zlé a v porovnaní s konkurenciou sú priemerné.

Priebeh nabíjania z 0 % na 100 %:

  • 15 minút – 25 %
  • 30 minút – 51 %
  • 45 minút – 72 %
  • 60 minút – 86 %
  • Plné nabitie – 1 hodina a 27 minút

Pri testovaní bol smartfón vypnutý a bola použitá nabíjačka z balenia.

Konkurencia

OnePlus Nord

OnePlus Nord sa cenovo pohybuje na rovnakej úrovni ako Pixel 4a. Za túto cenu však kúpite výkonnejší procesor Qualcomm Snapdragon 765G doplnený o 8 GB operačnej pamäte so 128 GB úložným priestorom.

Zadná strana zariadenia je vyrobená zo skla a chránená ochranným sklom Gorilla Glass 5. Vpredu nájdete 6,44 palcový OLED displej s 90 Hz obnovovacou frekvenciou, ktorý je taktiež chránený ochranným sklom Gorilla Glass 5. Skener otlačkov prstov nájdete zabudovaný v displeji, čo vyzerá lepšie, no môže to byť pomalšie a menej spoľahlivé.

OnePlus má až o tri kamery viac a hlavný snímač má viac megapixelov. Nechýba mu ani optická stabilizácia. Kapacitu batérie má o 1 000 mAh väčšiu a podporuje rýchlejšie, 30 W nabíjanie. Chýba mu však 3,5 mm jack. OnePlus je známy aj svojou prepracovanou nadstavbou OxygenOS.

Hardvér zariadenia OnePlus Nord bez debaty porazil Pixel 4a. Ostáva teda už iba softvér. OnePlus možno zatiaľ nemá také úžasné softvérové spracovanie fotiek, no ich nadstavba je dôkazom toho, že vedia svojim zákazníkom priniesť aj kvalitný softvér.


OnePlus Nord

Samsung Galaxy A41

Samsung Galaxy A41 má na na papieri veľmi podobné špecifikácie ako Pixel 4a. Veľkosťou tiež patrí k tým menším zariadeniam. Vpredu nájdete 6,1 palcový Super AMOLED displej so zabudovaným otlačkom prstov. Zadná strana a rám sú taktiež vyrobené z plastu.

Vo vnútri zariadenia sa nachádza procesor Mediatek Helio P65, ktorý dosiahol v benchmarkoch výrazne nižšie skóre a 4 GB operačnej pamäte. Veľkosť vnútorného úložiska je nižšia ako na Pixeli, má iba 64 GB a využíva pomalšiu technológiu eMMC 5.1.

Samsung Galaxy A41 má hneď až tri snímače fotoaparátu – 48 MP f/2.0 primárny, 8 MP f/2.2 ultraširokouhlý a 5 MP f/2.4 hĺbkový senzor. To však ešte neznamená, že kvalita fotiek bude lepšia ako na Pixeli, ktorý má iba jeden snímač s menším počtom megapixelov.

Veľkosť batérie je taktiež podobná, jej kapacita je 3500 mAh, no podporované je iba 15 W nabíjanie. Zariadenie beží na Androide 10 s nadstavbou One UI 2.

Najväčší rozdiel medzi zariadeniami je v cene. Samsung Galaxy A41 je v priemere o 100€ lacnejší.


iPhone SE 2020

Nie je to síce Android zariadenie, no práve svojou cenou je lákavé pre veľa používateľov. Jeho cena začína na 400 eurách a kúpite si za nich vlajkový procesor Apple A13 Bionic a rovnaký snímač fotoaparátu, ako majú iPhony rady 11.

iPhone SE 2020 je dokonca ešte menší ako Pixel 4a. Uhlopriečka jeho displeja je výrazne menšia kvôli extremne hrubým rámikom. Samotný displej však nepatrí medzi najlepšie, je to LCD panel v HD rozlíšení. Zariadenie podporuje NFC a je vodoodolné, no chýba mu 3,5 mm jack. Jedinou nevýhodou je kapacita batérie, ktorá má iba 1821 mAh.


Záverečné hodnotenie

Pixel 4a ma dosť sklamal a ani zďaleka sa nevyrovnal ošiaľu, ktorý sa okolo neho vytvoril. Kvalita jeho fotiek nie aj až taká magická a v niektorých situáciách by ho konkurenčné modely porazili. Kvalita použitého OLED panelu tiež nie je najlepšia.

Páči sa mi však veľkosť tohto zariadenia a v dnešnom svete obrovských smartfónov je to príjemná zmena. Konštrukcia pôsobí trochu lacno, no oceňujem, že Google nevynechal z hardvérovej výbavy veci, na ktorých sa zvykne šetriť ako napríklad NFC, USB-C najnovšej verzie alebo stereo reproduktory. Taktiež sa mi páči jednoduchosť čistého Androidu.

6.2

Google Pixel 4a

Pixel 4a po hardvérovej stránke nepatrí medzi najprémiovejšie, očividné je to hlavne na lacno pôsobiacej konštrukcii a nekvalitnom OLED paneli. Zariadenie však vyniká svojim softvérom. Plynulosť čistého Androidu 11 a výkon je skvelý vzhľadom na to, že je to zariadenie strednej triedy. Skvelá je taktiež optimalizácia batérie a kapacita 3140 mAh v tomto prípade vôbec nie je málo.

Fotoaparát nemá Pixel 4a až taký úžasný, ako sa vraví. Vo svojej cenovej kategórií patrí skôr k lepšiemu priemeru ako ku špičke. V jednej veci však vyniká oproti konkurencii - nočný režim.

Pixel 4a sa momentálne dá kúpiť za 350€. Nie len v tejto cenovej kategórii ale aj medzi lacnejšími smartfónmi nájdete mnoho dobrých zariadení. Ak však hľadáte kompaktný smartfón s čistým Androidom a dobrým fotoaparátom, Pixel 4a bude pre vás dobrou voľbou.

zobraziť celú recenziu
70 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
70 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Plynulosť systému
  • Výdrž batérie vzhľadom na jej kapacitu
  • Skvelý nočný režim fotoaparátu
  • Konektivita
  • Čistý Android 11
  • 3,5 mm jack
  • Veľkosť a hmotnosť zariadenia

  • Kvalita displeja
  • Lacná konštrukcia
  • Priemerný fotoaparát
  • Nekvalitné stereo reproduktory
4.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+