MojAndroid

Samsung oficiálne predstavil Samsung Galaxy Z Flip 5G. Je to vylepšený pokračovateľ pôvodného Samsungu Galaxy Z Flip, ktorý vyšiel začiatkom tohto roka. Tento revolučný a štýlový mobil dostal niekoľko vylepšení po stránke dizajnu, funkcií a hardvéru.

Ak by ste si išli kúpiť Samsung Galaxy Z Flip 5G, v akej farbe by ste si ho kúpili?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Čo ponuka Samsung Galaxy Z Flip 5G?

Prvou vecou, ktorú prezrádza názov je kompatibilita so sieťami novej generácie – 5G. Pôvodný Samsung Galaxy Z Flip podporoval len 4G siete, takže toto je logický krok od Samsungu. Siete 5. generácie sa totiž nezastaviteľnou rýchlosťou šíria po celom svete.

„Spoločnosť Samsung pokračuje v odovzdávaní prednosti 5G do rúk užívateľov. Snažíme sa neustále sprístupniť túto technológiu čo najväčšiemu počtu ľudí,“ povedal Dr. TM Roh, prezident a vedúci oddelenia mobilných komunikácií v Samsung Electronics. „Sme radi, že sme mohli do Galaxy Z Flip pridať novú generáciu rýchlosti a konektivity a rozšíriť tak naše portfólio 5G zariadení, ktoré pomáhajú ľuďom robiť viac toho, čo majú radi.“

Ako vidíte, Samsungu nechce stáť bokom pri podporovaní budovania sietí 5. generácie.

Výkonnejší procesor

Vyklápací telefón sa dočkal aj výraznej zmeny pod kapotou – Snapdragonu 865+. Práve vďaka tomuto procesoru s podporou 5G je smartfón ešte rýchlejší.

Vylepšený dizajn

Smartfón sa dočkal nových štýlových farieb – Mystic Bronze a Mystic Grey, ktoré očakávame aj na nadchádzajúcej vlajkovej lodi Samsung Galaxy Note 20.

Samsung Galaxy Z Flip 5G L
Aj také pekné L-ko z neho spravíte.

Vylepšené možnosti skladania

Samsung Galaxy Z Flip prišiel na trh ako revolučný smartfón s podporou ohýbania displeja. Samsung zapracoval na používateľom prostredí a zlepšil kvalitu používania tohto smartfónu. Spomína, že vďaka tomu bude bežná interakcia so smartfónom ešte lepšia a jednoduchšia. Tešíme sa na to, kedy budeme môcť otestovať toto nové a vylepšené prostredie.

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip

Smartfón dostal režim Flex, ktorý má umožniť lepšie ovládanie smartfónu jeho naklápaním vpred. Keď smartfón voľne stojí, jeho obrazovka sa rozdelí na dve 4 palcové obrazovky, čo nám umožní ovládať ho dolnou časťou a zobrazovať obsah v hornej časti. Takíto multitasking môžeme využiť napríklad k sledovaniu videí na YouTube, či Netflixe a prehliadaní stránok v nižšej časti zariadenia. Samsung umožňuje majiteľom svojich smartfónov aktivovať YouTube Premium až na 4 mesiace zadarmo.

Režim Flex má priniesť aj vylepšené možnosti fotografovania. Jednoduchým poklepaním môžete prepínať medzi jednotlivými časťami rozdelených obrazoviek. Na nich sa vám zobrazí hľadáčik fotoaparátu podľa toho, ako to potrebujete. Uľahčí vám to snímania objektov z vysokých alebo nízkych uhlov.

Špecifikácie telefónu Samsung Galaxy Z Flip 5G:

Procesor Snapdragon 865+ s podporou 5G
Pamäť a úložisko 8 GB RAM a 256 GB
Displej Hlavný: 6,7″ FHD+ Dynamic AMOLED

Vonkajší: 1,1″ Super AMOLED, 300 x 112

Rozmery a hmotnosť Zatvorený: 73,6 × 87,4 × 17,4 mm

Otvorený: 73,6 × 167,3 × 7,2 mm

Hmotnosť: 183 gramov

Fotoaparáty Zadné: 12 MP hlavný, OIS, f 1.8, 1,4 μm

12 MP ultra široký f 2.2, 1,12 μm, 123˚

Predný: 10 MP, f 2.4

Batéria 3300 mAh, 15 W nabíjanie, podpora bezdrôtového nabíjania
Operačný systém Android 10, One UI 2.0
Sieť 5G NSA, 5G SA, Sub 6 Ghz,

LTE: 4×4 MIMO, Cat. 20, down 2,0 Gb/s, Up 200 Mb/s

Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM

Bluetooth® v 5.0 (LE až 2Mb/s),

USB Type-C,

NFC,

GPS: Galileo, Glonass, BeiDou

SIM 1x eSIM, 1x SIM

Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy Z Flip 5G je 1 549 € a bude dostupný v šedej Mystic Grey a bronzovej Mystic Bronz farbe. Dostupnosť na slovenskom trhu bude oznámená neskôr.

24.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+