MojAndroid

Odkedy sa kancelársky balíček nástrojov – Google Docs, Sheets a Slides – stal mobilným, viac a viac užívateľov robí svoju prácu na smartfónoch a tabletoch. Vďaka aktualizáciám od Google je to dnes možné. Preto sa americký gigant snaží pridávať ďalšie funkcie z desktopu, ktorými teraz obohatil Google Docs a Sheets.

Teraz môžete s vaším smartfónom aj tabletom vkladať a editovať hlavičky a päty v Google Docs. Google takisto integroval aj gesto “drag and drop”, takže nemusíte zložito kopírovať a prilepovať text. Ak vkladáte do dokumentu obrázok, budete môcť zmeniť veľkosť, pohybovať ním alebo aj rotovať. Takisto môžete zmeniť spôsob zakotvenia presne, ako by ste to spravili na vašom počítači.

Image-Manipulation

Ak chcete, aby aj ostatní užívatelia mohli upravovať váš dokument alebo tabuľku z ich mobilných zariadení, môžete vytvoriť aplikácie skoro tak ako na desktope.

Aktualizáciu týchto kancelárskych aplikácií si môžete stiahnuť na Google Play. Smutnou správou však je, že funkcie sú dostupné len pre tých používateľov, ktorí majú G Suite.

Zdroj: Android Community

1.2.2017

+