MojAndroid

Google predstaví svoje nové vlajkové lode Google Pixel 3 a 3 XL už zajtra, 9. októbra. V posledných týždňoch sme sa dozvedeli prakticky každý jeden detail o tom, čo novinky prinesú a ako budú vyzerať. Je teda veľmi nepravdepodobné, že nás zajtra čaká nejaké prekvapenie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Aktualizované 8. októbra o 11:15:

Tlačová konferencia s názvom “Made by Google” sa uskutoční už zajtra, 9. októbra o 17:00 nášho času. Ide o jedno z najočakávanejších predstavení roku, no zároveň aj o jedno z tých, ku ktorému viedlo najviac únikov. Aj preto už prakticky presne vieme, čo Google predstaví a nač o sa môžeme tešiť.

Google Pixel 3 a 3 XL

Samozrejme, najviac pozornosti sa sústredí na nové vlajkové lode Google Pixel 3 a 3 XL. O tých ale máme už toľko informácií, že nás už zrejme nič neprekvapí. Veď už teraz sa telefón predáva v obchode v Hong Kongu.

Podľa očakávania majú telefóny čip Snapdragon 845, 4 GB RAM, 12,2MP zadný fotoaparát a dve 8MP predné kamery, ktoré tiež odôvodňujú skutočne veľký výrez v displeji v prípade Pixelu 3 XL. Ten ponúkne 6,3″ displej vyrobený OLED technológiou. Väčší telefón tiež ponúkne batériu s kapacitou 3732 mAh, čo znie naozaj sľubne. Hoci telefón má výrez aj bradu pod displejom, tá je opodstatnená a uchováva v sebe predný reproduktor, čo je vždy vítaný bonus.

Nechýba technológia Active Edge, ktorá umožní stlačením rámu telefónu vykonať nejakú akciu, napríklad spustiť Google Asistenta. Novinkou je duálny predný fotoaparát, kde jeden snímač je určený na tradičné selfie a ďalší, širokouhlý, poslúži napríklad pri skupinových selfie fotografiách.

Čo sa týka menšieho modelu Pixel 3, tu máme informácií menej. Môžeme ale predpokladať, že aj táto verzia telefónu ponúkne drvivú väčšinu funkcií väčšej vlajkovej lode. Aspoň takto to doposiaľ fungovalo pri predchádzajúcich verziách vlajkových lodí.

Zaujímavosťou je aj nový oficiálny Instagram účet Google Pixel, kde Google zverejňuje množstvo upútaviek na nový telefón. Opakuje sa tu aj náznak akéhosi “mini” modelu, takže je možné, že sa dočkáme aj dodatočnej kompaktnej verzie nového Pixelu.

Google Home Hub

Okrem telefónov toho od Google očakávame oveľa viac. Dočkať by sme sa mali aj domáceho inteligentného reproduktoru s displejom s názvom Google Home Hub. Ten bude kombinovať hlasové rozhranie Google Asistenta spolu so zobrazovaním informácií priamo na displeji. Podobné riešenia s Google Asistentom a displejom ponúkajú aj ďalší výrobcovia, a tak je veľmi pravdepodobné, že lídrom na tomto poli chce byť práve Google.

Vertikálny stojan na smartfóny Pixel

GIF animácia na stránkach Google nám tiež naznačila, že očakávať môžeme aj zaujímavý vertikálny stojan na smartfóny Pixel. Tento stojan by mal zariadenie nabíjať a zároveň ho premeniť na smart display – pravdepodobne s podobnými funkciami ako Google Home Hub. Oveľa viac informácií o tomto zariadení nemáme, no zrejme pôjde o zaujímavý kúsok príslušenstva.

Minimalistický GIF odhalil o novom stojane pár informácií
Minimalistický GIF odhalil o novom stojane pár informácií

Chromecast 3

Vďaka šťastnej náhode z USA vieme aj to, že Google plánuje predstavenie nového Chromecast 3. Hoci nie je potvrdené predstavenie už zajtra, je to viac než pravdepodobné – jeden takýto kus bol totiž omylom doručený zákazníkovi z amerického Amazonu. Detaily o novom Chromecaste zatiaľ nevieme, no ponúkne trošku zmenený dizajn, avšak stále starší microUSB port.

Pixelbook 2 a Pixel Slate

Tento rok by sme mali uvidieť aj nové Chromebooky od Google. Google Pixelbook 2 má ponúknuť novší procesor a viaceré vylepšenia, no k dispozícii zatiaľ nie je žiadne väčšie množstvo detailov.

Viac informácií máme o novom konvertibilnom Chromebooku Google Pixel Slate. Ten má byť akýmsi premostením medzi Android tabletmi a Chromebookom. Konečne tak uvidíme predstavu Google o prepojení tradičnej desktopovej a mobilnej platformy. Tablet by mal mať displej s pomerom strán 3:2 a USB-C port na nabíjanie.

K tabletu bude možné pripojiť klávesnicu a chýbať nebude ani stylus. V tomto smere sú však informácie strohé a je možné, že nie sú veľmi presné. Na viac detailov v tomto smere si tak budeme musieť počkať do zajtrajšieho predstavenia.

Ďalšie novinky a čo ešte nevieme

Okrem toho sa v posledných týždňoch objavili aj informácie o tom, že Google predstaví druhú generáciu slúchadiel Pixel Buds, no Google túto informáciu potom vyvrátil. Zároveň je viac než možné, že internetový gigant má prichystané nejaké prekvapenia, o ktorých informácie zatiaľ nemáme. Minimálne sa možno dozvieme informácie o niektorých konkrétnych funkciách nových smartfónov, ktoré nie sú viditeľné na prvý pohľad. Všetko však bude objasnené už zajtra podvečer, a tak sa zrejme máme skutočne na čo tešiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+