MojAndroid

Reklamy na nás na internete číhajú všade. Pre niektoré weby sú zdrojom príjmov a niektoré sú nimi priam posiate. Práve z tohto dôvodu vznikajú rôzne nástroje na ich blokovanie. Ich použitie vás vo väčšine prípadov takmer úplne zbaví reklám, no tentokrát prináša používanie AdBlocku nemilé prekvapenie. Podľa informácií na portáli androidpolice.com, si s nástrojom na blokovanie reklám nerozumejú Dokumenty Google.

Pri zapnutom blokovaní reklám môžu byť služby Dokumenty Google a Google Sheets nepoužiteľné

Problémy s používaním týchto služieb začali používatelia hlásiť počas uplynulých troch dní. K veci sa vo svojom príspevku na Twitteri vyjadril aj produktový manažér Google Drive, Remy Burger.

Ten uvádza, že zo strany Googlu nedošlo k žiadnym zmenám a že za vzniknuté problémy môžu vývojári AdBlocku. Taktiež to vyzerá tak, že Google s týmto problémom pravdepodobne nehodlá nič robiť a jeho riešenie necháva na vývojárov AdBlocku.

Google dokumenty problém
Problémy v službe Dokumenty Google | Zdroj: androidpolice.com

V službe Dokumenty, sa problém prejavuje napríklad znemožnenou editáciou dokumentu, alebo textom presahujúcim cez okraj dokumentu. V prípade Google Sheets je text úplne nečitateľný a je prekrytý ďalšími vrstvami textu.

google sheets problem
Problémy v službe Sheets | Zdroj: androidpolice.com

Vývojári už problém evidujú a budú sa ho snažiť vyriešiť. To znamená, že na jeho riešenie nebude potrebné čakať dlho. Ak by ste sa chceli týmto problémom vyhnúť a odstrániť ich okamžite, stačí jednoducho blokovanie reklám vypnúť. Jednou z možností je aj pridanie adresy problémového webu na whitelist.

Náš tip
TCL ukázalo koncept smartfónu, ktorý sa skladá a vysúva zároveň

 

 

15.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+