MojAndroid

Jedným z najúspešnejších hardvérových produktov spoločnosti Google v posledných rokoch je určite Chromecast. Už prvá generácia mala vďaka nízkej cene úspech. Druhá priniesla podstatne lepší okrúhly dizajn a lepšiu konektivitu. Zdá sa, že čoskoro by sme sa mohli dočkať tretej generácie. V americkom obchodnom reťazci BestBuy ju niekto omylom predal zákazníkovi a ten sa jej fotografie aj jej balenia podelil na sieti Reddit. Podľa interného systému reťazca by mal ísť nový Chromecast do predaja 9. októbra za cenu 35 dolárov.

Fotografie ukazujú, že okrúhly dizajn sa nezmení, ale Chrome logo nahradí klasické písmeno G, ktoré nájdeme aj na zadnej strane smartfónov Google Pixel. Čo sa ale nezmení je ale micro USB konektor. Očakávaný USB-C konektor, ktorý je už dnes štandardom, bude zatiaľ u Chromecastu vynechaný.

Čo je Chromecast?

Chromecast je malé zariadenie, ktoré umožňujú používateľom s mobilnými zariadeniami alebo počítačmi spustiť a ovládať prehrávanie internetového streamovaného audio alebo video obsahu na televízore s vysokým rozlíšením alebo domácom audio systéme cez mobilnú a webovú aplikáciu, ktoré podporuje technológiu Google Cast. Taktiež môže byť obsah zrkadlený z prehliadača Google Chrome na osobnom počítači alebo na obrazovke zariadenia s Android Os. Chromecast má priamo podporu viacerých streamovacích služieb ako je napríklad populárny Netflix.

Náš tip
Google oslavuje 20. narodeniny. Pozrite si začiatky a míľniky internetového giganta
2.10.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+