MojAndroid

Minulý mesiac spoločnosť Google konečne predstavila vlajkovú sériu Pixel 6 poháňanú vlastným procesorom Google Tensor. Teraz, keď sa smartfóny postupne dostávajú k používateľom, môžeme zistiť, aké vlastne sú v praxi. Prvé správy však neboli veľmi pozitívne a naznačovali, že nové Pixely majú problémy s výdržou batérie. Obavy potvrdzuje aj intenzívny test výdrže YouTubera PhoneBuff, kde model Pixel 6 Pro súťažil s ďalšími dvomi vlajkovými loďami.

Prvým oponentom bol iPhone 13 Pro Max, ktorý ponúka 4 352 mAh batériu a je poháňaný procesorom Apple A15 Bionic. O titul vlajkovej lode s najlepšou výdržou bojoval aj Samsung Galaxy S21 Ultra s 5 000 mAh batériou a procesorom Qulacomm Snapdragon 888. Počas testu smartfóny vystriedali pestrý rozsah činností, od telefonovania a posielania SMS správ až po hranie hier, sledovanie videí a počúvanie hudby.

V teste výdrže jednoznačne zvíťazil iPhone

Najdlhšie sa udržal model iPhone 13 Pro Max, ktorý síce má najmenšiu kapacitu batérie, no vyniká lepšou softvérovou optimalizáciou. Súboj teda ostal len medzi Android zariadeniami, ktoré zdieľajú takmer rovnakú kapacitu batérie. Vlastný čipset a novšia verzia operačného systému však Pixelu nestačili na porazenie modelu Samsung Galaxy S21 Ultra.

Google Pixel 5


V čase, keď sa Pixel 6 Pro úplne vybil, mala batéria iPhonu 13 Pro Max 33 percent, zatiaľ čo modelu Galaxy S21 Ultra ostávalo ešte 13 percent. iPhone sa aj po vybití Samsungu stále držal s 25 percentami, čo je veľmi pôsobivé.

Podľa testu mali tieto tri modely nasledujúci čas obrazovky:

  • Pixel 6 Pro – 8 hodín 48 minút
  • Samsung Galaxy S21 Ultra – 9 hodín 28 minút
  • iPhone 13 Pro Max – 12 hodín 6 minút

Google zjavne musí v budúcnosti zapracovať na lepšej optimalizácii, keďže v prípade modelu Pixel 6 Pro problém nie je v hardvéri. Možno tak spraví v nasledujúcich mesiacoch prostredníctvom menších aktualizácií. Či už áno alebo nie, je potrebné mať na pamäti, že výdrž batérie ovplyvňuje množstvo faktorov a celková výdrž bude iná pre každého používateľa. Preto akékoľvek testy výdrže tohto charakteru berte pri výbere nového smartfónu s rezervou.

Náš tip
Google Tensor v Pixel 6 možno nie je tak výkonný, ako sme si mysleli

2.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+