MojAndroid

Čínska spoločnosť TCL zverejnila koncept ďalšieho skladacieho smartfónu. Tentokrát ide o model s názvom TCL Fold ‘n Roll, ktorý kombinuje niekoľko už predstavených konceptov do jedného zariadenia. O novinke informoval portál TheVerge.

TCL Fold ‘n Roll sa vie premeniť z 6,87 palcového zariadenia na 10 palcové

Fold ‘n Roll kombinuje konkrétne dve technológie ohýbania smartfónov – skladanie a vysúvanie. Výsledkom je 6,87 palcové zariadenie, ktoré sa dokáže otvoriť na veľkosť 8,85 palca alebo úplne rozbaliť na 10 palcový tablet. Okrem tohto spoločnosť nezverejnila ďalšie podrobné informácie.

TCL Fold 'n Roll
TCL Fold ‘n Roll | Foto: TheVerge.com

TCL plánuje do konca roka predstaviť reálny skladací smartfón

TCL tvrdí, že „stále skúma technologické možnosti“ tohto typu zariadení. To naznačuje, že Fold n ‘Roll sa na trh v blízkej budúcnosti nedostane alebo ostane len vo forme konceptu. Spoločnosť TCL však uviedla, že plánuje do konca roka 2021 uviesť na trh nejaký skladací smartfón. Za posledné dva roky predstavila množstvo konceptov skladacích smartfónov, no je otázne, ktorý z nich sa jej podarí premeniť na funkčné zariadenie.


TCL 10 Pro

TCL by potencionálne mohlo vyplniť medzery na trhu s ohybnými smartfónmi a predstaviť cenovo dostupné skladacie zariadenie. Skladacie smartfóny sú momentálne veľmi drahé a TCL by teoreticky mohlo ponúknuť lacnejšiu alternatívu. Spoločnosť Samsung naznačila, že pracuje na cenovo dostupnejšom flexibilnom zariadení, no dovtedy sú na trhu k dispozícií len jej drahé modely Samsung Galaxy Z Flip 5G a Galaxy Z Fold 2.

Náš tip
Teraz je ten správny čas na nový smartfón. Pozreli sme sa na lákavú ponuku Orange

15.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+