MojAndroid

Čínska spoločnosť TCL už na trh uviedla niekoľko smartfónov, no teraz prichádza s niečím nevídaným. Nedávno sa na portáli CNET objavili vizualizácie nového konceptu s vysúvacím displejom. Chystá sa spoločnosť naozaj predstaviť túto novinku alebo sú to iba dohady?

tcl skladaci displej

Flexibilný OLED displej a štyri fotoaparáty

Na zverejnených snímkach je jasne vidieť, že prednej strane by mal dominovať flexibilný OLED displej s duálnym selfie fotoaparátom umiestneným v pravom hornom rohu. S použitím podobného typu displeja sme sa už stretli pri zariadeniach ako napríklad Huawei Mate X, Samsung Galaxy Z Flip alebo Motorola razr. Snímky ukazujú, ako sa po vytiahnutí smarfón premení na tablet s odhadovaným rozmerom obrazovky približne 7 palcov.

tcl skladaci fotoaparat

Na zadnej strane môžeme vidieť štyri fotoaparáty s doposiaľ neznámymi parametrami, blesk a v spodnej časti logo spoločnosti TCL. Uniknutá vizualizácia zadnej strany smartfónu ukazuje časť fungovania výsuvného mechanizmu, o ktorom spoločnosť zatiaľ nič konkrétnejšie neprezradila. Z obrázkov možno len usudzovať, že užšia časť zadnej strany s fotoaparátmi sa odsunie od tej širšej. Následne sa telefón rozšíri a displej sa z jeho tela nejakým spôsobom vytiahne.

tcl skladaci pred a zad

Sú to iba dohady alebo je to naozaj pravda?

Nedá sa s istotou povedať či TCL tento smartfón skutočne pripravuje alebo nie. Podľa istého, údajne dôveryhodného kontaktu, mala čínska spoločnosť predstaviť tento model už na tohtoročnom MWC v Barcelone. Žiaľ, kvôli prepuknutiu koronavírusu, bol MWC zrušený. Vďaka tomu ostáva tento smartfón zatiaľ iba konceptom a neostáva nám nič iné, len čakať, či spoločnosť tento model nakoniec predstaví alebo nie.

Náš tip
TCL pracuje na skladacom smartfóne, ukázal koncept

20.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+